7 Mayıs 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

7 Mayıs 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Antalya Dob 'Şehrazat'I Son Kez Sahneledi
Antalya Dob "Şehrazat"I Son Kez Sahneledi
Antalya Devlet Opera ve Balesi, Nikolay Rimsky Korsakov'un "Şehrazat" bale süitinin sezondaki son gösterimini gerçekleştirdi.
Kültür Sanat Dünyasından Ünlü İsimler İftarda Bir Araya Geldi
Kültür Sanat Dünyasından Ünlü İsimler İftarda Bir Araya Geldi
Ramart Yönetim Kurulu Başkanı Alpay Tarhan, "Birbirimizi ayrıştırmadan, kim olduğumuza bakmadan sanatın diliyle konuşacağız." dedi.
İzmirde 'İlahiler Senfonisi'
İzmir'de "İlahiler Senfonisi"
İzmir Festival Orkestrası ve Korosu tarafından "İlahi Senfonisi" gerçekleştirildi.
Soframızı Açalım Ki Ramazan Anlamını Bulsun" Batman Valisi Hulusi Şahin, "Mümkünse fakirlere, ihtiyaç sahiplerine, komşularımıza, öğrencilere soframızı açalım ki ramazan anlamını bulsun." ded..
İtalya'da Palermo Kenti ve Üniversitesinden Özpetek'e Onur İtalya'nın güneyindeki Sicilya bölgesindeki Palermo Belediyesi, yönetmen Ferzan Özpetek'e fahri vatandaşlık, Palermo Üniversitesi de..
Yazar Celil Oker İçin Cenaze Töreni Rahatsızlığı nedeniyle 67 yaşında hayata veda eden polisiye yazarı Celil Oker'in cenaze namazı, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda kılındı.
Kontrabas' Adlı Oyun Trabzonda Sahnelendi
Kontrabas" Adlı Oyun Trabzon'da Sahnelendi
Ankara Devlet Tiyatrosu, "Kontrabas" adlı oyunu Trabzon'da sahneledi.
Mersinde Çocuklar Uçurtma Şenliğinde Buluştu
Mersin'de Çocuklar Uçurtma Şenliğinde Buluştu
Mersin'de, çoğunlukla kente Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden göçle gelen ailelerin yaşadığı bölgede gerçekleştirilen uçurtma şenliğinde oyunlar oynayıp, uçurtma uçuran çocuklar, gönüllerince eğlendi.
Konyada 'Kelimenin Kalbi' Sergisi
Konya'da "Kelimenin Kalbi" Sergisi
Konya'da, polis başmüfettişi, ressam ve hattat Ahmet Sula'nın eserlerinden oluşan "Kelimenin Kalbi" sergisi açıldı.
Evlerin Tamir İşlerini Öğrenciler Yapıyor
Evlerin Tamir İşlerini Öğrenciler Yapıyor
İzmir'in Bergama ilçesinde "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor" projesi kapsamında öğrenciler, yaşlı, kimsesiz ve engellilerin evlerini tamir ediyor.
Çdso'dan Klasik Müzik Konseri Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), Barış Manço ve Cem Karaca'nın eserlerini klasik müzik konseriyle sanatseverlerin beğenisine sunacak.
Avusturyalı Ressam Eskişehirde Sergi Açacak
Avusturyalı Ressam Eskişehir'de Sergi Açacak
Avusturyalı ressam Gerald Nitsche, 13 Mayıs Pazartesi günü Eskişehir'de sergi açacak.
Dağları Aşıp Ulaştıkları Köyde Yüzleri Güldürdüler
Dağları Aşıp Ulaştıkları Köyde Yüzleri Güldürdüler
İHH İnsani Yardım Derneği Batman Şubesi ve Türkiye Kardeşlik Birliği (TURKAB) gönüllüleri, Sason ilçesine bağlı 2 bin 821 rakımlı Mereto Dağı'ndaki Bayramlı köyünde gıda ve giysi yardımı yaptı.
Acı Diyarında Tatlı Müze
Acı Diyarında Tatlı Müze
Türkiye'nin önemli gastronomi kentlerinden olup acılı yemekleriyle ünlü Şanlıurfa'da, Harran Üniversitesi tarafından açılan Şeker Sanatı Müzesi'nde, Göbeklitepe, konik kubbeli evler gibi kentin simge değerlerinin şeker...
7 Asırlık Mescitli Kurt Köprü'nün Turizme Kazandırılması İsteniyor SAMSUN'un Havza ile Vezirköprü ilçelerinin sınırını belirleyen İstavroz Çayı üzerinde bulunan ve kemerinde bulunan mescitle ..
Türkmen Mezarlığında 6 Asırlık Hıdırellez Geleneği
Türkmen Mezarlığında 6 Asırlık Hıdırellez Geleneği
Balıkesir'in Edremit ilçesinde Kazdağları'nın eteklerinde yaşayan ve "Tahtacılar" olarak bilinen Türkmenler, mezarlıkta buluşarak 6 asırlık Hıdırellez geleneğini sürdürüyor.
Ormanlar Biyolojik Savaşçılarla Korunuyor Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, ormandaki ağaçların kurumasına neden olan böcekleri yiyerek ekolojik dengeyi koruyan kırmızı orman..
Kütüphanede Verilen Kurslarla Engelliler Topluma Kazandırılıyor Kırşehir Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesinde verilen takı tasarımı kursu ile engelli bireyler sosyalleşme imkanı bulup topluma kaza..
Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nin Ardından Bu yıl 18'incisi düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nde gerçekleştirilen 17 etkinliğe yaklaşık 18 bin sanatsever katıldı.
Michelin Yıldızlı' Şefler Harranlı Kadınlara Eğitim Verecek
Michelin Yıldızlı" Şefler Harranlı Kadınlara Eğitim Verecek
Dünyaca ünlü "Michelin Yıldızlı" şefler, Harran Gastronomi Merkezi'nde Şanlıurfalı kadınlara eğitim verecek.
Radyo Boğaziçi' Müzik Ödülleri Sahiplerini Bulacak İSTANBUL,DHA (Kurumsal Haber) - En iyi müzik grubu, en iyi kadın ve erkek pop müzik sanatçıları, en iyi rock müzik sanatçısı gibi farklı kat..
Bandırmada Her Gün Bin 350 Kişiye İftar
Bandırma'da Her Gün Bin 350 Kişiye İftar
Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, ramazan ayı boyunca ortalama her akşam bin 350 kişiye iftar vermeye başladıklarını söyledi.
Kimsesiz Çocuklar Yararına Verdiği Konserlerle Takdir Topluyor
Kimsesiz Çocuklar Yararına Verdiği Konserlerle Takdir Topluyor
Lise öğrencisi 14 yaşındaki İbrahim Cem Yıldırım, 5 yıl önce başladığı piyanoyla, bir yandan beste yapıyor, bir yandan da kimsesiz çocuklar yararına verdiği konserlerle takdir topluyor.
Rizenin Eğitim Tarihine Işık Tutan Müze
Rize'nin Eğitim Tarihine Işık Tutan Müze
Rize'de, eğitimin geçirdiği süreçlerin anlatılması ve öğrencilerin bilinçlendirilmesi için açılan "Eğitim Müzesi" ziyaretçilerini bekliyor.
Çanak Ustası Toprağa 'Ses' Veriyor
Çanak Ustası Toprağa "Ses" Veriyor
Nevşehir'in el sanatlarıyla ünlü Avanos ilçesinde çanak ustası Mehmet Körükçü, çeşitli ülkelere ait, eski dönem müzik aletlerini Avanos çamurundan yaparak adeta toprağa ses veriyor.
Grup Ravza Gölbaşı'nda Konser Verdi Gölbaşı Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Grup Ravza ilahi programı düzenlendi.
Bbdso Konserinde Genç Yetenekler Sahne Alacak Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde genç yetenekler piyanist Ecem Alnıaçık ve keman sanatçısı Emre Engin'i ağırl..
Genç Yetenekler BBDSO Sahnesinde
Genç Yetenekler BBDSO Sahnesinde
BBDSO iki genç yetenekli isim piyanist Ecem Alnıaçık ve keman sanatçısı Emre Engin'i ağırladığı konserde, Brahms ve Medtner'in yanı sıra Mendelssohn'un eserlerini müzikseverlerle buluşturuyor.
Otto Barokun İlk Konseri, Büyük İlgi Gördü
Otto Barok'un İlk Konseri, Büyük İlgi Gördü
Türkiye'nin en yeni barok müzik topluluğu olan OTTO BAROK'un ilk konseri, Orhan Avcı'nın genel sanat yönetmenliğinde, Validebağ Adile Sultan Kasrı'nda gerçekleşti.
Karagöz, Amerikanın en büyük festivalinde!
Karagöz, Amerika'nın en büyük festivalinde!
Türkiye'nin geleneksel gölge oyunu Karagöz dünyanın dikkatini çekmeye devam ediyor.