7 Mayıs 2019 Salı Günü Politika Haberleri

7 Mayıs 2019 Salı Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan Bağdat'a Sürpriz Ziyaret ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Irak'ın başkenti Bağdat'a sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.
Chp, İstanbul İlçe Seçimleriyle 24 Haziran Seçimlerinin İptalini İsteyecek CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, İstanbul'da ilçe belediye başkanlığı seçimleri..
Ysk'nin İstanbul'da Seçimlerin Yenilenmesi Kararı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) yaptığı, AK Parti ya da CHP'ye göre değil Seçim Kanunu'na göre yas..
Ulaştırma Bakanı Turhan: "Sektördeki Kayıtdışılığı Önemli Ölçüde Azalttık" Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TDMMB) ile Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatının (TÜRKSOY) düzenlediğ..
Dışişleri'nden Fransa'nın Açıklamasına Tepki Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan ve ülkemizin Doğu Akdeniz'de kendi kıta..
Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Sondaj' Tepkisi DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı'nın, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetine değinen açıklamasını reddettiğini bil..
Çavuşoğlu: Hukuku Hiçe Sayarak Açıklama Yapanları Şiddetle Kınıyorum
Çavuşoğlu: Hukuku Hiçe Sayarak Açıklama Yapanları Şiddetle Kınıyorum
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Yargı kararına herkes saygı duymalı. Yetkisi olmayan kişiler sandıkta görev yaptı.
Çavuşoğlu- Aydarbekov Ortak Basın Toplantısı
Çavuşoğlu- Aydarbekov Ortak Basın Toplantısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "FETÖ'yle mücadele konusunda kardeş ülke Kırgızistan'dan beklentilerimizi yeniledik.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'İstanbulla İlgili Kararı İstanbul Halkı Verecek'
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "İstanbul'la İlgili Kararı İstanbul Halkı Verecek"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz AK Parti olarak YSK'nın verdiği tüm kararları saygıyla karşıladık.
KKTC'de 4'lü Koalisyon Hükümetinde Gerginlik KKTC Maliye Bakanı Serdar Denktaş'ın "Rauf Raif Denktaş Üniversitesi" arazisinin kiralanmasıyla ilgili ihalede usulsüzlük yaptığı iddiaları, koali..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'nin Birleşmiş Milletlere Kaydettirdiği Kıta Sahanlığı... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'nin Birleşmiş Milletlere kaydettirdiği kıta sa..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "31 Mart'tan Önce Olduğu Gibi Tüm Adayların Eşit Haklara Sahip... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "31 Mart'tan önce olduğu gibi tüm adayların eşit haklar..
TBMM Genel Kurulu'nda İstanbul Tartışması YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçiminin yenilenmesi kararı, TBMM Genel Kurul'unda tartışıldı.
TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "YSK bizim taleplerimizle karar vermiyor, hukuk çerçevesinde karar veriyor.
MHP İstanbul Seçimi İçin Çalışmalara Başlıyor MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi çalışmalarını, kentte hemşehri nüfusu yoğun olan 15 ilin teşkila..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığından Ayrıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığından Ayrıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığına gelerek AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, AK Parti il yöneticileri ve bazı bakanlarla birlikte seçim değerlendirme...
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Yetim Çocukları Ziyaret Etti
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Yetim Çocukları Ziyaret Etti
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Hatay'ın Yayladağı ilçesinde yaşayan Bayırbucak Türkmeni yetim çocukları ziyaret etti.
Karaman Belediye Başkanı: İttifaka Sadık Kalıp Borçları İlan Etmemişsek Kimse Bizi Zorlamasın KARAMAN Belediye Başkanı MHP'li Savaş Kalaycı, meclis toplantısında, AK Parti'li meclis üyesi Ayh..
MHPli Eski Belediye Başkanının Eşyalarını Tabuta Koyup Gönderdiler
MHP'li Eski Belediye Başkanının Eşyalarını Tabuta Koyup Gönderdiler
MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, MHP'li Bozkurt Belediyesi eksi başkanının şahsi eşyalarının tabuta konularak kendisine gönderildiğini açıkladı.
Karaman Belediye Başkanı: İttifaka Sadık Kalıp Borçları İlan Etmemişsek Kimse Bizi Zorlamasın KARAMAN Belediye Başkanı MHP'li Savaş Kalaycı, meclis toplantısında, AK Parti'li meclis üyesi Ayh..
İstanbul Seçiminin Yenilenmesine, İyi Parti'den İtiraz (2) İTİRAZ REDDEDİLDİİYİ Parti'nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal kararının yeniden değerlendirilerek karar..
Hdpden Anayasa Mahkemesine Başvuru
Hdp'den Anayasa Mahkemesine Başvuru
HDP, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ve belediye başkanı seçilen adaylara mazbata verilmemesi yönündeki kararına ilişkin Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru yaptı.
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Hatayda
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Hatay'da
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Hatay'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.
Karaman Belediye Başkanı: İttifaka Sadık Kalıp Borçları İlan Etmemişsek Kimse Bizi Zorlamasın
Karaman Belediye Başkanı: İttifaka Sadık Kalıp Borçları İlan Etmemişsek Kimse Bizi Zorlamasın
KARAMAN Belediye Başkanı MHP'li Savaş Kalaycı, meclis toplantısında, AK Parti'li meclis üyesi Ayhan Şancı'nın "Borçsuz bir belediyeye başladık" sözüne tepki gösterdi.
TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "23 Haziran'da gerçekleştirilecek seçim, İstanbul gibi Türkiye'nin marka şehrinin şaibesiz bir şekilde yoluna devam etmesinin mecburi..
KKTC'den Rum Kesimi'ne Sert Çıkış Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı'ndan, Fatih sondaj gemisinin Doğu Akdeniz'de yaptığı araştırmaları 'istila'..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığına geldi.
Ankara Barosundan Ysknın İstanbul Kararına Tepki
Ankara Barosu'ndan Ysk'nın İstanbul Kararına Tepki
ANKARA Barosu, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararına, adliye önünde basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.
Kılıçdaroğlu: İmamoğlu, 16 Milyon İstanbullu'nun Adayıdır CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hangi dinde vardır birinin hakkını gasbetmek.
TBMM Genel Kurulu Toplandı
TBMM Genel Kurulu Toplandı
TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.
CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun, CHP'nin adayı değil bu saatten sonra 16 milyon İstanbullunun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu belir..
İran: "Abd'nin Uçak Gemisini İran'a Karşı Gönderme Tehdidi Boş Laf, Psikolojik Bir Savaş" İran, ABD'nin Nimitz grubu uçak gemisi USS Abraham Lincoln ve bir bombardıman filosunu Ortadoğu'ya Ta..
Danimarka Başbakanı Rasmussenden Genel Seçim Çağrısı
Danimarka Başbakanı Rasmussen'den Genel Seçim Çağrısı
Danimarka Başbakanı Lars Lokke Rasmussen, 5 Haziran'da genel seçim çağrısında bulundu.
CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçimlerine ilişkin kararına yönelik "Milletin vicdanı kanıyor.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan 'Doğu Akdeniz' Açıklaması ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, "Doğu Akdeniz'de hem kendi kıta sahanlığımızdaki hak ve çıkarlarımızı hem de Kuzey Kıbr..
Tip Genel Başkanı Erkan Baş Açıklaması Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "YSK'nin aldığı karar vicdansız ve hukukusuz bir karardır.
CHP Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "23 Haziran'da bu millet yeniden tarih yazacak.
Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliği Hizmete Girdi
Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliği Hizmete Girdi
Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliği, merkez Antakya ilçesindeki hizmet binasında faaliyete başladı.
Çözüm Süreci Diye Bir Şey Söz Konusu Değil" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değildir.
Hdp TBMM Grup Toplantısı HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "YSK, 36 gün boyunca bu halkı oyaladı ve sonunda kalktı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini yenileme kararını verdi.
İmamoğlu, CHP Genel Merkezinde (3)
İmamoğlu, CHP Genel Merkezi'nde (3)
AKŞENER'İ ZİYARET ETTİEkrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i, parti genel merkezinde ziyaret etti.
Erdoğan: Demokrasiyi Güçlendirecek Adım (2) SORULARI YANITLADICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı: "Türkiye'nin Kendi Kıta Sahanlığında Gerçekleştirmekte Olduğu... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı: "Türkiye'nin kendi kıta sahanlığında gerçekleştirmek..
Bakan Soylu: 'Türkiye Uzun Yıllardır, Trafik Güvenliği ile İlgili Ciddi Bir Sorun Yaşıyor'
Bakan Soylu: "Türkiye Uzun Yıllardır, Trafik Güvenliği ile İlgili Ciddi Bir Sorun Yaşıyor"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Temel Trafik-Kaza İnceleme Eğitimi Açılışı ve Bu Kemer Sana Çok Yakışır Yarışması" Ödül Törenine katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli ile Görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir görüşme yaptıklarını belirterek, YSK tarafından verilen İsta..
TBB'den "Gerginliğe Yer Verilmemesi" Çağrısı Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Seçim İstanbul'da tekrarlanacak ama tüm ülke sathında yaşanacaktır.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Ekrem İmamoğlu, CHP'nin Adayı Değildir, Bu Saattenden Sonra... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Ekrem İmamoğlu, CHP'nin adayı değildir, bu saatten..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "(Ysk'nin İstanbul Seçimlerine İlişkin Kararı) Milletin... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "(YSK'nin İstanbul seçimlerine ilişkin kararı) Milletin ..
İmamoğlu, Akşeneri Ziyaret Etti
İmamoğlu, Akşener'i Ziyaret Etti
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.
» 1 2 3