10 Nisan 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

10 Nisan 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ürdün'de "Türkiye'de Eğitim" Konulu Fuar Ürdün'ün başkenti Amman'da Türkiye'deki üniversiteleri tanıtmak amacıyla açılan fuar, Ürdünlü öğrencilerden büyük ilgi gördü.
Özbekistan'da "Bahşı Sanatı Festivali" Sona Erdi Özbekistan'da halk destanlarını ezbere okuma sanatı olan "Bahşı Sanatı Uluslararası Festivali" sona erdi.
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali Başladı
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali Başladı
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, ünlü piyanist kardeşler Güher ve Süher Pekinel ikilisinin Mozart konseriyle başladı.
Tuluyhan Uğurludan Alsancak Garında Konser
Tuluyhan Uğurlu'dan Alsancak Garı'nda Konser
Ünlü besteci ve piyanist Tuluyhan Uğurlu, tarihi Alsancak Garı'nda konser verdi.
Mardinde Çocuklardan Polislere Sürpriz Kutlama
Mardin'de Çocuklardan Polislere Sürpriz Kutlama
Mardin'in Midyat ilçesinde polis ekipleri, ihbar üzerine gittikleri eğitim merkezinde çocukların sürpriz kutlamasıyla karşılaştı.
Bbdso'dan "Griffiths-Hallynck" Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrasının (BBDSO) bu haftaki konserinde Fransız besteciler Ravel ve Saint-Saens ile Rus besteci Şostakoviç'in eserleri se..
Atıkların Sanata Dönüştüğü Sergi "Waste" Kayseri'de, Hollanda'nın Ankara Büyükelçiliği ve Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) tarafından düzenlenen "Waste (Atık) Sergisi" açıldı.
Şanlıurfada Kelebek Göçü Görüntülendi
Şanlıurfa'da Kelebek Göçü Görüntülendi
Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde ilkbaharın gelişiyle beraber kelebek göçü objektiflere yansıdı.
Fsmvüde Fatih Sultan Mehmet ve Dönemi Konuşulacak
Fsmvü'de Fatih Sultan Mehmet ve Dönemi Konuşulacak
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Fatih Sultan Mehmet ve Dönemi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 12-13 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek 'Uluslararası Fatih Sultan Mehmed Dönemi Osmanlı Dünyası...
Kreşe Kavga İhbarına Giden Polislere Pastalı Sürpriz
Kreşe Kavga İhbarına Giden Polislere Pastalı Sürpriz
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde polis ekipleri, kavga ihbarı üzerine gittikleri kreşte çocuklar tarafından pastayla karşılandı.
Başkentliler Wonderland Eurasia'da Müziğe Doyacak Asya ve Avrupa'nın en büyük tema parkı Wonderland Eurasia'da 23 Nisan-5 Mayıs tarihlerinde çok sayıda sanatçı sahne alacak.
Dünyanın Okunabilir En Küçük Şiir Kitabı İzmir Kitap Fuarında
Dünyanın Okunabilir En Küçük Şiir Kitabı İzmir Kitap Fuarı'nda
İZMİR'de yaşayan yazar ve şair Ümit Yaşar Işıkhan'ın ilk kez 1987 yılında kağıt zamlarını protesto etmek amaçlı yayınladığı daha sonra da 2018 yılında 0,9 gram ağırlığında, 4x6 milimetre boyutlarında üretilen dünyanın...
Türk Polis Teşkilatı'nın 174. Kuruluş Yıl Dönümü Urla'da Türk Polis Teşkilatı'nın 174. Kuruluş Yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.
Roman Müzisyenlerin Hayatı Foto-belgesel Oldu
Roman Müzisyenlerin Hayatı Foto-belgesel Oldu
MERSİN'de 'Dokuz-Sekiz' adlı fotoğraf sergisi açıldı.
Sdt 4 İlde Perde Açacak Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), üç farklı oyunla Sivas, Erzurum, Yozgat ve Zonguldak'ta perdelerini açacak.
Engelli Gencin Djlik Yapma Hayali Gerçek Oldu
Engelli Gencin Dj'lik Yapma Hayali Gerçek Oldu
Aydın'ın Söke ilçesinde yaşayan fiziksel ve görme engelli Yaşar Akgün, radyoda DJ'lik yapma hayali gerçek oldu.
63 Yaşındaki Ev Hanımı 16'ncı Resim Sergisini Açıyor Konya'nın Seydişehir ilçesinde "ilkokul mezunu ressam" olarak tanınan 63 yaşındaki Fatma Kırdar, yaptığı yağlı boya resimlerle 16'ncı kişi..
Giresun Adası İçin Unesco Sürecinde Sona Gelindi (2) GİRESUN Adası'nın Dünya Miras Geçici Listesi'ne alınması için UNESCO'ya rapor sunuldu.
Giresun Adası İçin Unesco Sürecinde Sona Gelindi (1) GİRESUN Adası'nın Dünya Miras Geçici Listesi'ne alınması için UNESCO'ya rapor sunuldu.
Boğa Güreşlerinin 'Hanım Ağası' Muhtar Oldu
Boğa Güreşlerinin "Hanım Ağası" Muhtar Oldu
Aydın'ın Germencik ilçesinde boğa güreşlerinin "hanım ağası" olarak bilinen 45 yaşındaki Kıymet Akkuş, seçimlerde yarıştığı 2 erkek adaya karşı muhtar seçilmeyi başardı.
Harranlı Miniklerin 'Müzik Perisi'
Harranlı Miniklerin "Müzik Perisi"
Küçük yaşına rağmen piyanodan kemana, ukuleleden gitara kadar birçok enstrümanı çalabilen ve 8 yıldır İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyano bölümüne yarı zamanlı devam eden 14 yaşındaki Sera Çamaş, Harranlı...
Senfonik Neşet Ertaş Türküleri" Adana'da Seslendirilecek Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Adana turnesi kapsamında "Senfonik Neşet Ertaş Türküleri" konseri verecek.
Bursada 'Dünya Müziği Derneği' Konseri
Bursa'da "Dünya Müziği Derneği" Konseri
Bursa'da Dünya Müziği Derneği ve Sevda Cenap And Müzik Vakfı konser düzenledi.
Bursa'da "Viyolonsel ve Piyano Resitali" Konseri Bursa'da, "Viyolonsel ve Piyano Resitali" konseri gerçekleştirildi.