11 Nisan 2019 Perşembe Günü Politika Haberleri

11 Nisan 2019 Perşembe Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İsrailin Aya Yolculuğu Başarısızlıkla Noktaladı
İsrail'in Ay'a Yolculuğu Başarısızlıkla Noktaladı
İsrail'in, bir SpaceX Falcon 9 roketine yüklenerek Ay'a gönderdiği uzay aracı iniş yaparken çöktü.
Rusya ve ABD'den Sudan Açıklaması Rusya ve ABD'den Sudan'da yaşanan askeri darbe hakkında açıklama yapıldı.
NATO Üye Ülke Parlamenterleri Antalya'da Bir Araya Gelecek NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu (GSM) ortak toplantısı, TBMM'nin ev sahi..
Sudan Ordusu'ndan Sokağa Çıkma Yasağıyla İlgili Açıklama Sudan Ordusu, 1 ay boyunca devam edecek olan sokağa çıkma yasağının akşam saat 10.00 ile sabah saat 04.00 arasında uygulanacağını duyu..
Başkan Demircinin Hâyır Yemeğine 10 Bin Kişi Katıldı
Başkan Demirci'nin Hâyır Yemeğine 10 Bin Kişi Katıldı
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde kullanılan oyların yüzde 73'ünü alarak Belediye Başkanı seçilen Bilal Demirci, birlik, beraberlik ve dayanışma yemeği ile herkese teşekkür etti.
Kızılhaç, Venezuela'ya Yardım Yapacağı Bilgisini Doğruladı Kızılhaç, Venezuela'da sağlık yardımı dağıtmak için Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile yapılan anlaşmayı doğruladı.
Ysk, Büyükçekmece Görüşmesini Erteledi YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), Büyükçekmece'ye ilişkin verilecek kararın İstanbul seçimlerini doğrudan ilgilendireceği yönünde görüş birliğine vararak, Büyü..
Yeniden Çerkezköy Belediye Başkanı Seçilen Akay Mazbatasını Aldı
Yeniden Çerkezköy Belediye Başkanı Seçilen Akay Mazbatasını Aldı
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 31 Mart Yerel Seçimleri'nde yeniden Belediye Başkanı seçilen Vahap Akay, eşi ve çocuklarıyla birlikte İlçe Seçim Kuruluna giderek mazbatasını aldı.
Ysk'nın Büyükçekmece ile İlgili Erteleme Kararı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, YSK'nin Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili kararını ertelemesine dair,..
Ysk, Büyükçekmece Seçim İptali Talebi Görüşmesini Erteledi Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti'nin Büyükçekmece'de seçimin iptaline ilişkin kurul görüşmesini erteledi.
Dilovasında İlk Meclis Gerçekleşti
Dilovası'nda İlk Meclis Gerçekleşti
KOCAELİ(İHA) – 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Dilovası Belediye Başkanlığı koltuğunu oturan Başkan Hamza Şayir ve meclis üyeleri ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.
CHP'den Sudan Açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, "CHP olarak askeri müdahalelere şiddetle karşı olduğumuzu, Sudan'da hukukun üstünlüğünün ve demokrasinin işletilmesinin ived..
Spli Aktaş Mazbatasını Aldı
Sp'li Aktaş Mazbatasını Aldı
BİTLİS (İHA) – Saadet Partisi'nden Bitlis'in Hizan Belediye Başkanı seçilen Cezail Aktaş, mazbatasını alarak ilk iş olarak belediye binası etrafındaki beton blokları kaldırttı.
CHP Milletvekillerinden Başkan Gökhan Yüksele Tebrik Ziyareti
CHP Milletvekillerinden Başkan Gökhan Yüksel'e Tebrik Ziyareti
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri, Kartal Belediye Başkanı seçilen Gökhan Yüksel'i ziyaret ederek, tebriklerini ilettiler.
Bakan Çavuşoğlu, Hollanda Temaslarını Sürdürüyor
Bakan Çavuşoğlu, Hollanda Temaslarını Sürdürüyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda'da Uluslararası Demokratlar Birliği temsilcileri ile bir araya geldi.
Adanada Zeydan Karalar Dönemi Başladı
Adana'da Zeydan Karalar Dönemi Başladı
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, devir teslim töreninin ardından görevine başladı.
Rusya'dan Assange Mesajı: "Demokrasiye Darbe İndirildi" Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, 7 yıldır Londra'daki Ekvador konsolosluğunda yaşayan Wikileaks kurucusu Julian Assang..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her Darbe Çok Ciddi Bir Kan Kaybıdır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her Darbe Çok Ciddi Bir Kan Kaybıdır
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Sudan'daki askeri müdahaleyle ilgili "Milli uzlaşı temelinde ve barış içinde Sudan'ın bu süreci atlatması en önemli temennimdir.
Ysk'da Büyükçekmece Görüşmesi Ertelendi YSK'da Büyükçekmece görüşmesi ertelendi.
12 Gün Sonra Mazbatasına Kavuştu
12 Gün Sonra Mazbatasına Kavuştu
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerini kazanan Demokrat Parti'nin adayı Mesut Ergin, 12 gün sonra mazbatasını alarak makamına oturdu.
Sudan Halkı Cuntayı İstemiyor
Sudan Halkı Cuntayı İstemiyor
Sudan'da yönetimi ele geçiren cuntanın anayasayı askıya alması ve seçimleri ertelemesi üzerine protestocular, orduya karşı cephe alarak Savunma Bakanı Awad İbni Ouf'un aleyhine slogan atmaya başladı.
Erdoğan-Kabore Ortak Basın Toplantısı
Erdoğan-Kabore Ortak Basın Toplantısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne yazık ki, bu dünya garip bir dünya. Darbeye karşı olduklarını söyleyenlerin maalesef darbecilerle daha sonra nasıl koyun koyuna oturdukları, nasıl iş tutuklarını görüyoruz, nasıl...
Bakan Akar, Fansız Mevkidaşı ile Görüştü MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, telefonda görüştüğü Fransız mevkidaşı Florence Parly'e, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, 24 Nisan'ı sözde Er..
Başkan Battal İlgezdi Mazbatasını Aldı
Başkan Battal İlgezdi Mazbatasını Aldı
31 Mart Yerel Seçimlerini önde bitiren Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, düzenlenen törenle mazbatasını alarak görevine başladı.
Burkina Faso Cumhurbaşkanı Roch Marc Cristian Kabore Beştepe'de CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Burkina Faso Cumhurbaşkanı Roch Marc Cristian Kabore'yi Beştepe'de resmi törenle karşıladık..
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız Mevkidaşı Florence Parly ile Bir Telefon Görüşmesi... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız mevkidaşı Florence Parly ile bir telefon görüşmesi ge..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Sudan'da Ordunun Yönetime El Koyması) Dünya Bir Garip Dünya. Darbeye Karşı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Sudan'da ordunun yönetime el koyması) Dünya bir garip dünya. Da..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milli Uzlaşı Temelinde ve Barış İçinde Sudan'ın Bu Süreci Atlatması En... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milli uzlaşı temelinde ve barış içinde Sudan'ın bu süreci atlatması e..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Sudan'da Ordunun Yönetime El Koyması) Sudan Bizim Köklü Tarihi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Sudan'da ordunun yönetime el koyması) Sudan bizim köklü tarihi ilişkilerimi..
Bağlar'da Hdp'li Ceylan'dan Mazbata Eylemi DİYARBAKIR'ın Bağlar ilçesinde resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanı seçilen ancak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiği gerekçe..
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal Mazbatasını Alıp Göreve Başladı
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal Mazbatasını Alıp Göreve Başladı
Yerel seçimlerde Ak Parti Bucak Belediye Başkanı seçilen Emrullah Ünal, yapılan itirazların sonuçlanmasının ardından bugün Bucak İlçe Seçim Kuruluna giderek Bucak Belediye Başkanlığı mazbatasını teslim aldı.
KKTC Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Tatar: 'Kıbrısın Türkiyeden Kopmasına Asla Müsaade...
KKTC Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Tatar: "Kıbrıs'ın Türkiye'den Kopmasına Asla Müsaade...
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta artık ortaklık devleti olamayacağına göre iki devlet temelinde bir çözüm olabileceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suhuletle Sudan Bu İşi Başarmalı, Normal Demokratik Süreci Çalıştırmaya... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suhuletle Sudan bu işi başarmalı, normal demokratik süreci çalıştırm..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milli Uzlaşı Temelinde ve Barış İçinde Sudan'ın Süreci Atlatması En Önemli... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milli uzlaşı temelinde ve barış içinde Sudan'ın süreci atlatması ..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Darbeye Karşı Olduklarını Söyleyenlerin Darbecilerle Nasıl İş Tuttuklarını... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Darbeye karşı olduklarını söyleyenlerin darbecilerle nasıl iş tut..
AK Partinin Yusufeli Adayı Aytekin: Gerekçeli Kararı Bekliyoruz (2)
AK Parti'nin Yusufeli Adayı Aytekin: Gerekçeli Kararı Bekliyoruz (2)
CHP'NİN ADAYI DEMİRCİ: ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUNArtvin'de, partisinin itirazı sonrası Yüksek Seçim Kurulu'nca (YSK) seçimin iptal edildiği Yusufeli ilçesinde, CHP'li aday Barış Demirci, "2 kısıtlı şahsın usulsüz olarak oy...
» 1 2 3 4