6 Mayıs 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

6 Mayıs 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Papa Franciscus Bulgaristan'da Mülteci Kampını Ziyaret Etti Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Bulgaristan ziyaretinin ikinci gününde başkent Sofya'da bir mülteci kampını ziyar..
Gagauz Özerk Yeri'nde Hıdırellez Bayramı Kutlandı ÇADIR Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri'nde tabiatın canlanmasını, toprağın bereketlenmesini ve yazın başlamasını simgeleyen Hıdırellez B..
İngiliz Kraliyet Ailesinin Gelini Meghan Markle İlk Bebeğini Kucağına Aldı İngiliz Kraliyet ailesinin gelini Meghan Markle ilk bebeğini kucağına aldı
Mevlana Müzesi'nde Ramazan Yoğunluğu Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin türbesinin bulunduğu Mevlana Müzesi, ramazanın ilk gününde ziyaretçi akınına uğradı.
Endonezyalı Bobun Perre Antik Kenti Sevgisi
Endonezyalı Bob'un Perre Antik Kenti Sevgisi
Endonezya'dan Adıyaman'a gelen Bob Baker, kentte bulunan ve tarihi Kommagene Krallığı'nın beş büyük kentinden biri olan Perre Antik Kenti'ni gezerek, fotoğraf çekti.
Şiir Denizinde Bir Gemi^de Sen Yüzdür" Bilecik'te, "Şiir denizinde bir gemi de sen yüzdür" adlı şiir dinletisi düzenlendi.
Öğrenciler, Yılın Yorgunluğunu "Sanko Unifest 5"Te Attı SANKO Üniversitesi akademik ve idari kadrosu ile öğrenciler, bütün bir yılın yorgunluğunu Festival Park'ta düzenlenen SANKO Unifest 5'l..
Vakıflar Haftası
Vakıflar Haftası
İçinde bulunduğumuz Vakıflar Haftası Konya'da düzenlenen bir programla kutlandı.
5. Kocatepe Gençlik Fuarı Sona Erdi
5. Kocatepe Gençlik Fuarı Sona Erdi
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, "İnsanlığın derdini kendi derdiymiş gibi hisseden ve bu yolda gönlünü vakfeden nesiller ülkelerini bir adım ileriye taşıyacaktır.
Rudolf Nureyev: Island Of His Dreams' Belgeseli Gösterildi –Türk asıllı dünyaca ünlü bale sanatçısı Rudolf Nureyev'in hayatını ve hayalini gerçeğe dönüştürmesini anlatan belgesel 'Rudolf Nure..
İslahiyede Dursun Ali Erzincanlıdan Şiir Dinletisi
İslahiye'de Dursun Ali Erzincanlı'dan Şiir Dinletisi
Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki Yeşilyurt Şehit Süleyman Şen İlkokulu tarafından şair Dursun Ali Erzincanlı şiir dinletisi düzenlendi.
Rudolf Nureyev: Island Of His Dreams Belgeseli Gösterildi
Rudolf Nureyev: Island Of His Dreams' Belgeseli Gösterildi
–Türk asıllı dünyaca ünlü bale sanatçısı Rudolf Nureyev'in hayatını ve hayalini gerçeğe dönüştürmesini anlatan belgesel 'Rudolf Nureyev: Island Of His Dreams' Haliç Üniversitesi'nde gösterildi.
Midyat Belediyesinden, Dedaş'a Destek MARDİN (AA) – Midyat Belediyesi, Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'ne (DEDAŞ) iş makinesi desteğinde bulundu.
Hıdırellez, Beylikdüzünde Coşkuyla Kutlandı
Hıdırellez, Beylikdüzü'nde Coşkuyla Kutlandı
BAHARIN müjdecisi olarak kabul edilen Hıdırellez, Beylikdüzü'nde coşkuyla kutlandı.
Kızılay Ramazanda İhtiyaç Sahiplerini Unutmayacak
Kızılay Ramazanda İhtiyaç Sahiplerini Unutmayacak
Kızılay Muradiye Şubesi, ramazan ayında "Hilal Olsun Türkiye" kampanyası kapsamında ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapacak.
Fırıncının Karısı" Filminin Çekimleri Başladı Yapımcılığını Mahmut Kayımtu ve Ertuğrul Fındık'ın yürüttüğü, başrollerini Alper Kul, Büşra Pekin ve Korhan Herduran'ın paylaştığı komedi filmi "..
Frida Balesi, Son Kez Sahnelendi
Frida' Balesi, Son Kez Sahnelendi
MERSİN Devlet Opera ve Balesi'nce (MDOB) her temsili kapalı gişe sahnelenen, Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun hayatından kesitler sunulan, 2 perdelik 'Frida' balesi, bu sezon son kez sahnelendi.
Antalyada Dilekler Denize Atıldı
Antalya'da Dilekler Denize Atıldı
Antalya'da Hıdırellez kutlamaları kapsamında vatandaşlar dileklerini kağıtlara yazıp denize attı, dua etti.