18 Nisan 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

18 Nisan 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hatayda Turizm Haftası Etkinliği
Hatay'da Turizm Haftası Etkinliği
Hatay'da 43. Turizm Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında farklı din, mezhep ve meslekten insanların bir araya gelerek oluşturduğu "Zeytin Dalı Korosu" konser verdi.
Asaf Erdemli: Entropi" Sergisi Açıldı "Asaf Erdemli: Entropi" sergisi, başkentli sanatseverlerin izlenimine sunuldu.
Gençlik İçin Ruhunu Şeytana Satan 'Faust', Londra Kraliyet Evi'nde Fransız besteci Gounod'un yazar Goethe'nin başyapıtını müzikal olarak yeniden yorumladığı 'Faust' operası Londra’nın Kraliye..
Klasik Türk Müziği Korosu 100. Yıl İçin Sahne Aldı
Klasik Türk Müziği Korosu 100. Yıl İçin Sahne Aldı
Sivas Kongresi'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür Merkezi'nde "Klasik Türk Müziği İzahlı Bahar Konseri" gerçekleştirildi.
Seramik Sanatçısı Esma Dereboy 40 Ülkede Var Olmak İstiyor
Seramik Sanatçısı Esma Dereboy 40 Ülkede Var Olmak İstiyor
Seramik sanatçısı Esma Dereboy, 2008 yılında hobi olarak başladığı seramik ürünler girişimi ile hobisini 10 yıl içinde yurt dışına sanat ihraç eden bir markaya dönüştürdü.
41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği TRT tarafından düzenlenen 41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği, Samsun'da 40 ülkeden çocukların katılımıyla sürüyor.
Başakşehirli Genç Yıldızlar Sahnede" Tiyatro Festivali'nde Final Heyecanı "Başakşehirli Genç Yıldızlar Sahnede" tiyatro festivalinde finale kalan 4 oyun, Başakşehir Kültür ve Sanat Merkezi'nd..
Başakşehir Belediyesinin Tiyatro Festivali Sona Erdi
Başakşehir Belediyesinin Tiyatro Festivali Sona Erdi
Başakşehir Belediyesinin "2. Gençlik Oyunları Festivali" kapsamında gerçekleştirilen "Başakşehirli Genç Yıldızlar Sahnede" başlıklı tiyatro festivalinin finali yapıldı.
Bursa'da Kültür Sanat Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), "Akide Şekeri" ve "Yalan Makinesi" eserlerini, Şehir Tiyatrosu da "Gulyabani" oyununu sanatseverlerle buluşturacak.
Başakşehirli Genç Yıldızlar Sahnede' Tiyatro Festivalinde Final Heyecanı
Başakşehirli Genç Yıldızlar Sahnede" Tiyatro Festivali'nde Final Heyecanı
"Başakşehirli Genç Yıldızlar Sahnede" tiyatro festivalinde finale kalan 4 oyun, Başakşehir Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahnelendi.
Ur Kekliğinin" Erzincan'daki Varlığı Kanıtlandı Tarım ve Orman Bakanlığı Erzincan Şube Müdürlüğünün yaban hayvanlarının tür ve popülasyonunun tespiti amacıyla belirli avlaklara kurduğu 40 fot..
Bergamada Liseli Öğrencilerin Çevreci Sergisi
Bergama'da Liseli Öğrencilerin Çevreci Sergisi
Bergama Yusuf Kemalettin Perin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğrencilerinin atık malzemelerden yaptığı oyuncak sergisi törenle açıldı.
3. Sanat Tasarım Günleri
3. Sanat Tasarım Günleri
Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Tasarım İstasyonu Kulübü tarafından düzenlenen 3. Sanat Tasarım Günleri açılışı yapıldı.
Kadıköyde 23 Nisan Coşkuyla Kutlanacak
Kadıköy'de 23 Nisan Coşkuyla Kutlanacak
Kadıköy Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kadıköy Selamiçeşme Özgürlük Parkı'nda kutlanacak.
Biberli Baklava' Fuarda İlgi Odağı Oldu
Biberli Baklava" Fuarda İlgi Odağı Oldu
Mersin'in önemli biber üretim merkezlerinden Akdeniz ilçesinde, bu yıl ikincisi düzenlenen "BİBEREXPO/Biber Çeşitleri Tanımı Günleri Fuarı"nda ikram edilen biberli baklava ilgi odağı oldu.
Cüde Tasavvuf Konseri
Cü'de Tasavvuf Konseri
Cumhuriyet Üniversitesinde (CÜ) Bahar Şenliği kapsamında Türk tasavvuf musikisi konseri verildi.
Bursa Geleneksel El Sanatları Festivaline Doğru
Bursa Geleneksel El Sanatları Festivali'ne Doğru
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek Bursa Geleneksel El Sanatları Festivali'ne 48 kentin yanı sıra 6 ülkeden toplam 124 sanatçının katılacağını söyledi.
Şanlıurfa'da Balıkçılar Kooperatif Kuruyor Şanlıurfa'da balıkçılar tarafından Hilvan Su Ürünleri Kooperatifleri Birliğinin kurulması yönünde ortak karar alındı.
Ballıca Mağarası'nın Unesco Dünya Miras Geçici Listesi'ne Girmesi Tokat'ın Pazar ilçesinde bulunan doğa harikası Ballıca Mağarası'nın UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne girmesi, ilde sevinç..
Ayışığı Sirki" Ankara'da Sahnelenecek Sivas Devlet Tiyatrosunun (SDT), "Ayışığı Sirki" adlı çocuk oyununu Ankara'da tiyatrosever ile buluşturacak.
Lübnanlı Ünlü Kemancı ile Türk Kanun Virtüözünün Performansı Alkış Aldı MERSİN'de Sanat Etkinlikleri Derneği ev sahipliğinde düzenlenen 18'inci Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında ..
Yahyalıda Çocuk Tiyatrosu Sahnelendi
Yahyalı'da Çocuk Tiyatrosu Sahnelendi
Yahyalı'da "Karlar Ülkesi Karanlığa Karşı" oyunu küçük tiyatroseverlerle buluştu.
Salih Usta'nın "23 Nisan Sokağı" Kutlamalara Hazır Muğla'nın Marmaris ilçesinde terzi Salih Yazgan'ın girişimleriyle 6 yıldır bayrak ile posterlerle süslenen ve çocuklar için 23 Nisan kutlama..
Lübnanlı Ünlü Kemancı ile Türk Kanun Virtüözünün Performansı Alkış Aldı
Lübnanlı Ünlü Kemancı ile Türk Kanun Virtüözünün Performansı Alkış Aldı
MERSİN'de Sanat Etkinlikleri Derneği ev sahipliğinde düzenlenen 18'inci Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında sahneye çıkan Lübnanlı kemancı Hanine Al Alam ile kanun virtüözü Ahmet Baran'ın performansı,...
Güneydoğu'da Kültür-sanat Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen "2. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali" kapsamı..
Hüdeki Arkeolojik Kazı Alanı Başkentli Öğrencileri Bekliyor
Hü'deki Arkeolojik Kazı Alanı Başkentli Öğrencileri Bekliyor
Hacettepe Üniversitesinde (HÜ) oluşturulan arkeolojik kazı alanı, lisans öğrencilerine ilk kazı deneyimini yaşatmanın yanı sıra ilk ve ortaokul öğrencilerini de arkeolojiyle tanıştıracak.
Dünyadaki Şiddete Dur Demek İçin Davul Sesiyle 'S.o.s.' Verdi
Dünyadaki Şiddete Dur Demek İçin Davul Sesiyle "S.o.s." Verdi
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kavukçu, dünyadaki şiddet olaylarına dikkati çekmek amacıyla Ergan Dağı'nın zirvesinde çaldığı davul ile imdat çağrısı olan S.O.S....
Ordu'da Kültür Sanat İstanbul Devlet Tiyatrosu "Karmakarışık" oyununu Ordulu izleyicilerin beğenisine sunacak.
Kelimenin Kalbi" Sergisi Roma'da Emniyet Müdürü ve ressam Ahmet Sula, "Kelimenin Kalbi" adlı sergisini İtalya'nın başkenti Roma'da açtı.
Öğrencilerin Sahiplendiği Köpekler Fakültenin Maskotu Oldu
Öğrencilerin Sahiplendiği Köpekler Fakültenin Maskotu Oldu
Erzurum'da bir grup üniversite öğrencisinin hayvan barınağından alarak sahiplendiği iki köpek, sevimlilikleriyle fakültenin maskotu haline geldi.
İzmir'de Kültür Sanat Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu hafta İzmir'deki kültür sanat etkinlikleriyle kutlan..
Besicilerin 'Mera' Hasreti Sona Erdi
Besicilerin "Mera" Hasreti Sona Erdi
Kış mevsiminin çetin geçtiği ve son yılların en fazla kar yağışının görüldüğü Ağrı'da havaların ısınmasıyla 6 aydır ahırlarda beslenen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar meralara çıkmaya başladı.
Bu Hafta 11 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 11 film vizyona girecek.