14 Nisan 2019 Pazar Günü Politika Haberleri

14 Nisan 2019 Pazar Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Maltepe'deki Oy Sayımı İstanbul'un Maltepe ilçesinde 1. ve 2. seçim kurullarınca, terminallerde bugüne kadar yapılan tüm sayımların oy çokluğuyla iptaline karar verildi.
Maltepe'de İptal Edilen Terminallerin Saydığı Oylar Yeniden Sayılacak Maltepe'de iptal edilen terminallerin saydığı oylar yeniden sayılacak.
Dışişleri Bakanlığından, Sudan Açıklaması Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye'nin, Sudan'da huzur, güvenlik ve istikrarın sağlanmasına, halkın beklentileri doğrultusunda muteb..
Fatih Erbakan: Bu İktidar Döneminde Vatandaşın Bankalara Borcu 90 Misli Artmış YENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 2002 yılında sadece vatandaşın bireysel olarak bankalara borc..
Yıkmak İçin Değil, Yapmak İçin Geliyoruz'
Yıkmak İçin Değil, Yapmak İçin Geliyoruz"
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Biz, 'mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun' anlayışıyla değil, 'bu milletin sorunları çözülsün de kim çözerse çözsün' anlayışıyla siyaset yapıyoruz.
Fatih Erbakan: Bu İktidar Döneminde Vatandaşın Bankalara Borcu 90 Misli Artmış
Fatih Erbakan: Bu İktidar Döneminde Vatandaşın Bankalara Borcu 90 Misli Artmış
YENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 2002 yılında sadece vatandaşın bireysel olarak bankalara borcunun 6 milyar lira olduğunu belirterek, "2018 yılına gelindiğinde 550 milyar liraya çıkıyor.
ABD'den, Sudan'daki Cuntaya Sivilleşme Çağrısı ABD'nin Sudan'daki Maslahatgüzarı Steven Koutsis, cuntanın ikinci adamı Korgeneral Muhammed Hamdan Daklu'yla bir araya geldi.
Seçimden Yüzde 45e Yakın Oyla Çıkmak AK Parti Açısından Başarılı'
Seçimden Yüzde 45'e Yakın Oyla Çıkmak AK Parti Açısından Başarılı"
Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, yerel seçim sonuçlarına ilişkin, "Böylesine kıyasıya ittifaklar içinde geçen bir seçimden yüzde 44 veya 45'e yakın bir oyla çıkmış olmak, AK Parti açısından başarılıdır.
Poroşenkonun Halk Önünde Tartışmaya Davet Ettiği Zelenskiy Gelmedi
Poroşenko'nun Halk Önünde Tartışmaya Davet Ettiği Zelenskiy Gelmedi
Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, devlet başkanlığı seçimlerindeki en büyük rakibi komedyen Vladimir Zelenskiy'i halk önünde tartışmaya davet etti.
Başkan Dağtekin: 'Perre Antik Kent İçin Kenetlenme Vakti'
Başkan Dağtekin: "Perre Antik Kent İçin Kenetlenme Vakti"
AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, Adıyaman'ın ekonomik kalkınmasında turizmin önemli bir yer tuttuğunu söyledi.
Myp Mardin İl Kongresi Yoğun Katılımla Yapıldı
Myp Mardin İl Kongresi Yoğun Katılımla Yapıldı
Muhafazakar Yükseliş Partisi'nin (MYP) Mardin İl Kongresi yapıldı, partinin Mardin İl Başkanı Cemal Ercan oldu.
Vidinlioğlu, 'Geniş Kapsamlı Araştırmalarımız Sürüyor'
Vidinlioğlu, "Geniş Kapsamlı Araştırmalarımız Sürüyor"
Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, kamuoyunun kendisinden bir açıklama beklediğinin farkında olduğunu belirterek, geniş kapsamlı araştırmalarının sürdüğünü ve bu hafta içerisinde bir toplandı yapmayı...
Başkan Aydın, 'Halkımız, Cumhur İttifakına Sahip Çıkmıştır'
Başkan Aydın, "Halkımız, Cumhur İttifakına Sahip Çıkmıştır"
MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, Kastamonu halkının Cumhur İttifakına sahip çıktığını söyledi.
Bülent Arınçtan Yerel Seçim Yorumu Açıklaması
Bülent Arınç'tan Yerel Seçim Yorumu Açıklaması
Denizli'de düzenlenen kitap fuarına katılan TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili olarak, "Seçimde yüzde 45'e yakın bir oyla çıkmış olmak AK Parti açısında başarılıdır.
Rusya: "Nato'nun Karadeniz'deki Faaliyetleri Bölgesel İstikrarı Baltalıyor" Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Gruşko, NATO'nun Karadeniz'deki faaliyetlerinin bölgesel istikrarı balta..
Bahçeli: "Mazbatayı Stadyuma Taşımak, Rekabeti Siyasi Düşmanlığa Çevirmek İçin Ekilen Tohumdur" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Mazbatayı stadyuma taşımak taraflar arasındaki rekabeti siya..
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şirketlerin birçoğunun tasfiyesi için talimat verdiğini, yönetim kurulları değiştikten sonra tasfiyelerin gerçekleşeceğini belirterek, "Bundan sonra mümkün olduğu kadar...
Bahçeli: Bundan Belediye Başkanı Olmaz
Bahçeli: Bundan Belediye Başkanı Olmaz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun dün akşam oynanan Beşiktaş- Medipol Başakşehir karşılaşmasını statta izlemesi ve lehine atılan sloganlarla ilgili,...
Bahçeli'den Mazbata Sloganlarına Tepki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçında bazı taraftarların "mazbatayı ver" sloganına ilişkin, "Mazbatayı stadyuma taşımak,..
AK Parti İzmirde Yeni Başkan İçin Temayül Yoklaması Yapılıyor
AK Parti İzmir'de Yeni Başkan İçin Temayül Yoklaması Yapılıyor
İZMİR'de AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül'ün görevden istifa etmesinin ardından, yeni başkanı belirlemek için il binasında temayül yoklaması yapıldı.
AK Parti'nin Olağanüstü İtiraz Hazırlıkları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, olağanüstü itiraz konusundaki hazırlıklarını büyük oranda tamamladıklarını ve dilekçeyi çok kısa ..
Antalyada NATO Pa Ortak Semineri
Antalya'da NATO Pa Ortak Semineri
NATO Parlamenter Asamblesi (PA) Başkanı ve Birleşik Krallık Avam Kamarası Üyesi Madeleine Moon, "Suriyeli mültecilere, zayıf ve zor durumdaki insanlara gösterdiğiniz misafirperverlik, takdir edilecek bir davranış....
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer: Körfez Yüzülebilir Hale Gelecek
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer: Körfez Yüzülebilir Hale Gelecek
MAHALLİ İdareler Genel Seçimleri'nde yüzde 58 oy alarak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan CHP'li Tunç Soyer, İzmir'in, dünyada gıpta edilen kent haline geleceğini, ürünlerinin dünyaya pazarlanacağını söyledi.
Devlet Bahçeli, "Mazbatayı Stadyuma Taşımak, Taraflar Arasındaki Rekabeti Siyasi Düşmanlığa... Devlet Bahçeli, "Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönü..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: "Olağanüstü İtiraz Hakkımızı Kullanarak İstanbul... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: "Olağanüstü itiraz hakkımızı kullanarak..
AK Parti İzmirde Temayül Yoklaması Başladı
AK Parti İzmir'de Temayül Yoklaması Başladı
AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'ün istifa etmesinin ardından yeni il başkanının belirlenmesi için partide temayül yoklaması başlandı.
Antalyada NATO Pa Ortak Semineri
Antalya'da NATO Pa Ortak Semineri
Cenevre Silahlı Kuvvetlerin Demokratik Kontrolü Merkezi (DCAF) Genel Müdür Yardımcısı, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölüm Başkanı Robert Watkins, "Arap Baharı, başlayıp biten bir süreç olmadı, süreç halen devam ediyor ve...
Antalyada NATO Pa Ortak Semineri
Antalya'da NATO Pa Ortak Semineri
Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Ufuk Ulutaş, ABD'nin tek taraflı attığı adımlar, Filistin siyasetindeki parçalanmışlık ve bölgedeki kaosun İsrail ile Filistin arasındaki çözüm beklentisini...
Kepez Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
Kepez Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
Kepez Belediye Meclisi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından yeni kadrosu ile ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Konyaaltında Semih Esen Başkanlığında İlk Meclis
Konyaaltı'nda Semih Esen Başkanlığında İlk Meclis
Konyaaltı Belediyesi'nde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında ilk meclis toplantısı Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, başkanlığında gerçekleştirildi.
Yemen'de Husiler Parlamentodaki Boş Sandalyeler İçin Seçim Yaptı Yemen'de meşru hükümetin hakimiyeti altındaki Hadramevt'te 2015'ten bu yana parlamentonun ilk kez toplanmasıyla eş zamanlı ola..
Oktay'dan Şampiyon Sporculara Tebrik Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya kazanan milli sporcu Rıza Kayaalp ile Taha Akgül'ü kutladı.