12 Nisan 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

12 Nisan 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tarımda İlerleyen Yıllarda Daha İyi Noktalara Geleceğiz" Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarımda Milli Birlik Projesi'ne ilişkin, "Bu proje, tüm paydaşları da bir arada toplayacak, bu..
Borsa İstanbul Olağan Genel Kurulu Yapıldı Borsa İstanbul AŞ'nin 2018 faaliyet yılına ilişkin olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.
Lexustan Ankaraya Yeni Satış Yeri
Lexus'tan Ankara'ya Yeni Satış Yeri
Türkiye'de, lüks otomobil kategorisinde öne çıkan markalardan Lexus, başkentteki yeni satış ve tanıtım merkezini Mahall Ankara'da düzenlenen bir etkinlikle hizmete açtı.
Bu hafta altın ve döviz kazandırdı
Bu hafta altın ve döviz kazandırdı
Bu hafta yatırım araçlarından altın, euro ve dolar yüzde 3'ün üzerinde değer kazandı.
Putinin 2018 geliri açıklandı
Putin'in 2018 geliri açıklandı
Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in geçen yıl 8 milyon 648 bin ruble (yaklaşık 774 bin TL) gelir elde ettiğini bildirdi.
Askeri Geçiş Konseyinden destek talebi
Askeri Geçiş Konseyi'nden destek talebi
Sudan'da Askeri Geçiş Konseyi, Arap devletlerinden ülkeye destek talebinde bulundu.
Rekabet Kurulu Kararları Rekabet Kurulunca, İsttelkom İstanbul Elektronik Haberleşme ve Altyapı Hizmetleri San. ve Tic. AŞ'ye, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettiği gerekçesiyle i..
“Fındığın katkısı 3 milyar dolar olacak”
“Fındığın katkısı 3 milyar dolar olacak”
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "(Fındık ihracatındaki döviz girdisi) İnşallah orta vadede fındığın Türkiye'ye katkısı minimum 3 milyar dolar olacak şekilde bir plan ve programı hayata geçireceğiz" açıklamasında...
İstanbul Havalimanı 5 günde 637 bin yolcu ağırladı
İstanbul Havalimanı 5 günde 637 bin yolcu ağırladı
DHMİ, İstanbul Havalimanı'nda 7-11 Nisan'da gelen yolcu sayısının 637 bin 774 olduğunu duyurdu.
Döviz Girdisinde Fındığın Türkiyeye Katkısı Minimum 3 Milyar Dolar Olacak'
Döviz Girdisinde Fındığın Türkiye'ye Katkısı Minimum 3 Milyar Dolar Olacak"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, fındık ihracatındaki döviz girdisi hedeflerine değinerek, "İnşallah orta vadede fındığın Türkiye'ye katkısı minimum 3 milyar dolar olacak şekilde bir plan ve programı hayata...
Brexit bir an önce tamamlanmalı
Brexit bir an önce tamamlanmalı
İngiltere Maliye Bakanı Hammond, Brexit sürecinin bir an önce tamamlanması gerektiğini belirtti.
YSKden Eruh kararı
YSK'den Eruh kararı
YSK, HDP'nin, Siirt'in Eruh ilçesindeki seçimlerde usulsüzlük yapıldığına yönelik itirazını reddetti.
İngiltere Maliye Bakanı Hammond'dan Brexit Değerlendirmesi İngiltere'nin Maliye Bakanı Philip Hammond, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkışı bir an önce tamamlayarak diğer önemli mese..
Kapıkule’de yeni uygulama
Kapıkule’de yeni uygulama
Kapıkule Sınır Kapısı'nda oluşan TIR kuyruklarını sona erdirmek için yapılan sistem hayata geçirildi.
Avrupa Borsaları Günü Yükselişle Kapattı Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı.
Bakan Pakdemirli: 'Fındığın Türkiyeye Katkısını, 3 Milyar Dolar Olarak Belirledik'
Bakan Pakdemirli: "Fındığın Türkiye'ye Katkısını, 3 Milyar Dolar Olarak Belirledik"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, fındığın Türkiye'ye olan katkısını arttırmayı hedeflediklerini belirterek, "Orta vadede fındığın Türkiye'ye katkısı minimum 3 milyar dolar olacak şekilde bir plan ve proje hayata...
Bakan Pakdemirli: Türkiye'nin Bal Üretimi 110 Bin Tona Geldi (2) BAKAN PAKDEMİRLİ, ULUSAL FINDIK ÇALIŞTAYI'NA KATILDITarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Boztepe'de bir otelde düzenlenen '..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Kırıkkalenin Keskin ilçesinde seçimler yenilenecek
Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde seçimler yenilenecek
YSK, Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar verdi.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 836 milyar lira olarak hesaplandı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 96,16 puan azalışla 95.976,82 puandan kapandı.
'Esas mesele S-400 meselesi değildir'
"Esas mesele S-400 meselesi değildir"
AK Parti Sözcüsü Çelik, "Türk-Amerikan ilişkilerinde esas mesele S-400 meselesi değildir.
Ahmet Türke mazbata verilecek
Ahmet Türk'e mazbata verilecek
YSK, HDP'den Mardin Belediye Başkanlığı'na seçilen Ahmet Türk'e mazbata verilmesini kararlaştırdı.
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 96,16 puan ve yüzde 0,10 azalarak 95.976,82 puana geriledi.
Yerli ve Milli Sigorta Şirketinden Ekonomiye Kaldıraç Etkisi Yapacak Çalışma
Yerli ve Milli Sigorta Şirketinden Ekonomiye Kaldıraç Etkisi Yapacak Çalışma
Quick Sigorta Genel Müdürü ve Sigorta Tatbikatçıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yaşar, kefalet sigortasının ekonomideki kaldıraç etkisini anlatmak üzere Mardin'de acenteler ve iş insanları ile bir araya geldi.
Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı
Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı
Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 0,10'luk düşüşle tamamladı.
Adana Ticaret Borsası Adana Ticaret Borsasında Çukurova pamuğunun kilogramı 9,70-9,80 liradan satıldı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,10 değer kaybıyla 95.976,82 puandan tamamladı.
Piyasalar – Bist100 Yüzde 0.10 Düştü, Dolar 5.73 Lirada – Güne yüzde 0.37 düşüşle 95 bin 721 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 95 bin 28 ve en yüksek 96 bi..
Kriptopara – En Büyük 10'dan Yedisi Yükseldi – Kripto para birimleri piyasalarında etkili olan düşüş eğiliminin ardından tepki alımlarının etkisiyle piyasanın en yüksek hacimli 10 kripto para..
12 Eylül davasının ortadan kaldırmasına hükmedildi
12 Eylül davasının 'ortadan kaldırmasına' hükmedildi
Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülen 12 Eylül davasında Evren ve Şahinkaya hakkındaki kamu davasının "ortadan kaldırmasına" hükmedildi.
Yaş Çayda Taban Fiyat Çalışmaları Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, bu yıl yaş çay kilogram taban fiyatının, desteklemeyle 3 lira 10 kuruş olmasını istediklerini bildirdi.
Egeli İhracatçılara Ödül
Egeli İhracatçılara Ödül
SU ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü, Türkiye ortalamasının üzerinde ihracat artış hızı yakalayarak ihracatını yüzde 11 arttırdı.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "İnşallah Orta Vadede Bu İşin Yıllık Türkiye'ye Katkısını 3... Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "İnşallah orta vadede bu işin yıllık Türkiye'ye ..
İhracatın Yıldızlarına Ödül
İhracatın Yıldızlarına Ödül
2018 yılında su ürünleri ve hayvansal mamuller sektöründe Türkiye'ye 800 milyon dolar döviz kazandıran firmaların temsilcilerine ödül verildi.
» 1 2 3 4 5 6