9 Mayıs 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

9 Mayıs 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Romanya İzmir Başkonsolosluğundan Hasta Çocuklar İçin Resital
Romanya İzmir Başkonsolosluğundan Hasta Çocuklar İçin Resital
Romanya İzmir Başkonsolosluğunca, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yararına resital düzenlendi.
35. Genç Günler' Başladı
35. Genç Günler" Başladı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları tarafından "Daima Genç" sloganıyla bu yıl 35.'si düzenlenen "Genç Günler" etkinliği başladı.
Çığır Açıcı Bir Dönüşümün Hikayesi'
Çığır Açıcı Bir Dönüşümün Hikayesi"
"Çığır Açıcı Bir Dönüşümün Hikayesi" isimli söyleşide bilim tarihçisi David Wootton'un "Bilimin İcadı – Bilim Devrimi'nin Yeni Bir Tarihi" kitabından yola çıkarak modern bilimin doğuşu konusu değerlendirildi.
Tdv, Kosova Müslümanlarını İftarda Buluşturuyor Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kosovalı ihtiyaç sahibi yüzlerce Müslümanı ülke genelindeki camilerde kurduğu iftar sofralarında buluşturuyor.
Bulgaristan'da 9 Mayıs Kutlamaları Bulgaristan'da, Avrupa Birliği (AB) Günü ve Sovyetler Birliği'nin Nazi Almanyası'nı mağlup etmesinin 74. yıl dönümü dolayısıyla kutlamalar yapıldı.
Cüret" İsimli Minyatür Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Leyla Kara ve öğrencilerinin eserlerinden oluşan "Cüret" isimli minyatür sergisi açıldı.
Hayko Cepkin Yeni Klibinde Geçmişine Yolculuk Yaptırıyor
Hayko Cepkin Yeni Klibinde Geçmişine Yolculuk Yaptırıyor
HAYKO Cepkin, yeni projelerinden "Dans Et"in klibini yarın sevenleriyle buluşturacak.
Ordunun Yöresel Lezzetleri Tanıtılıyor
Ordu'nun Yöresel Lezzetleri Tanıtılıyor
Ordu'nun yöresel lezzetleri, kentin gelişimi ve ülke genelinde tanınması amacıyla turizm firmalarının üst düzey yöneticilerine tanıtıldı.
Ezine'den Turizm Atağı Ezine Kaymakamlığı ve Belediyesi, ilçenin tanıtımı ve bir turizm destinasyonu olarak tanımlanması için girişimlerine yenisini ekledi.
Türkiye'nin İyiliği Kosovalılara Ulaştı Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), tarih boyunca karşılıklı dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlü olduğu ülkelerin başında gelen Kosova'da, Türkiye'deki hayı..
Teknoloji Bağımlılığı'Na Tiyatro Oyunuyla Dikkati Çektiler
Teknoloji Bağımlılığı"Na Tiyatro Oyunuyla Dikkati Çektiler
Balıkesir'in Manyas ilçesinde bir grup ortaokul öğrencisi, öğretmenleri tarafından kaleme alınan "Z Mahallesi" oyununu sahneye koyarak teknoloji bağımlılığına dikkati çekti.
Müzik Sokakta Müzik Her Yerde' Projesi
Müzik Sokakta Müzik Her Yerde" Projesi
Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Müzik Sokakta Müzik Her Yerde" projesi kapsamında öğrenciler gösteri sundu.
Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesine Ödül
Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesine Ödül
Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü Korosu, 7. Sansev İstanbul Uluslararası Korolar Festivali'ne katıldı.
Ordulu Ninelerin Okuryazar Olma Azmi
Ordulu Ninelerin Okuryazar Olma Azmi
Ordu Halk Eğitim Müdürlüğünce açılan okuma yazma kursuna katılan 80 ve 87 yaşındaki iki kadın, azimleriyle göz dolduruyor.
Güneydoğu'da Kültür Sanat Adana Devlet Tiyatrosu "Pembe Panduflu Aşk" oyununu Gaziantep'te beğeniye sunacak.
Türk- Rus Klasik Müzik Festivali Başladı
Türk- Rus Klasik Müzik Festivali Başladı
Rus Klasik Müzik Festivali, Side Antik Tiyatrosu'nda başladı.
Hem İbadete Hem de Turizme Hizmet Verecek Cami
Hem İbadete Hem de Turizme Hizmet Verecek Cami
Turizmin başkenti Antalya'da, Selçuklu ve Osmanlı mimarisi ile modern mimarinin izlerini taşıyan, tamamen yığma taştan yapılan ve içine devasa taştan oyma hat levha duaların yerleştirildiği Akdeniz Üniversitesi Camisi,...
Şeyh Mesud Türbesi Ramazanda Ziyaretçilerini Bekliyor
Şeyh Mesud Türbesi Ramazanda Ziyaretçilerini Bekliyor
Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'da, Şeyh Mesud Türbesi, ramazan ayında ziyaretçilerini bekliyor.
27 Yıldır Kazanlar Yoksullar İçin Kaynıyor
27 Yıldır Kazanlar Yoksullar İçin Kaynıyor
Şanlıurfa'da 27 yıldır faaliyet gösteren Gönüllü Kuruluşlar Aşevi'nde kazanlar, hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahiplerinin iftar sofraları için kaynıyor.
Spotify, Podcast'lere Gözünü Dikti – İnternet üzerinden otomatik olarak indirilebilen ve dijital formatta yer alan, müzik veya konuşmadan oluşan bir program olan podcast'in alternatif bir tür..
Laodikya'nın 2 Bin 200 Yıllık Tiyatrosu Kapılarını Ziyaretçilere Açacak Denizli'deki Laodikya Antik Kenti'nde yer alan, Helenistik döneme ait 2 bin 200 yıllık tiyatro, kazı ve restorasyon çal..
Ordu'da Kültür Sanat Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, "Sihirli Kitap" adlı çocuk oyununu Ordu'da izleyicilerin beğenisine sunacak.
İstanbul Her Şeye Rağmen' Sergisi Açılıyor sanatçısı Timurtaş Onan'ın şehrin gündelik yaşamına dair görsel hikayelerle yüklü 'İstanbul Her Şeye Rağmen' adlı sergisi bugün Galeri Ark'ta açılıy..
Unutulmaya Yüz Tutan Enstrümanları Geleceğe Taşıyor
Unutulmaya Yüz Tutan Enstrümanları Geleceğe Taşıyor
Türkiye'yi il il gezerek kaybolmaya yüz tutmuş enstrümanları arayan Emrah Kaya, bulduğu müzik aletlerini yeniden yaparak geleceğe taşıyor.
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon'da düzenlenen "20. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" çeşitli ülkelerden toplulukların katılımıyla sürüyor.
Büyükşehir Belediyesinden Çocuk Sinema Şenliği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 10'uncu Çocuk Festivali kapsamındaki Çocuk Sinema Şenliği tamamlanırken, şenlikle ilk kez ..
İzmir'de Kültür Sanat İzmirli sanatseverleri mayısta tiyatro ve konserlerle renkli programlar bekliyor.
Antalya'da "Leather & Fur Fashion Show Fuarı" Düzenlenecek Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneğince (TDKD) Antalya'da "Leather & Fur Fashion Show Fuarı" düzenlenecek.
Spotify, Podcastlere Gözünü Dikti
Spotify, Podcast'lere Gözünü Dikti
– İnternet üzerinden otomatik olarak indirilebilen ve dijital formatta yer alan, müzik veya konuşmadan oluşan bir program olan podcast'in alternatif bir tür olarak ortaya çıktığını ifade eden Doç. Dr.
Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 7 film vizyona girecek.