16 Nisan 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

16 Nisan 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ballıca Mağarası, Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi'nde TOKAT Valisi Ozan Balcı, Pazar ilçesinde bulunan ve oluşumu milyonlarca yıl önce gerçekleşen doğa harikası Ballıca Mağarası'nın UNESCO..
Kültürel Mirasımızı Bir Şekilde Çalıştığımız Sanat Diliyle Dünyaya Aktarmalıyız'
Kültürel Mirasımızı Bir Şekilde Çalıştığımız Sanat Diliyle Dünyaya Aktarmalıyız"
Sinema oyuncusu İsmail Hakkı Ürün, Türkiye'nin kültürel anlamda çok kıymetli ve zengin bir ülke olduğunu belirterek, "Bu kültürel mirasımızı bir şekilde çalıştığımız sanat diliyle dünyaya aktarmalıyız." dedi.
Kosova'da "Zile'den Mamuşa'ya Uluslararası Kültür Köprüsü" Sempozyumu Kosova'nın güneybatısındaki Mamuşa Belediyesinde, "Tokat-Zile'den Prizren-Mamuşa'ya Uluslararası Kültür Köprüsü" konulu s..
Ballıca Mağarası, Unesco Dünya Mirası Geçici Listesinde
Ballıca Mağarası, Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi'nde
TOKAT Valisi Ozan Balcı, Pazar ilçesinde bulunan ve oluşumu milyonlarca yıl önce gerçekleşen doğa harikası Ballıca Mağarası'nın UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alındığını açıkladı.
Bilecikte 'El Ver Ustam Projesi'
Bilecik'te "El Ver Ustam Projesi"
Bilecik Belediyesi ve İŞ-KUR İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen "El Ver Ustam Projesi" kapsamında örülen sepet ve fileler sergilenmeye başlandı.
Erzurum'da Öğrenciler Yöresel Yemekleriyle Yarıştı Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen "43. Turizm Haftası" etkinlikleri kapsamında, öğrenciler arasında yöresel yemek yarışmas..
Gaga Gölü Turizme Kazandırılacak
Gaga Gölü Turizme Kazandırılacak
Ordu Büyükşehir Belediyesince Fatsa'nın turizm mekanlarından Gaga Gölü için koruma amaçlı imar planı hazırlanarak onay için Tabiat Varlıkları Koruma Kuruluna sunuldu.
Yöresel Lezzetler 600 Yıllık Handa Yarıştırıldı Kastamonu'da bulunan 600 yıllık Tarihi Kurşunlu Han'da yöresel yemek yarışması düzenlendi.
Muğlada Turizm Haftası Kutlaması
Muğla'da Turizm Haftası Kutlaması
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Turizm Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.
Dadaş Öğrenciler Halk Oyunlarında Şampiyonluğu Bırakmadı
Dadaş Öğrenciler Halk Oyunlarında Şampiyonluğu Bırakmadı
Halk oyunları yarışmalarında başarıları ile adından söz ettiren Erzurum'daki Erzurum Hilalkent 125. Yıl Ortaokulu öğrencileri, Denizli'de 22 ilden yaklaşık 350 öğrencinin katılımıyla düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar...
Cumhuriyet Üniversitesi'nde 'Kolpa' Konseri SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi'nde düzenlenen 2019 Bahar Şenliği'nde sahne alan müzik grubu 'Kolpa', öğrencilerle buluştu.
400 Tava Muhlama 1 Saatte Bitti
400 Tava Muhlama 1 Saatte Bitti
Rize'de, "Turizm Haftası" kapsamında düzenlenen ve geleneksel hale getirilmeye çalışılan "1'inci Muhlama Yarışması"nda konuklara 400 tava muhlama ikram edildi.
Talasemi Hastalarına Moral Gezisi
Talasemi Hastalarına Moral Gezisi
Şırnak Talasemi Derneği tarafından lösemi ve talasemi hastalarına yönelik Mardin ve Diyarbakır gezisi düzenlendi.
Arşın Mal Alan Opereti Prömiyerle Geliyor
Arşın Mal Alan' Opereti Prömiyerle Geliyor
MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Türk dünyasının önemli bestecilerinden Azeri Üzeyir Hacıbeyov'un Arşın Mal Alan operetini prömiyerle sanatseverlerle buluşturacak.
Mdob 'Arşın Mal Alan' Operetini Sahneleyecek
Mdob "Arşın Mal Alan" Operetini Sahneleyecek
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Azerbaycan operasının sevilen eseri "Arşın Mal Alan" operetini izleyicilerle ilk kez buluşturacak.
Erzincanda 'Turizm Haftası' Etkinlikleri
Erzincan'da "Turizm Haftası" Etkinlikleri
Erzincan'da, "Turizm Haftası" düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Bergamada Öğrenciler Turizm Haftasını Kutladı
Bergama'da Öğrenciler Turizm Haftasını Kutladı
Bergama 80. Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu, turizm haftasını düzenlediği etkinlikle kutladı.
Her S¸ehri U¨nlu¨su¨yle Geziyoruz" Projesi Ku¨ltu¨r ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un es¸i Pervin Ersoy'un, u¨lke turizmine katkı sagˆlamak ve farklı yardımlas¸ma derneklerine destek olma..
Türkiye'deki Suriyeli Çocukların Mutluluğunu Resimle Anlattı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki Rana Uveyşi, Suriyeli çocukların ülkelerinde yaşadığı acı ile Türkiye'deki mut..
Kütahyaya Bir Yılda 443 Bin Turist Geldi
Kütahya'ya Bir Yılda 443 Bin Turist Geldi
İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Kütahya'ya 2018 yılında gelen yerli ve yabancı turist sayısının 443 bin olduğunu bildirdi.
Hukuka Adanan Bir Ömür: Ali Fuat Başgil Ordinaryüs Profesör Ali Fuat Başgil, çalışmalarıyla Türk hukuk tarihinin, 27 Mayıs ile ilgili sergilediği dik duruşla da Türk siyaset tarihinin önemli ..
» 1 2