19 Nisan 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

19 Nisan 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dışişlerinden Macrona tepki
Dışişlerinden Macron'a tepki
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki sözde SDG heyetini kabul etmesini kınadı.
Türkiye ve Azerbaycan İş İnsanları Bir Araya Geldi Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, "Bizim ilişkilerimizi çok ciddi ekonomik, finansal ilişkiler haline getirmemiz ..
Türkiye ve Bulgaristan arasına yeni hudut kapısı planlanıyor
Türkiye ve Bulgaristan arasına yeni hudut kapısı planlanıyor
İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, "Türkiye ile Bulgaristan arasında yer alan nehir üzerine bir köprü yapılarak, hudut kapısı açılması için çalışmaları ele aldık.
Ankara Büyükşehir Belediyesinde önemli atama
Ankara Büyükşehir Belediyesinde önemli atama
Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine Serdar İğdeler atandı.
Savunma Sanayii Ödül Töreni Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayisinde ihracatın 2018'de bir önceki yıla göre yüzde 20 artışla 2 milyar 188 milyon dolara ulaşt..
Ticaret Bakanı Pekcan: 'Romanya Bizim İçin Balkanlara ve Avrupaya Açılan Bir Kapı'
Ticaret Bakanı Pekcan: "Romanya Bizim İçin Balkanlar'a ve Avrupa'ya Açılan Bir Kapı"
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Romanya bizim için Balkanlar'a ve Avrupa'ya açılan bir kapı. Biz de onlar için Orta Doğu'ya, Afrika'ya, Kafkaslar'a açılan bir kapıyız. Dolayısıyla bu ticaret hattını açık tutmak...
Türkiye-Romanya Jetco İmza Töreni Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, imzalanan Türkiye-Romanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komisyonu (JETCO) anlaşmasına yönelik, "İmzalamış olduğumuz JETCO protokolü..
Bakan Albayrak Bankacılarla Toplantı Yaptı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bankacılık sektörünün gündemindeki tüm konuları ve bu alandaki politikaları, sektör temsilcileri ile gerçekl..
Türkiye-Romanya İş ve Yatırımı Forumu" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve Romanya arasında ekonomik iş birliğinin artması için karşılıklı olarak çalışmalar yapıldığını belirterek, "Roma..
Bakan Albayrak, bankacılık sektörü temsilcileri ile buluştu
Bakan Albayrak, bankacılık sektörü temsilcileri ile buluştu
Hazine ve Maliye Bakanı Bakan Albayrak, bankacılık sektörü temsilcileri ile toplantı gerçekleştirdi.
Demir: Savunma sanayi ihracatı yüzde 20 arttı
Demir: Savunma sanayi ihracatı yüzde 20 arttı
Savunma Sanayii Başkanı Demir, "Savunma sanayisinde ihracatımız, 2018'de bir önceki yıla göre yüzde 20 artışla 2 milyar 188 milyon dolara ulaştı.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: "Savunma ve Havacılık Cirosu 2018'de Bir Önceki Yıla Göre... Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: "Savunma ve havacılık cirosu 2018'de bir önceki yıla g..
Savunma Sanayii Başkanı Demir: "Savunma Sanayisinde İhracatımız, 2018'de Bir Önceki Yıla Göre Yüzde... Savunma Sanayii Başkanı Demir: "Savunma sanayisinde ihracatımız, 2018'de bir önceki yıla..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 845 milyar lira olarak hesaplandı.
Bu hafta borsa ve döviz kazandırdı, altın kaybettirdi
Bu hafta borsa ve döviz kazandırdı, altın kaybettirdi
Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 0,92 artış kaydetti.
Bu Hafta Borsa ve Döviz Kazandırdı, Altın Kaybettirdi Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 0,92, dolar yüzde 0,71, avro yüzde 0,18 değer kazandı, 24 ay..
Üçlü Enerji Bakanları Toplantısı
Üçlü Enerji Bakanları Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Azerbaycan ile Türkmenistan arasında güçlü bir diyalog bulunduğunu belirterek, "Bu çerçevede, Hazar Bölgesi doğal kaynaklarının ülkemize ve diğer pazarlara iletilmesi için...
Tüsiad Bu Gençlikte İş Var! Girişimcilik Programı İstanbul'da Gerçekleşecek Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı, 2019 finali 26 Nisan..
Borsa Günü Yatay Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,03 değer kaybıyla 96.861,42 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 25,06 puan azalışla 96.861,42 puandan kapandı.
Piyasalar – Bist100 Yüzde 0.03 Düştü, Dolar 5.81 Lirada – Paskalya tatili nedeniyle küresel düzeyde birçok piyasanın kapalı olduğu haftanın son işlem gününde, Borsa İstanbul Endeksi (BİST100)..
İsrailden Gazzeye saldırı
İsrail'den Gazze'ye saldırı
İsrail ordusu, Gazze Şeridi sınırındaki askerlerine ateş açıldığı gerekçesiyle İzzeddin el-Kassam Tugaylarına ait iki gözlem noktasını hedef aldı.
Bakan Selçuk: 'Gss Kapsamında 43 Milyar Ödeme Gerçekleştirdik'
Bakan Selçuk: "Gss Kapsamında 43 Milyar Ödeme Gerçekleştirdik"
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2012 yılında uygulamaya başladığımız Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında bugüne kadar yaklaşık 43 milyar liralık ödeme gerçekleştirdik" dedi.
Kriptopara – En Büyük 100'den 55'si Düştü, Bitcoin 5,267 Dolarda – Kripto para birimleri piyasalarında çeşitli açıklamaların etkisiyle başlayan hafif artış eğilimi, piyasanın en yüksek haciml..
Paris-Ankara İlişkileri Sorun Odaklı Değil Fırsat Odaklı Olmalı" – Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı Bahadır Kaleağası, AB-Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesi için Paris ve Ankara ilişkileri..
Emtia Piyasaları – Brent Petrol 72 Dolar/varil Düzeyinde – Petrol fiyatları, Suudi Arabistan'ın petrol ihracatının günlük 277 bin varil düşmesiyle yükseldi.
Denizlide Sanayici Anketi Sonucu: 2019 Zorlu Geçecek
Denizli'de Sanayici Anketi Sonucu: 2019 Zorlu Geçecek
DENİZLİ Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, kentte üyeleri arasında yaptırdıkları ankette, 2019 yılının zorlu geçeceği yönünde sonuç çıktığını söyledi.
Türk Eximbank Sermaye Benzeri Kredi İçin Genel Müdürlüğe Yetki Verdi Türkiye İhracat Kredi Bankası (Türk Eximbank) sermaye yapısının güçlendirilmesi kapsamında sermaye benzeri kredi sağlanmas..
Tüsiad Bu Gençlikte İş Var! Girişimcilik Programı 2019 Ödülleri Sahiplerini Buluyor – Türkiye Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) "Bu Gençlikte İŞ Var!" Girişimcilik Programının 2019..
Örav Sohbetleri'nde Bu Ay Blockchain ve Etkileri Konuşulacak Öğretmen Akademisi Vakfı'nın (ÖRAV) her ay konusunda bir uzmanı ağırladığı etkinliği "ÖRAV Sohbetleri"nin Nisan ayı konuğu Oğuzhan..
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 238,60 lira oldu.
Altının Kilogramı 238 Bin 600 Liraya Geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 238 bin 600 liraya geriledi.
Denizli'de Sanayinin İstihdam Beklentileri Denizli Sanayi Odası'nın (DSO) üyelerini kapsayan anketine katılan sanayicilerin yüzde 29'u bu yıl istihdamını artıracağını, 42'si ise aynı seviyede..
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,17 artışla 238,60 liradan tamamladı.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Cuma günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyatüketici fiyatları Mart ayında bir değişim göstermeyerek 101.5 puanda..
Türkiye Havacılıkta İnisiyatif Almak İstiyor Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, özgün havacılık ürünleri geliştiren Türkiye'nin, hava araçlarının sertifikalandırılmasına y..
Gaziantep Borsasından Btbye Ziyaret
Gaziantep Borsası'ndan Btb'ye Ziyaret
Gaziantep Ticaret Borsası yöneticileri Bursa Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.
BAEli iki şüpheli için tutuklama talebi
BAE'li iki şüpheli için tutuklama talebi
Birleşik Arap Emirlikleri için çalıştığı iddiasıyla gözaltına alınan iki şüpheli, tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi.
İBBde veri kopyalama işlemine yürütmeyi durdurma kararı
İBB'de veri kopyalama işlemine yürütmeyi durdurma kararı
Mahkeme, Ekrem İmamoğlu'nun İBB veri tabanı kayıtlarının elektronik olarak kopyalanmasına yönelik talebine 'yürütmeyi durdurma' kararı verdi.
Teknosa Oyun Severlere "Büyüksün, Büyük Oyna" Mottosuyla Sesleniyor Sabancı Holding iştiraklerinden, Teknosa, yeni kampanya ile hem dünyada hem de Türkiye'de günden güne büyüyen ve yüksek pot..
» 1 2 3 4 5 6