12 Nisan 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

12 Nisan 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başkentte Manolo Carrasco ile Flamenko Rüzgarı Esti İspanyol sanatçı Manolo Carrasco ve Sounds From Spain Flamenko gösterisi sanatseverlerle buluştu.
Macaristan'da Türk Kültürü Tanıtım Etkinliği Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Budapeşte'nin Kispest Belediyesi ortak kültürel program düzenledi.
Beypazarında 'Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'
Beypazarı'nda "Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması"
Beypazarı ilçesinde, "Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması"nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Beypazarı'nda Restorasyon Çalışmaları Devam Edecek Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, ilçedeki konakların ve tarihi yapıların restorasyonuna devam edeceklerini bildirdi.
Dünya Mirası Nemruta Ziyaretçi Akını
Dünya Mirası Nemrut'a Ziyaretçi Akını
Adıyaman'da havaların ısınmasıyla, Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Nemrut Dağı'nı ziyaret eden turist sayısı arttı.
Afyonkarahisar 2. Kitap Fuarı Açıldı Afyonkarahisar Valiliğinin destekleriyle düzenlenen 2. Kitap Fuarı açıldı.
Geleneksel Beynelmilel Yemek Festivali Düzenlendi Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN) Geleneksel Beynelmilel Yemek Festivali düzenlendi.
Japonya'da "Lale Geleneği Sergisi"Ne Yoğun İlgi Japonya'da, "2019 Türk Kültür Yılı" etkinlikleri kapsamında Tokyo'da bulunan "Hazineler ve Osmanlı İmparatorluğu'nda Lale Geleneği Sergisi" Jap..
Seferihisarda Tübitak 4006 Bilim Fuarı Açıldı
Seferihisar'da Tübitak 4006 Bilim Fuarı Açıldı
Seferihisar Belediye Kültür Merkezi'nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.
Kuruluştan Çanakkaleye Tarih ve Medeniyet Gezisi'
Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi"
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen "Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi"ne katılan öğrenciler, Bilecik'e geldi.
Afsü 1. Paramedik Rallisi Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ile Sağlık İl Müdürlüğü ve 112 Başhekimliği tarafından Paramedik Rallisi düzenlendi.
Bergama'da Öğrencilerden Polislere Sürpriz Kutlama İzmir'in Bergama ilçesinde kavga ihbarına giden polis ekipleri, gençlerin sürpriz kutlamasıyla karşılaştı.
Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası
Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası
Türkiye Kızak Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nu ziyaret etti.
Akdenizli Öğrenciler, Lösemi Hastalarını Tiyatroyla Buluşturdu
Akdenizli Öğrenciler, Lösemi Hastalarını Tiyatroyla Buluşturdu
Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Tiyatro Topluluğu üyeleri, sahneledikleri "Prenses Arkadaş Arıyor" adlı oyunla lösemi hastası çocukları eğlendirdi.
Antalya Dob 'Carmen'İ Sahneleyecek
Antalya Dob "Carmen"İ Sahneleyecek
Antalya Devlet Opera ve Balesince (DOB) George Bizet'in "Carmen" operası sahnelenecek.
Özpetek'in Dokunuşuyla Madama Butterfly Operası İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin en önemli eserlerinden biri olan "Madama Butterfly", yönetmen Ferzan Özpetek'in dokunuşuyla İtalyan sanatse..
2 Bin 640 Rakımda Kar Temizleme Çalışması Rize-Erzurum karayolundaki 2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı geçidinin yaklaşık 6 aydır kar nedeniyle kapalı olan 22 kilometrelik bölümünün ulaşıma açılmas..
Nostalji Meraklıları İçin "Gaz Lambası" Üretiyor Konya'da 20 yıl önce asıl mesleği veterinerliği bırakıp seyyar satıcılık yaparak çay bardağı ve sürahi satan 57 yaşındaki Mehmet Küçükçalık, k..
Şebnem Köstem, Öğrencilere Nezihe Meriç Okudu
Şebnem Köstem, Öğrencilere Nezihe Meriç Okudu
TİYATRO ve sinema oyuncusu Şebnem Köstem, Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte öğrenciler ile bir araya geldi.
Beyaz Melekler" Güneş Kentinde Güneşe Hasret Yaşıyor Güneşli gün sayısının en fazla olduğu kentlerin başında gelen Şanlıurfa'da yaşayan albino Yusuf ve Elif Çelenk kardeşler, güneşli havada o..
Kocaeli'de Kültür-sanat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarınca, nisan ayının üçüncü haftasında 3 oyun seyirciyle buluşacak.
Kazakistan'da Nevruz Bayramı Etkinlikleri NUR Kazakistan Müslümanları Dini İdaresi, geleneksel kıyafetler ve yemeklerin sergilendiği Nevruz Bayramı etkinliği düzenledi.