17 Nisan 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

17 Nisan 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Doğunun Batısı, Batının Doğusu' Konseri
Doğu'nun Batısı, Batı'nın Doğusu" Konseri
Müziklerinde Doğu ile Batı'yı sentezleyen Tanini Trio grubu, Klasik Türk Müziği yorumcusu Melihat Gülses ile "Doğu'nun Batısı, Batı'nın Doğusu" konserinde buluştu.
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
Bu yıl 18'incisi gerçekleştirilen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında, Orta Doğu'nun ünlü kemancısı Hanine Al Alam ile kanun virtüözü Ahmet Baran aynı sahnede bir araya geldi.
11. İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali Yarın Başlıyor 11. İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (İTEF) yarın başlayacak.
En Eski Yeni" Hat Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor Hattat Mustafa Cemil Efe'nin klasik İslam sanatlarını hiç denenmemiş, şaşırtıcı formda takdim ettiği "En Eski Yeni" isimli sergisi sanatsev..
Turizm Haftası Eski 'Osmanlı Kasabası'Nda Kutlandı
Turizm Haftası Eski "Osmanlı Kasabası"Nda Kutlandı
Muğla'da Turizm Haftası kapsamında bu yılki etkinlikler, Kanuni Sultan Süleyman'ın Rodos seferi sırasında yaptırdığı 500 yıllık cami, han ve tarihi köprüleri ile sivil mimarlık örneği çok sayıda tarihi yapıyı bünyesinde...
Bilecik'te Turizm Haftası Etkinlikleri Turizm Haftası dolayısıyla Bilecik Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından etkinlik düzenlendi.
7. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimleri Muğla'nın Bodrum ilçesinde 7. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimleri başladı.
Banazda Halk Eğitim Kurslarına Kadın İlgisi
Banaz'da Halk Eğitim Kurslarına Kadın İlgisi
Banaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan triko ve pazar filesi örme kurslarında 20 kadın eğitim alıyor.
Halikarnas Balıkçısı" 129. Doğum Gününde Anıldı Muğla'nın Bodrum ilçesinde, "Halikarnas Balıkçısı" olarak bilinen gazeteci, yazar, ressam, şair, rehber, araştırmacı Cevat Şakir Kabaağaçlı, 12..
Bilecik'te "Çıkış Var" Konferansı Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Üyesi, eğitimci, yazar ve iletişim uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, üniversite öğrencilerine, "Türkiye için üretmekten, gelişmek..
Midyat'ta Ensar Kitap Kahve Açıldı MARDİN (AA) – Mardin'in Midyat İlçesinde Ensar Kitap Kahve açıldı.
Öğretim Elemanlarının Eserleriyle Dünya Sanat Günü Sergisi Açıldı
Öğretim Elemanlarının Eserleriyle 'Dünya Sanat Günü' Sergisi Açıldı
– AKADEMİSYENLERİN eserleri, Dünya Sanat Günü olarak kutlanan 15 Nisan'a özel sergide bir araya geldi.
Game Of Thrones Kitaplarına İlgi Yüzde 254 Arttı
Game Of Thrones Kitaplarına İlgi Yüzde 254 Arttı
TÜM dünyada heyecanla beklenen Game of Thrones'un final sezonunun başlamasıyla Hepsiburada'da diziyle ilgili ürünlerde talep patlaması yaşandığı duyuruldu.
Midyat Doğalgaza Kavuşuyor MARDİN (AA) – Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, "Doğalgaz için ilk kazma 10 Mayıs'ta vurulacak.
Bilecik'te 600 Kursiyer Sertifikalarını Aldı Bilecik Belediyesinin düzenlediği müzik kurslarına katılan 600 kursiyere sertifikaları verildi.
Munzur Çayı Taşınca Kara Yolunda Ulaşım Aksadı Tunceli'de, Munzur Çayı'nın taşması sonucu Tunceli-Ovacık kara yolundaki ulaşımda aksamalar yaşandı.
Kampüsanat Başkentlilere Kapılarını Açtı Hacettepe Üniversitesince (HÜ) kampüsü sanatla buluşturmak için düzenlenen Kampüsanat etkinliği kapılarını başkentli sanatseverlere açtı.
Çukurova Rock Festivali Yarın Başlıyor Çukurova Rock Festivali, 28 sanatçı ve grubun katılımıyla yarın başlayacak.
Uluslararası Moskova Film Festivali'nde Türkiye Rüzgarı Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı kapsamında, 18-25 Nisan'da düzenlenecek "41. Uluslararası Moskova Film Festivali"nde Tür..
Babalar ve Çocukları Yemek Yapma Yarışında Aydın'ın Germencik ilçesinde bir ilkokulda yapılan yemek yarışmasında babalar, çocuklarıyla birlikte yemek yaptı.
Devlet Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu Şenliği Yapıldı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl 10'uncusu düzenlenen Çocuk Festivali kapsamında De..
Milli Mücadele'nin 100'üncü Yılında Genç Tasarımcılara Ödül Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen ve Milli Mücadele'nin 100'üncü yılına ithaf edilen "Genç Sanat: 3. Afiş Tasarım Yarışması"..
Antalya Dob, Rus Bestecilerin Eserlerini Seslendirecek Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Rus bestecilerin eserlerinden oluşan özel konserle sanatseverlerin karşısına çıkacak.
101 Saatlik Rekor Denemesi İküde
101 Saatlik Rekor Denemesi İkü'de
İSTANBUL Kültür Üniversitesi (İKÜ), düzenleyeceği bahar şenliği 'İKÜ Fest'19' kapsamında 'Kent FM', 101 saatlik kesintisiz canlı yayınla rekor denemesi yapacak.
Ben Yüreğimi Yazıyorum, Herkes Şiir Sanıyor'
Ben Yüreğimi Yazıyorum, Herkes Şiir Sanıyor"
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde kas erimesi (DMD) hastası olan ve 4 ağabeyini de bu hastalıktan kaybeden 28 yaşındaki Hasan Adsoy, duygularını dile getirdiği şiirlerini "Ağlayan Kelebekler" adlı ilk kitabında...
İspanyadan Bisikletle Dünya Turuna Çıktılar
İspanya'dan Bisikletle Dünya Turuna Çıktılar
İspanya'dan, farklı ülke ve kültürleri yakından tanımak amacıyla bisikletle dünya turuna çıkan Fernando Martinez ve Marco Mendez, Ağrı'ya ulaştı.