31 Mayıs 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

31 Mayıs 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Afyonkarahisar'da Sakal-ı Şerif ziyaret açıldı Afyonkarahisar'da tarihi Mevlevi Türbe Camisi'nde muhafaza edilen Hz. Muhammed'in Sakal-ı Şerif'i, Kadir Gecesi dolayısıyla ziyarete açıldı.
Kazakistan'da Nur Sultan Etno Festivali NUR Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da "Nur Sultan Etno Festivali" başladı.
"Devlet Tiyatrolarında seyirci sayısı 1 milyon 700 bini aştı" Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Devlet Tiyatrolarında (DT) seyirci sayısının 1 milyon 700 bini aştığını, 200..
Şempanzeler "Gölge" ve "Jane"e doğum günü kutlaması Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi'nde bulunan şempanze kardeşlerden 4 yaşına giren Gölge ile 2 yaşına giren Jane..
Keban'da Sakal-ı Şerif ziyaretine yoğun ilgi Elazığ'ın Keban ilçesinde tarihi Yusuf Ziya Paşa Camisi'nde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i görmek için ilçe dışından da çok sayıda ziyaretçi bölg..
Dünya Kudüs Günü Erzincan'da bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşlarının (STK) mensupları, İsrail'in Kudüs'teki uygulamalarına tepki gösterdi.
Yemenli çocuklara Ordulu öğrencilerden yardım eli Ordu'da orta okul öğrencileri, hazırlayıp sattıkları el sanatları ürünlerinin gelirini Yemenli çocuklara gönderecek.
Ordu'da yaşlılara şefkat eli Ordu'da, Ramazan Bayramı öncesinde yaşlılar başta olmak üzere engelli, hasta ve bakıma muhtaç vatandaşların evleri temizleniyor.
Keban'da öğrenciler kurumları ziyaret etti Keban ilçesinde Atatürk İlkokulu öğrencileri kurumları ziyaret etti.
"Peygamberler şehri"nde ramazanın son cuması "Peygamberler şehri" olarak nitelendirilen Şanlıurfa'da ramazanın son cumasında vatandaşlar, camilerde yoğunluk oluşturdu.
Bodrum'da kıyı ve deniz temizliği Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kıyı ve deniz temizliği etkinliği düzenlendi.
Silopi'de Kıbrıs gazilerine madalya ve berat tevcih töreni Şırnak'ın Silopi ilçesinde Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan 27 gazi için madalya ve berat tevcih töreni yapıldı.
LGS'ye oryantiringle hazırlandılar Balıkesir'in Edremit ilçesinde bir grup öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığınca Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yarın yapılacak merkezi sınav öncesi orya..
"İstanbul'un arka bahçesi" bayramda turistlerin gözdesi İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Bursa gibi büyükşehirlere yakınlığı ve eşsiz doğasıyla turistlerin uğrak mekanı olan Sakarya'nın Sapanca i..
Asırlık kervansaray yeniden konuklarını ağırlayacak Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde Eyyübiler dönemine ait 800 yıllık Han el-Barur Kervansarayı, yürütülen restorasyon çalışmasıyla tarihteki mi..
Bin yıllık tarihe ışık tutan manastır zamana direniyor Elazığ'ın Baskil ilçesinde, tarihi tam olarak bilinmemekle beraber isminden dolayı 10. yüzyılda Süryaniler tarafından yapıldığı değerlen..
Domaniç Dağları'nda "belgesellik" görüntüler Kütahya ile Bursa sınırları içinde kalan ve oksijen zenginliğiyle bilinen Domaniç Dağları yaz mevsimine doğru ayrı bir güzelliğe büründü.
Bakan Yardımcısı Yavuz: Kitabın toplatılması kararı çıkmasını bekliyorum
Bakan Yardımcısı Yavuz: Kitabın toplatılması kararı çıkmasını bekliyorum
KÜLTÜR ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, pedofili bölümler içerdiği için büyük tepki çeken 'Zümrüt Apartmanı' kitabına bandrol verildiği gerekçesiyle bakanlığın eleştirilmesinin yersiz olduğunu söyledi.
Şanlıurfa'da Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, Kadir Gecesi dolayasıyla Sakal-ı Şerif vatandaşların ziyaretine açıldı.
MÜSİAD'dan engellilere iftar Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şırnak Temsilciliği tarafından düzenlenen iftar programında engelliler bir araya geldi.
Midyat Belediyesinden iftar programı Mardin'in Midyat Belediyesince iftar programı düzenledi.
İBBnin kütüphaneleri öğrenciler için bayram tatilinde de hizmette
İBB'nin kütüphaneleri öğrenciler için bayram tatilinde de hizmette
İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İBB Atatürk Kitaplığı'nda ders çalışan öğrencilere sahur sürprizi yaptı.
"Turistik Doğu Ekspresi" Erzurum'da Tarihi Ankara Gar'ından hareken eden Turistik Doğu Ekspresi yolcuları Erzurum'a ulaştı.
33. Uluslararası İzmir Festivali İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfının (İKSEV) tarafından düzenlenen 33. Uluslararası İzmir Festivali, en iyi Flamenko topluluklarından de Sangre Y Raza Flamen..