8 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Politika Haberleri

8 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Taylan'da Cunta Seçimi Resmen Kaybetti Tayland'da 2014 darbesinden sonra yapılan ilk seçimlerde cunta karşıtı Pheu Thai Partisi en fazla sandalyeye sahip oldu.
Bmgk'ya Bosna-Hersek Uyarısı Birleşmiş Milletler Bosna-Hersek Yüksek Temsilcisi Valentin Inzko, Sırp ve Hırvat partilerin ülkeyi eski gerilim ortamına sokulacak şekilde adım attıkları konusun..
Ysk Hakimleri, Vicdanlarıyla Hareket Etmis¸tir" Orta Doğu Teknik Üniversiteliler Derneğinden (ODTU¨BI·RDER), YSK'nin İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesi kararına ilişkin yapılan açıkl..
Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Serrac, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Görüştü
Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Serrac, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Görüştü
Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac, Paris'te Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya geldi.
KKTC Başbakanı Yarın İstifa Edecek KKTC'de Halkın Partisi'nin hükümetten çekilmesi ile Başbakan Tufan Erhürman, yarın sabah Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya istifasını sunacağını açıkladı.
KKTC'de Hükümet Dağlıyor KKTC Maliye Bakanı Serdar Denktaş'ın istifası üzerine, hükümet ortağı Halkın Partisi (HP) hükümetten çekildiklerini açıkladı.
Kılıçdaroğlu'ndan Ysk'ye Eleştiri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli olan YSK, haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi..
Soylu: Ben Hayatımda Bu Kadar Şaibenin Olduğu Bir Seçim Görmedim
Soylu: Ben Hayatımda Bu Kadar Şaibenin Olduğu Bir Seçim Görmedim
İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararı hakkında, "Ben, İstanbul'da hayatımda bu kadar şaibenin olduğu bir seçim görmedim.
Erdoğan: Son 35 Yıldır Terör Örgütlerine Dağları Siz Dar Ettiniz CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi (MSB) öğrencilerine yaptığı konuşmada, "Son 35 yıldır terör örg..
ABD'den İran'a Karşı Yeni Yaptırım Kararı ABD Başkanı Donald Trump, İran'a yönelik çelik ve madencilik endüstrisiyle iş yapan yabancı kuruluşlara yaptırım uygulanması kararı aldı.
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, İngiliz Mevkidaşı Hunt ile Bir Araya Geldi
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, İngiliz Mevkidaşı Hunt ile Bir Araya Geldi
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, resmi temaslar için geldiği İngiltere'de Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt ile bir araya geldi.
İçişleri Bakanı Soylu: "İstanbul'da Hayatımda Bu Kadar Şaibenin Olduğu Bir Seçim Görmedim" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ben İstanbul'da hayatımda bu kadar şaibenin olduğu bir seçim görmed..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Mümbiç ve Fırat'ın Doğusunu Sizler Temizleyeceksiniz" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi öğrencilerine hitap ederek, "İnşallah en yakın zam..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Msü Öğrencilerine) Bölücü Terör Örgütünün Başına Kandili de Sincarı da...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Msü Öğrencilerine) Bölücü Terör Örgütünün Başına Kandil'i de Sincar'ı da...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(MSÜ öğrencilerine) Bölücü terör örgütünün başına Kandil'i de Sincar'ı da sizler yıkacaksınız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Msü Öğrencilerine) En Yakın Zamanda Münbiçi ve Fıratın Doğusunu Terör...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Msü Öğrencilerine) En Yakın Zamanda Münbiç'i ve Fırat'ın Doğusunu Terör...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(MSÜ Öğrencilerine) En yakın zamanda Münbiç'i ve Fırat'ın doğusunu terör örgütlerinden yine sizler temizleyeceksiniz"
TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulunda, uluslararası anlaşmaları uygun bulan üç kanun teklifi kabul edilerek yasalaştı.
TBMM Genel Kurulu'nda, Hdp'nin İstanbul Önergesi Reddedildi TBMM Genel Kurulu'nda, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararı tartışılm..
Ysk: "Hakimlerin Verdikleri Kararlar Nedeniyle Kişisel Olarak Hedef Gösterilmesi ve... YSK: "Hakimlerin verdikleri kararlar nedeniyle kişisel olarak hedef gösterilmesi ve itibarsızlaştırılmas..
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Açıklaması MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "TC ibaresini asmak önemlidir.
KKTC Maliye Bakanı Denktaş İstifa Etti KKTC Maliye Bakanı Serdar Denktaş, bakanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.
TBMM Araştırma Komisyonu Üyeleri Belli Oldu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Araştırma Komisyonu üyeleri belli oldu.
Adalet Bakanlığı, Aile İçi Şiddet Mahkemeleri Kurmayı Düşünüyor" Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Birinci Hukuk Daire Başkanı Zeynep Öksüzoğlu, mahkemelerin iş yükünün çok fazla olduğunu belirte..
TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulunda, bazı araştırma komisyonlarına üye belirlenmesi işlemi gerçekleştirildi.
Bakan Soylu: 3 Bin Sürücüye Eğitim Verilecek
Bakan Soylu: 3 Bin Sürücüye Eğitim Verilecek
İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Trafikte çok kazaya karışan vatandaşlarımıza güvenli sürüş kuralları eğitimleri verdik.
TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulunda milletvekilleri, YSK'nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesini değerlendirdi.
Başkan Aras, 'Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş. Teknik Olarak İflas Etmiş Durumda'
Başkan Aras, "Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş. Teknik Olarak İflas Etmiş Durumda"
Bodrum Belediyesi'nin 2019 yılı mayıs ayı olağan meclis toplantısının ikinci birleşimi bugün gerçekleştirildi.
Başkan Aras, 'Bodrumu Koruyamazsak İzmire, İstanbula Dönüşür'
Başkan Aras, "Bodrum'u Koruyamazsak İzmir'e, İstanbul'a Dönüşür"
Bodrum'da uzun yıllardır ihmal edilen sorunlar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından tek tek mercek altına alınıyor.
TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, YSK'nin İstanbul'da büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararına ilişkin, "YSK, ister beğenelim ister beğenmeyelim b..
İran Silahlı Kuvvetlerinden Hükumetin Nükleer Restine Destek İran Genelkurmay Başkanlığı bir bildiri yayımlayarak hükümetin nükleer antlaşmadaki bazı taahhütleri askıya alan kararına destek v..
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, İngiltere Başbakanı May ile Görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, İngiltere Başbakanı May ile Görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Londra'da İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya geldi.
AK Parti'den Kapadokya Teklifi AK Parti, Nevşehir'in dünyaca ünlü turistik bölgesi Kapadokya'da doğal yapının korunması ve kaçak yapılaşmanın önüne geçmek amacıyla 'Kapadokya Alan Başkanlığı'..
Kırıkkale Çocuk Trafik Eğitim Parkı Açıldı
Kırıkkale Çocuk Trafik Eğitim Parkı Açıldı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Trafik güvenliği sorunu uzun yıllardır içimizi acıtan ama günümüzde dünya genelinde yılda yaklaşık 1,3 milyon insanın hayatını kaybetmesine sebep olan küresel bir güvenlik meselesidir.
KKTC'de 4'lü Koalisyon Hükümetinde Sona Doğru KKTC'de saat 17.00'de gerçekleştirilmesi beklenen Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda Halkın Partisi'nin hükumetten çekilip çekilmeyeceği yönündeki ko..
Destici: Ysknın Kararını Tartışmaya Açmak Doğru Değil
Destici: Ysk'nın Kararını Tartışmaya Açmak Doğru Değil
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Yüksek Seçim Kurulu'nun kararlarını tartışmaya açmanın çok doğru olmadığını düşünüyorum.
CHP'den Ysk'ya İstanbul'un İlçeleri ve 24 Haziran Seçimleri İçin İptal Başvurusu (2) 'TÜM SEÇİM TÜRLERİ İPTAL EDİLSİN'CHP'li Muharrem Erkek'in YSK'ya sunduğu itiraz dilekçesinin detayları ort..
CHP Yskya Başvurdu
CHP Ysk'ya Başvurdu
CHP İstanbul'daki ilçe seçimleri ve 24 Haziran genel seçimlerinin iptali için Yüksek Seçim Kurulu'na başvurdu.
CHP'den Ysk'ya İstanbul'un İlçeleri ve 24 Haziran Seçimleri İçin İptal Başvurusu CHP, 31 Mart'ta İstanbul'un 39 ilçesinde yapılan seçimler ile 24 Haziran 2018 Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçiml..
Ukrayna'dan Rusya'ya Pasaport Reddi Ukrayna hükümeti Rusya tarafından Doğu Ukrayna'daki ayrılıkçı gruplara verilen Rus pasaportlarının tanımama kararı aldı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Lavrov'u Telefonla Arayarak,... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Lavrov'u telefonla ..
TBMM Genel Kurulu AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, ihraç edilip geri gönderilen tarım ürünlerine ilişkin, "Bu ürünlerden bizim kriterlere uygun olmayanlar toplumun tüketimine sunulmuyo..
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Londrada
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Londra'da
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, temaslarda bulunmak üzere İngiltere'nin başkenti Londra'ya geldi.
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul seçim..
CHP'den Ysk'ya İstanbul'un İlçeleri ve 24 Haziran Seçimleri İçin İptal Başvurusu (2) 'TÜM SEÇİM TÜRLERİ İPTAL EDİLSİN'CHP'li Muharrem Erkek'in YSK'ya sunduğu itiraz dilekçesinin detayları ort..
CHPden İstanbul Seçiminin Tümü İçin İptal Başvurusu
CHP'den İstanbul Seçiminin Tümü İçin İptal Başvurusu
CHP, İstanbul'da 31 Mart 2019'da yapılan tüm ilçe belediye başkanlığı seçimleriyle 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin iptali için "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle Yüksek Seçim Kuruluna (YSK)...
Demirtaş'ın Yargılandığı Davada 'Görevsizlik' Kararı HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini aşağılama' suçundan yarg..
23 Haziranda Oy Kullanacak Üniversitelileri İstanbula Götürecekler
23 Haziran'da Oy Kullanacak Üniversitelileri İstanbul'a Götürecekler
CHP Antalya Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül, 23 Haziran'da oy kullanmak için İstanbul'a gidecek üniversite öğrencilerine ücretsiz ulaşım hizmeti sağlayacaklarını söyledi.
» 1 2 3