4 Mayıs 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

4 Mayıs 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
8inci Atıf Yılmaz Ödülleri Sahiplerini Buldu
8'inci Atıf Yılmaz Ödülleri Sahiplerini Buldu
MERSİN'de bu yıl 8'incisi düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali'nde dereceye giren isim ve projeler ödüllerini aldı.
Bodrumda 'Yaza Merhaba' Konseri
Bodrum'da "Yaza Merhaba" Konseri
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Türk halk müziği eserlerinin seslendirildiği "Yaza Merhaba" konseri düzenlendi.
8. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali
8. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali
Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına Mersin'de bu yıl 8'incisi düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu.
Arjantin'de 23 Nisan ve 19 Mayıs Tanıtıldı BUENOS Arjantin'in La Plata şehrinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tanıtıldı.
Anadolu Ateşi Sivasta Sahne Aldı
Anadolu Ateşi Sivas'ta Sahne Aldı
Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Sivas Kongresi'nin 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında Sivas'ta gösteri sundu.
Doğu Ekspresi Yolcularına Resim Sergisi
Doğu Ekspresi Yolcularına Resim Sergisi
Kars'ın tarihi yerlerini tuvale aktaran Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Doğu Ekspresi ile gelen misafirler için tren garında resim sergisi açtı.
Tarihi Hamamda Geleneksel Tekstil Sanatları Sergilendi
Tarihi Hamamda Geleneksel Tekstil Sanatları Sergilendi
Stratonikeia Antik Kenti'ndeki 700 yıllık geçmişe sahip Selçuk Hamamı'nda Geleneksel Tekstil Sanatları Sergisi açıldı.
Tango Yapan Zeynep ve Çağlar Öğretmene Destek Yağdı SAMSUN'da yaşayan, doğuştan bedensel engelli Zeynep Uysal'ın (10), gönüllü dans eğitmeni olan beden eğitimi öğretmeni Çağlar Özdemir (31) i..
Paha Biçilemeyen Tespih ve Hat Eserleri Sergide Buluştu
Paha Biçilemeyen Tespih ve Hat Eserleri Sergide Buluştu
Tolga Arslan'nın 12 yılda biriktirdiği, değeri bin lira ile 100 bin lira arasında değişen tespihler ve Avni Nakkaş'ın değeri 17 bin liraya varan hat eserlerinden oluşan sergi ziyarete açıldı.
11. Kocaeli Kitap Fuarı
11. Kocaeli Kitap Fuarı
AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, 11. Kocaeli Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluştu.
Tiran'da Okula Destek İçin Türk Ürünleri Kermesi Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliği himayelerinde Arnavutluk'un başkenti Tiran'da "Türk ürünleri kermesi" düzenlendi.
Minik Şeflerden Göbeklitepe'de "Gastronomi Festivali" UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınan ve 12 bin yıllık geçmişiyle tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe'de, "Uluslararası ..
Hollanda'da Kahraman Türk Berber Hayat Kurtardı Hollanda'da Türk kökenli berber, arabasıyla kanala düşen Hollandalıyı, gözünü kırpmadan suya atlayarak kurtardı.
Tango Yapan Zeynep ve Çağlar Öğretmene Destek Yağdı
Tango Yapan Zeynep ve Çağlar Öğretmene Destek Yağdı
SAMSUN'da yaşayan, doğuştan bedensel engelli Zeynep Uysal'ın (10), gönüllü dans eğitmeni olan beden eğitimi öğretmeni Çağlar Özdemir (31) ile birlikte yaptığı tango gösterisi, Türkiye'nin gündemine oturdu.
Ünlü İsimler Spring Fest19da Öğrencileri Coşturdu
Ünlü İsimler Spring Fest'19'da Öğrencileri Coşturdu
– ÖĞRENCİLER, 2-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Yeditepe Üniversitesi Spring Fest'19'da oyunlar, yarışmalar ve öğrenci kulüplerinin performanslarıyla yılın yorgunluğunu attı.
Bir Asırdır Pişen "Kelle ve Paça" Damaklara Lezzet Katıyor Erzurum'da ailesince bir asırdır sürdürülen kelle ve paça çorbası yapımını 54 yıldır devam ettiren aşçı Abulkadir Abbasoğlu, yaptığı..
Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali" Başlıyor Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğünce, 9 yıl önce başlatılan "Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali" bu sene 17 Mayıs Cuma günü Aspendos..
Önce Kitap Okudular, Sonra Kahramanları Canlandırdılar
Önce Kitap Okudular, Sonra Kahramanları Canlandırdılar
Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında, Bandırma Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Şehit Pilot Üsteğmen Cemil Kaya Ortaokulu tarafından Türkçe öğretmeni Miray İşler'in...
Emel Sayının Ses Verdiği Şarkılar' Konseri
Emel Sayın'ın Ses Verdiği Şarkılar" Konseri
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından düzenlenen "Emel Sayın'ın ses verdiği şarkılar" konseri ilgi gördü.