15 Nisan 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

15 Nisan 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Turandota Yoğun İlgi
Turandot'a Yoğun İlgi
Turandot Operası, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 3 bin kişilik ATO Congresium sahnesinde izleyiciyle buluştu.
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
Bu yıl 18'incisi gerçekleştirilen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında düzenlenen beste yarışmasının kazananları belli oldu.
Gaziantepte Köy Okulu Renklendirildi
Gaziantep'te Köy Okulu Renklendirildi
Gaziantep'te, Türk Kızılayı Toplum Merkezi ile Genç Kızılay Gaziantep Üniversitesi Topluluğu (GAÜN) gönüllüleri, "Köy Okulları Renklendiriliyor Projesi" kapsamında bir köy okulunun boya ve tadilatını yapıp duvarlara...
100. Yılda Saraybosna, Samsunda' Sergisi Açıldı
100. Yılda Saraybosna, Samsun'da" Sergisi Açıldı
Samsun Olgunlaşma Enstitüsü ile Saraybosna Srednya Skola Primyenyenih Umyetnosti Okulu iş birliğince geçmişle bugünü buluşturan "100. yılda Saraybosna, Samsun'da" sergisi açıldı.
12. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali
12. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali
Ulusal ve uluslararası kategoride 500'e yakın kısa filmin yarışacağı "12. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali" başladı.
3. Trabzon Opera ve Bale Günleri" 22 Nisan'da Başlayacak Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "3. Trabzon Opera ve Bale Günleri" 22 Nisan'da sanatseverlerle bulu..
Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivali"Ne Doğru Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Fe..
21. Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Bu yıl 21'incisi düzenlenen Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nin dördüncü haftasında 10 farklı oyun beğeniye sunulacak.
Tarihi Andaval Kilisesi, Turizme Kazandırıldı Hristiyanların kutsal hac yolu üzerinde bulunan ve 1977'de meydana gelen patlamada büyük bölümü zarar gören Andaval Kilisesi'nde restorasyon çalı..
Aşık Paşa Türbesi 7 Asırdır Kente Değer Katıyor'
Aşık Paşa Türbesi 7 Asırdır Kente Değer Katıyor"
Kırşehir'de 13. yüzyılda yaşayan Türkçe'nin öncülerinden Aşık Paşa'nın mezarının bulunduğu türbe, yaklaşık 7 asırdır kentin kültürüne, tarihine ve turizmine katkı sağlıyor.
Gazi Oldukları Kıbrıs'a 45 Yıl Sonra Gittiler 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan Afyonkarahisarlı 26 Kıbrıs gazisi, 45 yıl önce savaştıkları toprakları tekrar görmek için KKTC'ye..
Şenkayalı Dadaşlar, Kurtuluş Gününü Kutladı
Şenkayalı Dadaşlar, Kurtuluş Günü'nü Kutladı
Ankara'nın Etimesgut ilçesinde, Şenkaya Köy Dernekleri Birliği tarafından, Erzurum'un Şenkaya ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü dolayısıyla program düzenlendi.
3. Yedi Tepe Yedi Mekan Genç Edebiyat Festivali" Sona Erdi Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Yedi Tepe Yedi Mekan Genç Edebiyat Festivali" ..
Vekamdan 'Hayırseverlik ve Ankara Vakıfları' Sempozyumu
Vekam'dan "Hayırseverlik ve Ankara Vakıfları" Sempozyumu
Vehbi Koç Vakfının 50'nci kuruluş yılı kapsamında, Koç Üniversitesi Araştırma Merkezi ile Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) iş birliğinde "Köklü Bir Miras: Hayırseverlik ve Ankara...
Turizm Haftası Malatya, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa ve Adıyaman'da 43. Turizm Haftası kapsamında etkinlikler gerçekleştirildi.
Saint Benoît Lisesi La Galerie Sergi Salonunda 3 Erbil 3 Bakış Sergisi
Saint Benoît Lisesi 'La Galerie' Sergi Salonu'nda ''3 Erbil 3 Bakış'' Sergisi
Saint Benoît Lisesi 'La Galerie' sergi salonu Prof. Dr. Devrim Erbil ile kızları Çiğdem Erbil ve Renk Erbil'in eserlerinden oluşan karma sergiye ev sahipliği yapıyor.
7. Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Sempozyumu'
7. Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Sempozyumu"
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı, Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü (KUDEB), Ahşap Eğitim Atölyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen "Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım...
Okul Destek Projesi" Bolu'da çocuklar "Okul Destek Projesi" kapsamında Konya ve Antalya gezisine katıldı.
Erzurum'da "43.turizm Haftası" Etkinlikleri Başladı Erzurum'da, İl Kültür Turizm Müdürlüğünce "43.Turizm Haftası" kapsamında 15-22 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan etkinlikler düzenlenen..
Afyonkarahisar'da "Çamur Festivali" Yapıldı Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde, 2 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Hüdai Kaplıcaları'nda Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında "Çamur Festiva..
Şanlıurfaya 'Erken Rezervasyon' Önerisi
Şanlıurfa'ya "Erken Rezervasyon" Önerisi
"Peygamberler şehri" olarak anılan, inanç ve kültür turizminde önemli yere sahip Şanlıurfa'da, "Göbeklitepe Yılı"nın da etkisiyle ilkbaharda ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.
Kayserinin İlk Rock Festivali Binlerce Müzikseveri Buluşturdu
Kayseri'nin İlk Rock Festivali Binlerce Müzikseveri Buluşturdu
KAYSERİ'nin ilk rock festivali 'MilyonFest Kayseri'de, Türk rock müziğinin önde gelen sanatçıları sahne aldı.
Cü'de Türk Sanat Müziği Konseri Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı tarafından Türk Sanat Müziği konseri düzenlendi.
Çocukların Nostaljik "Seyyar Salıncak" Eğlencesi Erzurum'da çocuklar, geçmiş yıllarda mahallelerine gelmesini dört gözle beklediği ve günümüzde ise nostalji haline gelen seyyar salıncakla key..