7 Mayıs 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

7 Mayıs 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakan Turhan Tdmmb ve Türksoyun İftar Yemeğine Katıldı
Bakan Turhan Tdmmb ve Türksoy'un İftar Yemeğine Katıldı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, müteahhitlik hizmetleri ihracatındaki artışın başarı hikayesinin boyutlarını daha belirgin hale getirdiğini belirterek "Hükümet olarak sektöre yönelik desteğimiz tamdır"...
Rusya, Ekonomisini 2018'de "Dolarsızlaştırdı" Rusya Merkez Bankası, 2018'de dolar rezervlerini altın, yuan ve avroya çevirdi.
Verimder Anadolu Buluşmaları Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER) Türkiye'de enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı seferberliği konusunda kamuoyunu bilgilendirmek ve farkındalık yaratma..
CHPden YSKya iptal başvurusu
CHP'den YSK'ya iptal başvurusu
CHP'nin YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, "CHP yarın, YSK'ya İstanbul'daki 39 ilçenin sandık kurullarının oluşumundaki usulsüzlüklerden dolayı 'tam kanunsuzluk' gerekçesiyle itirazda bulunacak" dedi.
Bu Millet Hiç Kimsenin Esareti Altına Girmez'
Bu Millet Hiç Kimsenin Esareti Altına Girmez"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye ile uğraşanların, bu milletin hiç kimsenin esareti altına girmeyeceğini bilmesi gerektiğini ifade etti.
Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı
Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı
Avrupa borsaları "ticaret anlaşması" endişesiyle günü düşüşle tamamladı.
AB ile İran petrol anlaşmasının eşiğinde
'AB ile İran petrol anlaşmasının eşiğinde'
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif, "İran ile AB, ABD'nin tek taraflı yaptırımlarına rağmen İran petrolünün satışını ve bundan kazanç sağlamayı mümkün kılan bir anlaşmanın eşiğinde.
KKTCden Doğu Akdeniz açıklaması
KKTC'den Doğu Akdeniz açıklaması
KKTC Dışişleri Bakanlığı, KKTC ile Türkiye'nin doğal kaynaklar konusunda her zaman tek yanlı hareketlere karşı çıktığını ve tüm tarafların işbirliği yapması gerektiğini savunduğunu bildirdi.
Edremit Tdiosb Projesi Kuruluş Protokolü İmzalandı
Edremit Tdiosb Projesi Kuruluş Protokolü İmzalandı
Balıkesir'in Edremit ilçesinde alternatif tarımsal üretimi geliştirerek bölgeye yeni iş imkanları sağlamak amacıyla hayata geçirilen Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması (TDİOSB Süs...
Denizkonak Balıkçı Barınağında, Yüzde 70 Fiziki Gerçekleşme Tamamlandı
Denizkonak Balıkçı Barınağı'nda, Yüzde 70 Fiziki Gerçekleşme Tamamlandı
Kastamonu'nun Cide ilçesine bağlı Denizkonak Köyü'nde balıkçı barınağı yapımı tüm hızıyla devam ediyor.
TÜPRAŞ üretimini 30 milyon tona çıkardı
TÜPRAŞ üretimini 30 milyon tona çıkardı
TÜPRAŞ, toplam üretim kapasitesini 30 milyon tona yükseltti.
İmamoğlu: Demokrasi mağdur edildi
İmamoğlu: Demokrasi mağdur edildi
Ekrem İmamoğlu, "16 milyon insan mağdur edildi.
Vali Yerlikaya, İBB binasında
Vali Yerlikaya, İBB binasında
İçişleri Bakanlığınca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına vekaleten görevlendirilen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Saraçhane'deki başkanlık binasına geldi.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 802 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsa yüzde 1,61 düşüşle kapandı
Borsa yüzde 1,61 düşüşle kapandı
Borsa, yüzde 1,61 değer kaybederek 91.482,45 puana geriledi.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.499,83 puan azalışla 91.482,45 puandan kapandı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,61'lik düşüşle tamamladı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,61 değer kaybıyla 91.482,45 puandan tamamladı.
Piyasalar –bist100 Yüzde 1.61 Düştü, Dolar 6.15 Lirada – Güne yüzde 2.35 düşüşle 90 bin 801 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 90 bin 698 puanı ve en yüksek..
DSP Genel Başkanı ile CHP görüşecek
DSP Genel Başkanı ile CHP görüşecek
DSP Genel Başkanı Aksakal ile CHP heyeti, yarın saat 10.00'da bir araya gelecek.
Egm/erkan: Küçük Ölçekli Şirketlerin Oksye Katılması Önemli
Egm/erkan: Küçük Ölçekli Şirketlerin Oks'ye Katılması Önemli
– Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Erkan, 5-9 çalışanı olan küçük ölçekli işletmelerin 2017'den bu yana yalnızca yüzde 40'ının Otomatik Katılım Sistemi'ne (OKS) katıldığını belirterek, küçük...
Fed/clarida: Ticaret Gerginlikleri Ekonomiyi Etkilemedi – Fed Yönetim Kurulu üyesi Richard Clarida, ABD ekonomisinin devam eden ticaret gerginliklerinden etkilenmediğini ve "iyi bir yerde" ol..
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları Ekonomik Yavaşlama Endişeleriyle 70 Doların Altında – Petrol fiyatları, ABD ve Çin arasındaki ticaret görüşmelerinin küresel ekonomide yavaşlamaya sebep ol..
Ev kadınları arı sütüyle ekonomik kazanç sağlayacak
Ev kadınları arı sütüyle ekonomik kazanç sağlayacak
Ordu'da kadınların arı sütü üreterek aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında kursiyerlere sertifikaları verildi.
Global Compact Türkiyenin yeni Yönetim Kurulu Başkanı belli oldu
Global Compact Türkiye'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı belli oldu
Global Compact Türkiye'nin 7. Olağan Genel Kurulu'nda Ahmet Cemal Dördüncü Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 253,20 lira oldu.
Ahmet Cemal Dördüncü, Global Compact Türkiye'nin Yönetim Kurulu Başkanı Oldu UN Global Compact Türkiye'nin Yönetim Kurulu Başkanlığına Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkan..
HDP, KHKlı adaylar için AYMye başvurdu
HDP, KHK'lı adaylar için AYM'ye başvurdu
HDP, YSK'nin Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen ve belediye başkanı seçilen adaylara mazbata verilmemesine ilişkin kararını bireysel başvuru yoluyla Anayasa Mahkemesine taşıdı.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Salı günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaİmalat satınalma yöneticileri endeksi Nisan ayında, Mart ayıdanki 49...
KARDEMİR 3 milyon ton kapasiteye ulaşacak
KARDEMİR 3 milyon ton kapasiteye ulaşacak
KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, "Bu yıl sonunda yatırımlar tamamlandığında 3 milyon ton kapasiteye ulaşmış bir KARDEMİR olacak" dedi.
Naftogaz, Gazpromu Avrupaya şikayet etti
Naftogaz, Gazprom'u Avrupa'ya şikayet etti
Ukraynalı doğal gaz şirketi Naftogaz, Gazprom ve Kuzey Akım 2 projesi aleyhinde Avrupa Komisyonu'na şikayette bulundu.
İzocam'dan Fırın Yenilemeye 3 Milyon Avroluk Yatırım İzocam'ın, 3 milyon avroluk yatırımla yenilediği Dilovası Taşyünü Tesisi'ndeki "Doğa III" fırını üretime başladı.
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 2,51 artışla 253,20 liradan tamamladı.
Ab, Büyüme Tahminini Düşürdü Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Avro Bölgesi ekonomisi için büyüme tahminini aşağı yönlü revize ederek bu yıl için yüzde 1,2 olarak öngördü.
Kadın girişimciler, Özyeğin Üniversitesinde buluştu
Kadın girişimciler, Özyeğin Üniversitesinde buluştu
"10.000 Kadın Girişimci Eğitimi Programı" mezunları Özyeğin Üniversitenin 10. yıl etkinlikleri kapsamında bir araya geldi.
» 1 2 3 4 5 6