17 Nisan 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

17 Nisan 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nevşehirli Kadınlar Üretecek Anadolu Kültürel Girişimcilik Alacak
Nevşehirli Kadınlar Üretecek Anadolu Kültürel Girişimcilik Alacak
Anadolu Kültürel Girişimcilik (AKG) CEO'su Halil Korkmaz, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'yı ziyaretinde başta belediye bünyesinde açılan kurslarda olmak üzere üretimi yapılacak tüm el sanatları ürünlerini satın alma...
ABDden Venezuela Merkez Bankasına yaptırım
ABD'den Venezuela Merkez Bankasına yaptırım
ABD yönetimi, Venezuela Merkez Bankası ve bankanın Başkanı Teran'a yaptırım kararı aldı.
Trump kızına Dünya Bankası başkanlığını önermiş
Trump kızına Dünya Bankası başkanlığını önermiş
Ivanka Trump, babasının kendisine Dünya Bankası Başkanı olmak isteyip istemeyeceğini sorduğunu, ancak bu öneriye sıcak bakmadığını söyledi.
AB internetteki terör içeriğini 1 saatte kaldırtacak
AB internetteki terör içeriğini 1 saatte kaldırtacak
Avrupa Parlamentosu, internet platformlarında yer alan terörle ilgili içeriklerin 1 saat içinde kaldırılmasını içeren düzenlemeye onay verdi.
Endonezyada Widodo yeniden devlet başkanı
Endonezya'da Widodo yeniden devlet başkanı
Endonezya'da Devlet Başkanı Joko Widodo, resmi olmayan sonuçlara göre yeniden devlet başkanı seçildi.
Vize ücretleri zammına onay
Vize ücretleri zammına onay
AP, vize başvuru ücretlerinin 80 euroya yükseltilmesini onayladı.
AB İnternetteki Terör İçeriğini 1 Saatte Kaldırtacak Avrupa Parlamentosu (AP), Google, Facebook ve Twitter gibi çeşitli internet platformlarında yer alan terörle ilgili içeriklerin 1 saat içi..
4. Tspb Sermaye Piyasaları Ödül Töreni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Yeni Ekonomi Programı'nda dengelenme yılı olarak ilan ettiğimiz 2019 yılını, mali disipl..
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demire tutuklanma talebi
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'e tutuklanma talebi
FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.
AB'den ABD'ye Küba Tepkisi Avrupa Birliği (AB), ABD'nin Küba'da iş yapan yabancılara dava açılmasını sağlayacak Helms-Burton Yasası'nı yürürlüğe koyma kararına tepki gösterdi.
Time Dergisi Yılın en etkili 100 ismini açıkladı
Time Dergisi 'Yılın en etkili 100 ismini' açıkladı
Time Dergisi "Yılın en etkili 100 ismini" açıkladı.
Avrupa Borsaları Günü "Çin'in Etkisiyle" Yükselişle Tamamladı Avrupa Borsaları, Çin'in ilk çeyrekte yüzde 6,4 ile piyasa beklentilerinin üzerinde büyümesinin küresel piyasalardaki risk iştahı..
Yerli ve milli sistemlere yenileri eklenecek
Yerli ve milli sistemlere yenileri eklenecek
Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
İngiltere'de Enflasyon Yüzde 1,9 Arttı İngiltere'de enflasyon mart ayında yıllık bazda yüzde 1,9 artış gösterdi.
İngilterede konut fiyatları hız kesti
İngiltere'de konut fiyatları hız kesti
İngiliz Ulusal İstatistik Ofisinin verilerine göre, şubat ayında konut fiyatları yıllık bazda yüzde 0,6 artış gösterdi.
Jet Airways tüm faaliyetlerini askıya aldı
Jet Airways tüm faaliyetlerini askıya aldı
Hava yolu şirketi Jet Airways, tüm faaliyetlerini geçici süreyle askıya aldı.
New York borsası karışık açıldı
New York borsası karışık açıldı
New York borsası, güne karışık seyirle başladı.
İngiltere'de Konut Fiyatları Hız Kesti İngiltere'de konut fiyatları, şubat ayında yıllık bazda yüzde 0,6 artış gösterdi.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 852 milyar lira olarak hesaplandı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.394,19 puan artışla 98.203,20 puandan kapandı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,44'lük yükselişle tamamladı.
Katar ve Almanyadan İzmire Direkt Uçuşlar Başlayacak
Katar ve Almanya'dan İzmir'e Direkt Uçuşlar Başlayacak
Katar Havayolları ve Corendon Havayolları, direkt İzmir uçuşlarına başlayacak.
Manisa Ticaret Borsası Manisa Ticaret Borsası'nda 10 numara kalitedeki çekirdeksiz kuru üzümün kilogramı 11,60 liradan satıldı.
MB Banka Meclisi'nin İki Üyesi 1 Mayıs'ta Değişiyor Merkez Bankası Banka Meclisi üyeliklerine 1 Mayıs itibarıyla, Başak Tanınmış Yücememiş ve Mehmet Aktaş seçildi.
Tcmb'den Banka Meclisi Üye Seçimine İlişkin Duyuru Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) yapılan açıklamada, banka meclisi üyeliklerine Başak Tanınmış Yücememiş ve Mehmet Aktaş'ın seç..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,44 değer kazancıyla 98.203,20 puandan tamamladı.
İnsansız Deniz Araçları İmece Usulü Geliştirilecek Denizlerde büyük bir dönüşüm başlatacak yerli ve milli insansız deniz araçlarının nitelikleri ve geliştirilme yöntemleri, kamu, üniversite v..
Marmariste 'Türk Denizciliğine Bakış' Paneli
Marmaris'te "Türk Denizciliğine Bakış" Paneli
MUĞLA (İHA) – Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlenen "Türk Denizciliğine Bakış" konulu panele katılan Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürü Ahmet Selçuk Sert, "Denizciliğin ekonomideki değeri 17.5 milyar dolar" dedi.
Fitch'ten Azerbaycan'ın Bankacılık Sistemine İlişkin Değerlendirme Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Azerbaycan'ın bankacılık sisteminin dengelendiğini, fakat ülkede d..
Adana Ticaret Borsası Adana Ticaret Borsasında Çukurova pamuğunun kilogramı en yüksek 9,90 liradan satıldı.
TESK Başkanı Palandöken: Sebze Meyve Fiyatları Yarı Yarıya Düşecek Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, "Sebze meyve fiyatları önümüzdeki günlerde yarı..
İBBde devir teslim hazırlığı
İBB'de devir teslim hazırlığı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde devir teslim için hazırlıklar başladı.
» 1 2 3 4 5 6 7