18 Nisan 2019 Perşembe Günü Dünya Haberleri

18 Nisan 2019 Perşembe Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kuzey Makedonya İsim Tartışması Gölgesinde Cumhurbaşkanını Seçiyor Makedonya'nın ismi 11 Ocak itibariyle Kuzey Makedonya olarak değişti, ancak konuyla ilgili tartışmalar gündemden düşmedi. Ül..
Facebook 1.5 Milyon Kişinin E-posta İrtibatını Yanlışlıkla Kaydetti Sosyal medya platformu Facebook, son üç sene içerisinde yaklaşık 1.5 milyon kullanıcısına ait elektronik posta irtibatların..
Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un İpek Yolu Zirvesi Öncesi Putin ile Buluşuyor Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önümüzdeki hafta Rusya'da biraraya geleceği..
Mueller Raporu: Trump'ın Rusya ile İşbirliğine Dair Herhangi Bir Kanıt Yok ABD'de Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in 2016 başkanlık seçimiyle yürüttüğü soruşturmanın raporunda, ABD Başkanı ..
Nijerya'da Yakıt Taşıyan Tanker Patladı 2 Ölü – Nijerya'da yakıt taşıyan bir tanker yol kenarına devrildi ve patlama meydana geldi.
Litvanya'da Bir Bebek Aşırı Derecede Alkollü Doğdu Avrupa’nın Baltik ülkelerinden Litvanya’da yeni doğan bir bebeğin kanında doğum anında yüksek derecede alkol tespit edildi. Kız bebeğin kanı..
Mueller Raporu: Trump, Özel Yetkili Savcı Robert Muelleri Görevden Almaya Çalıştı
Mueller Raporu: 'Trump, Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'i Görevden Almaya Çalıştı'
ABD Başkanı Donald Trump ve seçim kampanyası ekibinin Rusya'yla işbirliği yapıp yapmadığını soruşturan eski FBI Başkanı ve özel yetkili savcı Robert Mueller'in raporu bugün kamuoyuna açıklandı.
Çin'deki Toplama Kamplarında Türk Vatandaşları da mı Tutuluyor? Uluslararası basında, çok sayıda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının 2 yılı aşkın süredir Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içinde ka..
Bebeklerde Görülen 'Balon Çocuk' Hastalığı Hıv Virüsüyle Tedavi Edildi Bağışıklık sistemi yetersiz bebeklerde görülen SCID ya da 'balon çocuk' hastalığı, AIDS'e yol açan HIV virüsüyle tedavi ..
Dünya Basın Özgürlüğü Raporu: Paradise Papersı Haberleştiren Gazeteciyi Yargılayan Tek Ülke Türkiye
Dünya Basın Özgürlüğü Raporu: Paradise Papers'ı Haberleştiren Gazeteciyi Yargılayan Tek Ülke Türkiye
180 ülke arasında yapılan incelemeye göre Türkiye, cezaevinde en fazla gazetecinin olduğu ülke. Aynı zamanda, Paradise Papers belgelerini haberleştirdiği için bir gazetecinin de yargılandığı tek ülke.
Almanya, Madeira Adası'na Kaza Tetkik Ekibi Gönderdi Almanya, 27 vatandaşının hayatını kaybetiği Portekiz'in Madeira Adası'na sağlık ve teknik ekip gönderdi.
ABD Adalet Bakanı Barr, Kritik Mueller Raporu Öncesi Trump'ı Savundu Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanı William Barr, özel yetkili savcı Robert Mueller'in raporunun yayımlanmasından ön..
Rog: Geçen Yıl Avrupa'daki Gazeteciler İçin İyi Bir Çalışma Yılı Olmadı 2019 yılına ilişkin 'Basın Özgürlüğü Raporu'nu açıklayan Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (ROG), geçen yılın Avrupa'd..
Almanya Fdpnin Yeni Genel Sekreter Adayı Linda Teuteberg
Almanya Fdp'nin Yeni Genel Sekreter Adayı Linda Teuteberg
Almanya Hür Demokrat Parti'nin (FDP), Nisan sonunda yapacağı kurultayda, parti yönetiminde değişikliğe gideceği bildirildi.
Türkiye'de Misafir Edilecek Ukraynalı Asker Aileleri Yola Çıktı Ukrayna'nın doğusundaki çatışmalarda hayatlarını kaybeden ya da yaralanan askerlerin aileleri, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Ba..
Kıdem Tazminatı: Çalışma Bakanı Selçuk Güvence Verdi, Kılıçdaroğlu Eleştirdi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Memur-Sen tarafından düzenlenen "İşin Geleceği, Tehd..
Notre Dame'a Yapılan 1 Milyar Euro Bağış Fransa'da Evsizler Konusunu Gündeme Getirdi Fransa'nın başkenti Paris'te yangın çıkan Notre Dame Katedrali için 24 saatte 1 milyar euro yardım topland..
Türkiyede Misafir Edilecek Ukraynalı Asker Aileleri Yola Çıktı
Türkiye'de Misafir Edilecek Ukraynalı Asker Aileleri Yola Çıktı
Ukrayna'nın doğusundaki çatışmalarda hayatlarını kaybeden ya da yaralanan askerlerin aileleri, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın daveti üzerine Türkiye'de misafir edilecek.
Uygun İlik Bulunamayan Öykü Arin Ameliyata Giriyor, Yarı Uyumlu Nakil İçin Annesi Donör Olacak Lösemi hastalığının bir türü olan Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan 3 buçuk y..
Libya'da Kim Kiminle Neden Savaşıyor? Son iki haftada aralarında sivillerin de olduğu 200'den fazla kişinin hayatını kaybettiği Libya'da kim kiminle savaşıyor ve kim, kimi destekliyor?
Singapur'da Alışveriş Merkezinde Yangın Paniği – Singapur'da bir alışveriş merkezinin giriş katında çıkan yangın paniğe neden oldu.
Fransız Gizli Servisi 40 Yıl Boyunca Simone Signoret ve Yves Montand'ı Dinlemiş Fransız gizli servisinin 40 yıl boyunca ünlü sinema oyuncuları Simone Signoret ve Yves Montand’ı dinlediğini or..
Singapurda Alışveriş Merkezinde Yangın Paniği
Singapur'da Alışveriş Merkezinde Yangın Paniği
– Singapur'da bir alışveriş merkezinin giriş katında çıkan yangın paniğe neden oldu.
Steinmeier, Merkel ve Maas'tan 'Madeira' Taziyesi Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Başbakan Angela Merkel ve Dışişleri Bakanı Heiko Josef Maas, Madeira Adası'nda meydana gelen t..
Notre Dame: Mülkü Kime Ait? Katolik Kilisesi Onarım Masraflarını Neden Karşılamıyor? Hafta başında yangın çıkan Notre-Dame Katedrali'nin yeniden inşası için milyarderler bağış yarışına girdi,..
Aşıklı Höyük: İdrar Tuzu, 10 Bin Yıl Önceki Yerleşime Nasıl Işık Tuttu? Türkiye ve dünyadan arkeologlar Aksaray'daki Aşıklı Höyük'te ne zaman ne kadar insan ve hayvanın yaşadığını tespit etme..
Kılıçdaroğlu'ndan Ysk'ye Çağrı: Khk'li Adayların Mazbatalarını Verin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını almasının ard..
Ivanka Trump: Babamın Dünya Bankası Başkanlığı Teklifini Reddettim ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray danışmanı kızı Ivanka Trump, babasının kendisine Dünya Bankası Başkanı olmak isteyip..
New Yorkta Katedrale Benzinle Girmeye Çalışan Adam Gözaltına Alındı
New York'ta Katedrale Benzinle Girmeye Çalışan Adam Gözaltına Alındı
– ABD'nin New York şehrinde gerçekleşen olayda, bir adam iki bidon benzin ile St.Partick Katedrali'ne girmeye çalıştı.
Çatıdaki İntihar Teşebbüsünü Polis Böyle Önledi – Rusya'da intihar etmek için 5 katlı bir binanın çatısına çıkan kadını, çatıda sessizce ilerleyen bir polis memuru son anda yakaladı.
Mürettebat Kokain Kullanmaktan Atıldı, Nükleer Denizaltı Göreve Başlayamadı HMS Talent isimli İngiliz nükleer denizaltısının mürettebatından 7 kişinin kokain kullandığı tespit edildi.
Alman Basın Konseyi'nden Bıld'e 'Ditib' Kınaması Alman Basın Konseyi (Rundfunkrat), BILD gazetesinin terörle ilgili 28.12.2018 baskı ve internetteki bir haberinde, DİTİB Köln Merkez Camisi'ni..
Doktorlar Hafıza Kaybını Tersine Çevirmeyi Başardı Araştırmacılar beyine manyetik beyin sinyali göndererek yaşlı insanların hafızalarını güçlendirmeyi başardıklarını duyurdu.
New York Polisi St Patrick Katedrali'ne Benzin Döken Kişiyi Gözaltına Aldı St Patrick Katedrali'ne benzin dolu galonlar, yanıcı sıvı ve çakmakla giren bir kişi gözaltına alındı.
Notre Dame Katedrali'nin Onarımı İçin Açılan Bağış Kampanyasında Dolandırıcılar İş Başında Notre Dame Katedrali’ne yardım için açılan sahte hesap kampanyaları konusunda halk uyarılıyor
» 1 2