13 Nisan 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

13 Nisan 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Senfonik Neşet Ertaş Türküleri' Adanada Seslendirildi
Senfonik Neşet Ertaş Türküleri" Adana'da Seslendirildi
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Adana turnesi kapsamında "Senfonik Neşet Ertaş Türküleri" konseri verdi.
Dolapdere Big Gang Topluluğu Mersinde Sahne Aldı
Dolapdere Big Gang Topluluğu Mersin'de Sahne Aldı
Mersin'de bu yıl 18'incisi düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında, Dolapdere Big Gang topluluğu bir alışveriş merkezinde konser verdi.
12. Uluslararası Öğrenci Buluşması'
12. Uluslararası Öğrenci Buluşması"
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde "Doğudan Batıya Adil Bir Dünya" temasıyla 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda, 21 ülkenin üniversite öğrencileri kültürlerini anlattı.
Şemseddin Saminin Türk ve Arnavut Kültüründeki Önemi' Paneli
Şemseddin Sami'nin Türk ve Arnavut Kültüründeki Önemi" Paneli
Bursa'da, Arnavut Kültür Derneği tarafından "Şemseddin Sami'nin Türk ve Arnavut Kültüründeki Önemi" başlıklı panel düzenlendi.
12. Uluslararası Öğrenci Buluşması Kahramanmaraş'ta, "Doğudan Batıya Adil Bir Dünya" temasıyla 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda 30 ülkenin üniversite öğrencileri kültürl..
Selçuklunun Eşsiz Eserlerine Ziyaretçi Akını
Selçuklu'nun Eşsiz Eserlerine Ziyaretçi Akını
Tarihi ve doğal güzellikleriyle önemli turizm potansiyeline sahip Erzurum'un simgelerinden ve Selçuklu mimarisinin eşsiz örneklerinden Çifte Minareli ve Yakutiye Medreseleri hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı.
Kitap Fuarına İzmirlilerden Yoğun İlgi
Kitap Fuarı'na İzmirlilerden Yoğun İlgi
TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen 24. İzmir Kitap Fuarı'na kitapseverler yoğun ilgi gösteriyor.
Almanya'da "9. Münih Kitap Sergisi" Açıldı Almanya'nın Münih kentinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) "9. Kitap Sergisi" açıldı.
Balıklıgölde 'Göbeklitepe Yılı' Bereketi
Balıklıgöl'de "Göbeklitepe Yılı" Bereketi
"Peygamberler şehri" olarak nitelendirilen Şanlıurfa'da, Hazreti İbrahim'in doğup büyüdüğü ve dönemin hükümdarı Nemrut tarafından ateşe atıldığı yer olarak rivayet edilen tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi, ilkbahar mevsimi ve...
Limak Enerji Tiyatro Topluluğu Balıkesir'de Sahnede BALIKESİR'de, Limak Enerji Tiyatro Topluluğu'nca sahnelenen 'Çık İşin İçinden' isimli komedi oyunu ilgiyle izlendi.
Kütahya'da "6. Ulusal Korolar Şenliği" Kütahya Belediyesi ve Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi iş birliğinde düzenlenen "6. Ulusal Korolar Şenliği" yapıldı.
Kuruluştan Çanakkaleye Tarih ve Medeniyet Gezisi'
Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi"
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen "Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi"ne katılan öğrenciler Bursa'ya geldi.
Shakespeare'in Romeo ve Juliet'i Yazdığı Ev Bulundu İngiliz şair ve oyun yazarı William Shakespeare'in ünlü piyesi Romeo ve Juliet'i yazdığı Londra'daki adresi tespit edildi.
Otizmli Çocuklar İçin Tulum Eşliğinde Yürüdü
Otizmli Çocuklar İçin Tulum Eşliğinde Yürüdü
Rize Otizmle Mücadele Derneği (ROMED), "Dünya Otizm Farkındalık Günü" dolayısıyla yürüyüş düzenledi.
Limak Enerji Tiyatro Topluluğu Balıkesirde Sahnede
Limak Enerji Tiyatro Topluluğu Balıkesir'de Sahnede
BALIKESİR'de, Limak Enerji Tiyatro Topluluğu'nca sahnelenen 'Çık İşin İçinden' isimli komedi oyunu ilgiyle izlendi.
Kentsel Dönüşüme Sanatsal Bakış
Kentsel Dönüşüme Sanatsal Bakış
BURSA'da Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi, aktivist ressam Seydi Murat Koç'un 19. kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.
Şair Olarak Hayallerime Türkiyede Kavuştum'
Şair Olarak Hayallerime Türkiye'de Kavuştum"
24'üncü İzmir Kitap Fuarı'na katılan Suriyeli şair Hael Srour, ülkesindeki iç savaş nedeniyle geldiği Türkiye'de hayallerine kavuştuğunu söyledi.
Ürettiği Bağlamalarla Türkülere Can Veriyor
Ürettiği Bağlamalarla Türkülere Can Veriyor
Üniversite yıllarında tanıştığı halk müziğine gönlünü kaptıran Ağrılı bağlama ustası Ramazan Evliyaoğlu, hem evinin bodrumunda bağlama üretiyor hem de açtığı kurslarla yüzlerce öğrenciyi halk müziğiyle tanıştırıp...
Göçerlerin Renkli ve Yorucu İlkbahar Mesaisi Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde, hayvanları için yılın farklı dönemlerinde yer değiştirmek durumunda kalan ve ömürleri sürülerin peşinde ge..
Hem Okuyor Hem Okul Yapıyorlar
Hem Okuyor Hem Okul Yapıyorlar
Şanlıurfa'da meslek liselerinin öğrencileri bir yandan eğitimlerine devam ederken, bir yandan okul inşaatlarında çalışarak hem tecrübe kazanıyor hem de ekonomiye katkı sağlıyor.
Eriyen Karlar Yaban Hayvanlarını Zorluyor
Eriyen Karlar Yaban Hayvanlarını Zorluyor
Kışın en sert geçtiği yerlerin başında gelen Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yaban hayvanları, baharın gelmesiyle eriyen karlar yüzünden arazilerde ve sulak alanlarda güçlükle yiyecek buluyor.
İzmir İhh, Yetim Çocukları Trenle Geziye Götürdü İzmir İHH İnsani Yardım Derneği yetim çocuklara yönelik projeler çerçevesinde düzenlediği organizasyonla 50 yetim çocuğu trenle Konya'ya geziy..