11 Nisan 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

11 Nisan 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Microsoft, Çinin suç ortağı' iddiası
"Microsoft, Çin'in suç ortağı" iddiası
Financial Times, Amerikan teknoloji devi Microsoft'un, Çin'deki insan hakları ihlallerine katkı sağladığını iddia etti.
ABD, Kuzey Koreye yaptırımların kalmasını istiyor
'ABD, Kuzey Kore'ye yaptırımların kalmasını istiyor'
ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'ye yönelik uluslararası yaptırımların devam etmesini istediğini söyledi.
SPK Haftalık Bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin 2 milyar lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.
Yıldırım: Suskunluğumu yanlış yorumlayanlar var
Yıldırım: Suskunluğumu yanlış yorumlayanlar var
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım, "Son günlerde seçim süreci ile ilgili suskunluğumu yanlış yorumlayanlar var. Bilinmelidir ki bu tutumum, YSK karar sürecine saygımın gereğidir" dedi.
Türkiyeyi Bakan Albayrak temsil edecek
Türkiye'yi Bakan Albayrak temsil edecek
Dünya Bankası Bahar Toplantıları 12-14 Nisan'da Washington'da yapılacak.
BMGK yarın Sudan için toplanacak
BMGK yarın Sudan için toplanacak
BMGK, ABD ve AB üyesi 5 ülkenin çağrısıyla Sudan'da ordunun yönetime el koymasıyla ilgili toplanacak.
Turagay: 'İhracat Hacmimiz, Türkiyenin Potansiyelini Yansıtmıyor'
Turagay: "İhracat Hacmimiz, Türkiye'nin Potansiyelini Yansıtmıyor"
SAMSUN (İHA) – Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Türkiye'nin 168 milyar dolarlık bir ihracat ile dünya ticareti içerisindeki payının 0,9 olduğunu, bu oranın da Türkiye'nin potansiyelini yansıtmadığını söyledi.
SPKnın yönetmelik değişiklikleri yürürlüğe girdi
SPK'nın yönetmelik değişiklikleri yürürlüğe girdi
MKK ve Merkezi Takas Kuruluşları Yönetim Kurulu üyelerinde aranan şartlarda değişiklik yapıldı.
Yılda 152 milyon yolcuya dokunuyoruz
'Yılda 152 milyon yolcuya dokunuyoruz'
TAV Havalimanları Holding İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Hakan Öker, "15 havalimanında yılda 152 milyon yolcuya dokunuyoruz.
41 Burda Avm'den Depo Dolduran Kampanya KOCAELİ(İHA) – 41 Burda AVM, düzenlediği alışveriş kampanyası ile alışveriş yapanlara akaryakıt alımlarında kullanılmak üzere para puan hediye edecek.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 835 milyar lira olarak hesaplandı.
Yılda 152 Milyon Yolcuya Dokunuyoruz'
Yılda 152 Milyon Yolcuya Dokunuyoruz"
TAV Havalimanları Holding İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Hakan Öker, 15 havalimanında yılda 152 milyon yolcuya dokunduklarını belirterek, "TAV Havalimanları Holding'in ve iştiraklerinin 76 havalimanında ayak izi...
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı 35 liradan satıldı.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Denizli Ticaret Borsası Denizli Ticaret Borsasında (DTB) çerezlik paketlenmiş ay çekirdeğinin kilogramı 8,50-15,72 liradan işlem gördü.
İnovasyon Avcıları Türk Firmasını Seçti
İnovasyon Avcıları Türk Firmasını Seçti
İş dünyasının nobeli olarak tanımlanan ve en prestijli iş ödülleri olarak bilinen 'World Quality Commitment' ödülünü inovasyon ve mükemmelliyetçilik dalında ilk kez bir Türk firması Almediko aldı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,97 değer kaybıyla 96.072,99 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 942,03 puan azalışla 96.072,99 puandan kapandı.
Piyasalar – Bist100 Son İşlemlerde Yüzde 0.87 Düştü, Dolar 5.74 Lirada – Güne yüzde 0.22 artışla 97 bin 227 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 96 bin 22 pua..
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Çarşamba günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAÇinÜretici fiyat endeksi Mart ayında aylık yüzde 0.4 düştü.
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları Beş Ayın Zirvesine Yakın Seyrediyor – Petrol fiyatları, beş ayın zirvesinden ABD'nin petrol stoklarının 29 Mart haftasında 7 milyon varil artışla 456.5 mil..
Fındıkta Külleme Hastalığına Karşı İlaçlı Mücadele Uyarısı Fındıkta külleme hastalığına karşı ilaçlı mücadeleye 18 Nisan Perşembe gününden itibaren başlanabileceği bildirildi.
Manisa Tsoda Türkiyede Tarımın Geleceği Konuşuldu
Manisa Tso'da Türkiye'de Tarımın Geleceği Konuşuldu
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ev sahipliğinde 'Tarımın başkenti Manisa'da geleceğin ekonomisi' isimli konferans düzenlendi.
Kurukahveci Mehmet Efendi'den 'Taklit Logo' Davası ÜNLÜ Kurukahveci Mehmet Efendi şirketi, elektronik sigara likit tüpü satan buharkeyf.com adlı internet sitesinin, kendi logosuyla ürün sattı..
Dtsoda China Homelife Fuar Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Dtso'da China Homelife Fuar Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Yaklaşık 800 orta ve büyük ölçekli Çinli firmanın katılımıyla 23-25 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek China Homelife Fuarı tanıtım toplantısı Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) toplantı salonunda...
2023'te Dünyanın En İyileri Arasında Olacağız" Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Türkiye'nin, 2023'te dünyanın ilk 10 ülkesi arasına girme hedefinin olduğunu belirterek, "Adaletten ayrılmadığım..
Altının Kilogramı 240 Bin 200 Liraya Yükseldi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 240 bin 200 liraya yükseldi.
Çağrı Merkezlerinin İstihdamı 108 Bin Kişiye Ulaştı Türkiye'de çağrı merkezleri sektörünün pazar büyüklüğü 6,2 milyar liraya ulaşırken, istihdam edilen kişi sayısı 108 bine ulaştı.
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,38 artışla 239,90 liradan tamamladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrika ile ilişkilerimize özel önem veriyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrika ile ilişkilerimize özel önem veriyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsanı, adaleti ve dayanışmayı merkeze alan bir dış politikanın takipçisi olarak Afrika ile ilişkilerimize özel önem veriyoruz.
Afyonkarahisar En Çok Tarım Arazisine Sahip 12nci İl
Afyonkarahisar En Çok Tarım Arazisine Sahip 12'nci İl
Afyonkarahisar'da 2017 yılında 4 milyon 582 bin 603 dekar olan toplam tarım alanı miktarı 2018 yılı geçici verilerine göre bir önceki yıla göre yüzde 1,6 artış göstererek 4 milyon 657 bin 350 dekar oldu.
Gaosb Başkanlığına Cengiz Şimşek Getirildi Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (GAOSB) Başkanlığına Cengiz Şimşek getirildi.
Cari Açık Verilerinin Yansımaları Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, şubat ayında cari açığın beklentilere uygun olarak gerilediğini, mart ayında da yıllık ca..
Büyükçekmecede nüfus hareketi yok
'Büyükçekmece'de nüfus hareketi yok'
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu, Büyükçekmece'ye ilişkin iddiaları "Beyan ettikleri gibi bir nüfus hareketi yok." şeklinde değerlendirdi.
Little Caesars Türkiye’ye uluslararası iki ödül birden
Little Caesars Türkiye’ye uluslararası iki ödül birden
Little Caesars Türkiye, Horizon Interactive Awards'ta yenilenen web sitesi ve aplikasyonu ile iki ödül kazandı.
Almanya Tüfe Yıllık Yüzde 1.5 Oldu Almanya Federal İstatistik Ofisi'nin (Destatis) açıkladığı rakamlara göre, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) Mart'ta aylık yüzde 0.4 artarken, yıllık bazda da y..
» 1 2 3 4 5 6