18 Nisan 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

18 Nisan 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kalkanda Turizm Sektör Toplantısı
Kalkan'da Turizm Sektör Toplantısı
Antalya'nın Kaş ilçesinde kutlanan 43. turizm haftası etkinlikleri kapsamında Kalkan Mahallesi'nde turizm sektör toplantısı düzenlendi.
Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı
Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı
Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı.
Estonya'nın "E-Vatandaş" Uygulaması Ankara'da Tanıtıldı Estonya'nın e-Vatandaş uygulaması, Ankara'da düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.
Soma faciası sanığı Can Gürkana tahliye
Soma faciası sanığı Can Gürkan'a tahliye
Manisa'nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasına ilişkin 15 yıl hapis cezasına çarptırılan şirketin yönetim kurulu başkanı Can Gürkan, yurt dışı yasağı konularak tahliye edildi.
Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov ile Libyayı görüştü
Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov ile Libya'yı görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov ile Libya'daki duruma ilişkin telefon görüşmesi yaptı.
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa borsaları, Paskalya tatili öncesinde karışık seyirle günü tamamladı.
SPK Haftalık Bülteni Sermaye Piyasası Kurulu'nca (SPK), Fiba Faktoring AŞ'nin 250 milyon TL'lik borçlanma aracı ihracı başvurusu onaylandı.
Avrupa Borsaları Paskalya Tatili Öncesinde Karışık Seyirle Kapandı Avrupa borsaları, Paskalya tatili öncesinde karışık seyirle günü tamamladı.
Londradaki çevreci işgal eyleminde gözaltı sayısı 460 oldu
Londra'daki çevreci işgal eyleminde gözaltı sayısı 460 oldu
Londra'daki çevreci işgal eylemi 4'üncü gününde devam ederken, gözaltına alınan eylemci sayısı 460'a ulaştı.
Gizli işbirliğine dair delil bulunamadı
Gizli işbirliğine dair delil bulunamadı
ABD Adalet Bakanı Barr, Özel Yetkili Savcı Mueller'ın, "ABD Başkanı Trump ya da onun seçim ekibi ile Ruslar arasında gizli iş birliği yapıldığına dair delil bulunmadığı" sonucuna ulaştığını açıkladı.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 844 milyar lira olarak hesaplandı.
Atalay Şahinoğlu, Hayatını Kaybetti İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) eski başkanlarından Atalay Şahinoğlu hayatını kaybetti.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,34'lük düşüşle tamamladı.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
İstihdam Seferberliği Başvuru Süresinin Uzatılması Talebi Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, 30 Nisan'da sona erecek yeni istihdam seferberliği teşviklerinin s..
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,34 değer kaybıyla 96.886,48 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.316,72 puan azalışla 96.886,48 puandan kapandı.
Piyasalar – Bist100 Yüzde 1.34 Düştü, Dolar 5.80 Lirada – Güne yüzde 0.3 düşüşle 97 bin 911 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 96 bin 624 puanı ve en yüksek..
Kriptopara – En Büyük 10'dan Dördü Geriledi – Kripto para birimleri piyasalarında görülen artış eğilimi en yüksek hacimli 10 biriminin dört birimin değer kaybetmesiyle hafif dalgalandı, Bitco..
YSKnin gündeminde İstanbul var
YSK'nin gündeminde İstanbul var
YSK'nin, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptığı olağanüstü itirazı birkaç gün içinde gündemine alıp görüşmesi bekleniyor.
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 1,58 artışla 238,20 liradan tamamladı.
Ordudaki 'Süt Evleri' Bölge Ekonomisine Katkı Sunacak
Ordu'daki "Süt Evleri" Bölge Ekonomisine Katkı Sunacak
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, kurulacak süt evleriyle çiğ süt üretim ve işleme sektörünün canlanacağını ve bölgenin sosyoekonomik düzeyinin yükseleceğini belirtti.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Perşembe günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponya: Nikkei İmalat PMI Mart ayındaki 49.2 düzeyinden Nisan'da 49.5'e..
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları Azalan Envanter ve Üretim Kısıntıları Etkisiyle Karışık – Petrol fiyatları, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) üretim kısıntıları ve ABD stokların..
Ordu Ekonomisinin Düzeyini Yükseltecek Proje Haziran Ayında Hayata Geçiyor
Ordu Ekonomisinin Düzeyini Yükseltecek Proje Haziran Ayında Hayata Geçiyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Aybastı, Kabataş, Korgan ve Kumru ilçelerinde kurulacak olan 8 adet 'Süt Evi'nin yapım çalışmaları devam ediyor.
Ing Bank ve Timden İhracatçıları Destekleyecek İş Birliği
Ing Bank ve Tim'den İhracatçıları Destekleyecek İş Birliği
ING Bank ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ihracatçıların avantajlı faiz oranları da dahil olmak üzere pek çok fayda içerecek şekilde finansmana erişebilmeleri için bir protokol anlaşması imzaladı.
Kayseri Ticaret Borsası Kayseri Ticaret Borsasında takım pastırmanın kilogramı ortalama 85 liradan, sucuğun kilogramı ise 52 liradan satıldı.
Btk ve Google'dan "İnternot Olmaya Var Mısın?" Platformu Google Türkiye ve BTK işbirliği ile geliştirilen "İnternot Olmaya Var mısın?
Aydın Ticaret Borsası Aydın Ticaret Borsasında kuru incirin kilogramı 11,88 ila 19,80 liradan işlem gördü.
Bursa Yapı ve Risingcity Gayrimenkul Fuarı, Kapılarını Açtı BURSA'da bu yıl 17'ncisi düzenlenen Bursa Yapı ve RisingCity Gayrimenkul Fuarı, ziyaretçilere kapılarını açtı.
Malatya Ticaret Borsası Malatya Ticaret Borsasında jumbo naturel kuru kayısının kilogramı 32 liradan satıldı.
Atso Akademi'den 3 Boyutlu Tasarım ve Yazıcı Kullanımı Temel Eğitimi Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) çatısı altında çalışmalarını sürdüren ATSO AKADEMİ tarafından, 24-25 Nisan tarihler..
Brunchersfest, Eylül Ayında Kapılarını Açıyor
Brunchersfest, Eylül Ayında Kapılarını Açıyor
ANFAŞ Fuarcılık tarafından 05-08 Eylül 2019 tarihlerinde organize edilecek olan BrunchersFest, Antalyalılara Türk kültüründe önemli bir yer tutan kahvaltı festivali yaşatmaya hazırlanıyor.
Tkyb Sermaye Benzeri Kredi İçin Genel Müdürlüğü Yetkilendirdi Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB), sermaye yapısının güçlendirilmesi amacıyla sermaye benzeri kredi sağlanmasına ilişkin..
Ahşap Paletçiler Tsenin Standart Belirlemesini İstiyor
Ahşap Paletçiler Tse'nin Standart Belirlemesini İstiyor
Ahşap palet üreticileri, Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) Türkiye'de üretilen ahşap paletler için standart oluşturmasını istiyor.
Gso'dan Şimşek ve Yönetim Kuruluna Ziyaret Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, meclis divanı ve yönetim kurulu üyeleri, Gazi..
Gso Yönetiminden Gaosb Başkanı Şimşeke Hayırlı Olsun Ziyareti
Gso Yönetiminden Gaosb Başkanı Şimşek'e Hayırlı Olsun Ziyareti
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, meclis divanı ve yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (GAOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz...
» 1 2 3 4 5 6