11 Nisan 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

11 Nisan 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye Kültürde Süper Güç'
Türkiye Kültürde Süper Güç"
Troya kazı başkanı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rüstem Aslan, Türkiye'nin, "Dünya Kültür Mirası Listesi"nde önemli bir yeri olduğunu belirterek, "Türkiye kültürde süper güç, bunu...
Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl Dönümü Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz, Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl dönümü dolayısıyla emniyet mensuplarını yemekte ağırladı.
Türk Düğünü Erasmus Öğrencileri İçin Perdeye Taşındı
Türk Düğünü Erasmus Öğrencileri İçin Perdeye Taşındı
Öğrenci değişim programıyla Estonya, İtalya ve Romanya'dan Antalya'ya gelen öğrenciler için Türk düğünü perdeye taşındı.
Halikarnas Balıkçısının Görülmemiş Fotoğrafları' Sergisi
Halikarnas Balıkçısı'nın Görülmemiş Fotoğrafları" Sergisi
"Halikarnas Balıkçısı" mahlaslı gazeteci, yazar, şair, ressam Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın daha önce görülmemiş 28 fotoğrafından oluşan sergi, Muğla'nın Bodrum ilçesinde açıldı.
650 Kilogramlık Cağ Kebabını Vinçle Taşıdılar
650 Kilogramlık Cağ Kebabını Vinçle Taşıdılar
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Erzurumlular Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Erzurum Tanıtım Günleri" başladı.
Lise Öğrencileri Lezzetleri İçin Yarıştı Rize'de meslek lisesi öğrencilerinin katılımıyla "Geleceğin Altın Şefleri Yarışıyor" yemek yarışması düzenlendi.
Eski Eserleri Çok Seven ve Koruyan, Bilen Bir Zümre Yetiştirmek Lazım" Tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, restorasyon, arkeoloji ve müzecilik teknolojilerini aynı çatı altında buluşturan ..
Yeniurfa Gazetesi 10 Yaşında
Yeniurfa Gazetesi 10 Yaşında
Şanlıurfa'da günlük yayımlanan Yeniurfa Gazetesi, kuruluşunun 10. yıl dönümünü kutladı.
2. Ayvalık Doğa Festivali Başladı Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen "Doğa Festivali" başladı.
Atatürk'ün Seferihisar'a Gelişinin Yıl Dönümü Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Seferihisar'a gelişinin 85. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
10. Arapça Yarışmaları Türkiye Finallerine Sayılı Günler Kaldı
10. Arapça Yarışmaları Türkiye Finallerine Sayılı Günler Kaldı
– DÜNYA genelinde Arapça Dil etkinlikleri arasında en büyük etkinlik olarak kabul edilen Arapça Yarışmaları Türkiye Finalleri için geri sayım başladı.
Bursa'da Kültür Sanat Bursa Devlet Tiyatrosu "Barbara'nın Doğumu" ve "Köprüdeki Adam" oyunlarını izleyiciyle buluşturacak.
Kıbrıs Modern Sanat Müzesinden Dördüncü Kişisel Sergi
Kıbrıs Modern Sanat Müzesi'nden Dördüncü Kişisel Sergi
Sanatçısı Buket Özatay'ın 190 eserinden oluşan 'Vizörümden' adlı fotoğraf sergisi, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından Yakın Doğu Üniversitesi'nde açılacak.
Lösemi Hastası Mustafa'ya İçin Kermes Düzenlendi Bodrum ilçesinde, lösemi hastası Mustafa Caner'e destek için, okulunda veliler ve öğrencilerinde katılımıyla kermes düzenlendi.
Madama Butterfly' Bu Sezon Son Kez Antalya Dob Sahnesinde
Madama Butterfly" Bu Sezon Son Kez Antalya Dob Sahnesinde
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), kapalı gişe sahnelediği, Puccini'nin Uzakdoğu ezgileriyle süslediği dünyaca ünlü "Madama Butterfly" operasını bu sezon son kez sahnelemeye hazırlanıyor.
8. Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali Yarın Başlıyor Dünyanın dört bir yanından çocuk hakları temalı ?lmleri izleyicilerle buluşturmayı ve bu alanda ?lm üretimini desteklemeyi amaçlaya..
Hz. Mevlana'nın Konya'ya Gelişinin 791. Yıl Dönümüne Doğru Büyük Türk düşünürü ve mutasavvıf Hazreti Mevlana Celaleddin Rumi ve ailesinin Konya'ya gelişinin 791. yıl dönümü, çeşitli etkinlikl..
Feridun Düzağaç'tan Efsanelere Saygı BURSA'da sahne alan Feridun Düzağaç, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
Onur Barış İlk Filmi Benden Hikayesi'Yle Sait Faiki Beyaz Perdeye Taşıdı
Onur Barış İlk Filmi 'Benden Hikayesi"Yle Sait Faik'i Beyaz Perdeye Taşıdı
GENÇ yönetmen Onur Barış'ın, Türk edebiyatının usta öykücüsü Sait Faik Abasıyanık'ın hayatını konu alan belgesel filmi 'Benden Hikayesi', özel gösterimlerin ardından 5 Nisan'da sinemalarda da vizyona girdi.
Güneydoğu'da Kültür-sanat Gaziantep'te "Kaç Baba Kaç" ve "Ölün Bizi Ayırana Dek" adlı oyunlar tiyatroseverler için sahnelenecek.
Kalaycı Haydar Usta Mesleğinin Geleceğinden Umutlu Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden kalaycılığın Antalya'daki son temsilcilerinden 53 yaşındaki Haydar Demir, son zamanlarda bakır mutfak eşy..
İzmir'de Kültür Sanat TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen 24. İzmir Kitap Fuarı devam ediyor.
Yetişkinler Çocuklar Ülkesine Gitti
Yetişkinler 'Çocuklar Ülkesi'ne Gitti
– 'ÇOCUKLAR Ülkesi' olarak tanımlanan KidZania, beşinci yaşına özel olarak bir günlüğüne yetişkinler için açıldı.
Feridun Düzağaçtan Efsanelere Saygı
Feridun Düzağaç'tan Efsanelere Saygı
BURSA'da sahne alan Feridun Düzağaç, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
Muazzez Ersoy, Polis Gecesinde Sahneye Çıktı
Muazzez Ersoy, Polis Gecesinde Sahneye Çıktı
TEKİRDAĞ'da Türk sanat müziği sanatçısı Muazzez Ersoy ile Mehmet Erdem ve grup Rubato, Tekirdağ'daki polis gecesinde sahne aldı.
Ordu'da Kültür Sanat Van Devlet Tiyatrosu "Umut Kavşağı" oyununu Ordulu izleyicilerin beğenisine sunacak.
Toplumun Temel Direği: Aile - Sarıkeçililer Zorlu Şartları Güçlü Aile Bağlarıyla Aşıyor HAKAN CAN ŞAHİN/SEZGİN PANCAR - Anadolu'nun bin yıllık konargöçerlik yaşam tarzının son temsilcisi Sarı..
Yarım Asırlık Muhtar, İpi Bir Oy Farkla Göğüsledi
Yarım Asırlık Muhtar, İpi Bir Oy Farkla Göğüsledi
İLHAMİ ÇETİN - Bolu'nun Göynük ilçesinde yaşayan ve yaklaşık 50 yıldır muhtarlık yapan Halit İlhan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde muhtarlığı, bir oy farkla da olsa kazanmanın sevincini yaşıyor.
Bu Hafta 10 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 10 film vizyona girecek.
Üniversiteli Yabancı Öğrencilerden Türkçe Konser Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) organizasyonunda Türk Müziği Topluluğunca "Türk Sanat Müziği" konseri verildi.
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), "İkinci El Cinayet" ve "Baba" adlı oyunu tiyatroseverlerin beğenisine sunuyor.
18'inci Mersin Uluslararası Müzik Festivali'ne Kapalı Gişe Başlangıç MERSİN'de, bu yıl 18'incisi düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali (MUMF), ünlü piyano sanatçıları Güher-Süher Pekinel ka..
Lübnan'da "İslam Felsefesi ve Bilim Tarihi" Konferansı BEYRUT (AA) – Lübnan'da, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından "Nazar, Manzarayı Yaratır: İslam Felsefe-Bilim Tarihi'nin Dönemlendirilme..
18inci Mersin Uluslararası Müzik Festivaline Kapalı Gişe Başlangıç
18'inci Mersin Uluslararası Müzik Festivali'ne Kapalı Gişe Başlangıç
MERSİN'de, bu yıl 18'incisi düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali (MUMF), ünlü piyano sanatçıları Güher-Süher Pekinel kardeşlerin kapalı gişe konseri ile başladı.