31 Mayıs 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

31 Mayıs 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Anadolu Otoyolunda araç yoğunluğu artıyor
Anadolu Otoyolu'nda araç yoğunluğu artıyor
Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek için araçlarıyla yola çıkan vatandaşlar, Anadolu Otoyolu'nun Kocaeli bölümünde yoğunluğa neden oluyor.
Hakkaride özel güvenlik bölgesi uygulaması
Hakkari'de özel güvenlik bölgesi uygulaması
Hakkari merkezi ile Çukurca, Şemdinli, Yüksekova ve Derecik ilçelerindeki bazı alanlar, 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.
Trumpa destek son iki yılın zirvesinde
Trump'a destek son iki yılın zirvesinde
ABD Başkanı Donald Trump'ın kamuoyundaki destek oranının son iki yılın en yüksek seviyesine çıktığı belirtildi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Açıklaması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Akdeniz'de kirli hesapları olanlar, bölge dışı aktörlerin arkasına saklanarak bir oldu..
Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz
Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, Ramazan Bayramı tatili süresince, yap-işlet-devret modeliyle yapılanlar hariç, Karayolları Genel Müdürlüğünce işletilen otoyollarla köprülerin ücretsiz olacağını bildirdi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan: "KGM'nin işlettiği otoyollarla köprüler 1 Haziran saat... Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan: "KGM'nin işlettiği otoyollarla köprüler 1 Haziran saat 00.00'..
Kırklarelinde Çeşmekolu 2 kuyusunda ilk sondaj başladı
Kırklareli'nde Çeşmekolu 2 kuyusunda ilk sondaj başladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Çeşmekolu 2 adlı kuyuda ilk sondaja startı verdik.
'Demokrasiye gölge düşüren bir durumla karşılaştık'
"Demokrasiye gölge düşüren bir durumla karşılaştık"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde demokrasiye ve sandığa gölge düşüren bir durumla karşılaştık, oyları çaldılar.
Kırklarelide son teknolojiyle yapılan sondaj çalışmalarına start verildi
Kırklareli'de son teknolojiyle yapılan sondaj çalışmalarına start verildi
KIRKLARELİ (İHA) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TPAO'nun Lüleburgaz sahasında Çeşmekolu 2 adlı kuyuda son teknoloji ile ilk kez Türkiye'de Kırklareli'nde yapılan sondaj çalışmasının startını verdi.
"Türkiye'de geçen yıl 22,1 milyon ton çiğ süt üretildi" Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkanı Tarık Tezel, "Ülkemizde geçen yıl üretilen 22,1 milyon ton ç..
Kırklareli'nde Çeşmekolu 2 kuyusunda ilk sondaj başladı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Çeşmekolu 2 adlı kuyuda ilk sondaja startı verdik.
1,7 milyar euroluk final
1,7 milyar euroluk final
Finalde karşılaşacak Tottenham ile Liverpool kulüplerinin kadrolarındaki futbolcuların 1 milyar 786 milyon avroluk tahmini değeri dikkati çekiyor.
UAEA: İran nükleer anlaşmaya uymayı sürdürüyor
UAEA: İran nükleer anlaşmaya uymayı sürdürüyor
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansından, "İran'ın 2015'de imzalanan nükleer anlaşma sınırları içinde nükleer faaliyetlerini yürüttüğü" açıklandı.
İstanbulda 309 bin 778 öğrenci sınava girecek
İstanbul'da 309 bin 778 öğrenci sınava girecek
İstanbul Valiliği, cumartesi ve pazar günü yapılacak sınavlara 309 bin 778 öğrencinin katılacağını duyurdu.
Avrupada endeksler haftayı düşüşle kapattı
Avrupa'da endeksler haftayı düşüşle kapattı
Avrupa Borsaları "Meksika ve Çin" etkisiyle haftayı düşüşle kapattı.
Avrupa Borsaları "Meksika ve Çin" etkisiyle haftayı düşüşle kapattı Avrupa Borsaları, ABD Başkanı Donald Trump'ın Meksika'ya da yüzde 5 gümrük vergisi uygulanacağını belirtmesi ve Çin tarafın..
İstanbulkart market alışverişlerinde kullanılabilecek
İstanbulkart market alışverişlerinde kullanılabilecek
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Belbim AŞ ve Migros Tic. AŞ arasında imzalanan protokol ile İstanbulkart market alışverişlerinde geçerli olacak.
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 578,11 puan ve yüzde 0,64 artarak 90.589,73 puana çıktı.
Akbankta görev değişimi
Akbank'ta görev değişimi
Akbank'ta Burcu Civelek Yüce, 1 Haziran itibarıyla "Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı" görevini üstlenecek.
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 793 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Kuşadasının yeni tanıtım filmi bayram öncesi yayına çıkıyor
Kuşadası'nın yeni tanıtım filmi bayram öncesi yayına çıkıyor
Kuşadası Ticaret Odası'nın sosyal medya üzerinden sürdürdüğü tanıtım çalışmaları dördüncü yılında aralıksız devam ediyor.
Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 5,25 değer kazanırken, 24 ayar külçe altının gram satış fiya..
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 578,11 puan artışla 90.589,73 puandan kapandı.
Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,64 değer kazancıyla 90.589,73 puandan tamamladı.
Akbank'ta görev değişimi Akbank İnsan Kaynakları ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, 1 Haziran itibarıyla "Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yard..
PİYASALAR –BİST100 yüzde 0.64 yükseldi, dolar 5.83 lirada – Haftanın son işlem gününe yüzde 0.21 düşüşle 89 bin 825 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 88 bi..
Akbank üst yönetiminde iki atama yapıldı
Akbank üst yönetiminde iki atama yapıldı
Akbank'ta, "Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı" ve "İnsan Kaynakları Yönetimi Bölüm Başkanı" görevlerine yeni atamalar yapıldı.
Hazine, 39.5 milyar lira iç borçlanmaya gidecek
Hazine, 39.5 milyar lira iç borçlanmaya gidecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı, haziran-ağustos döneminde 41,3 milyar liralık iç borç servisine karşılık 39,5 milyar liralık iç borçlanma yapacak.
EMTİA PİYASALARI – Altın fiyatları 1,300 doları aştı – Altın fiyatları, ABD Başkanı Donald Trump'ın Meksika'dan ithal edilen ürünlere ek gümrük vergileri getireceğini açıklaması ile küresel e..
İnşaat malzemeleri üretiminde ilk çeyrek kaybı yüzde 22.7 Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD), son raporunda inşaat malzemeleri sanayi üretiminde yılın ilk çeyreğinde yaklaş..
İBB Şehir Hatları yaz tarifesine geçiyor
İBB Şehir Hatları yaz tarifesine geçiyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları'nın yaz tarifesi 3 Haziran'da başlıyor.
THYden bayramda 125 ek sefer
THY'den bayramda 125 ek sefer
Türk Hava Yolları, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle artan yolcu talebini 125 ek sefer ile karşılayacak.
» 1 2 3 4 5 6 7 8