30 Mayıs 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

30 Mayıs 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
CSO konser sezonunu kapattı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), Türk müziği enstrümanları ile senfoniyi buluşturduğu "Sezon Kapanış Konseri" ile Ankaralı sanatseverlere müzik ziyafeti ..
"Turistik Doğu Ekspresi" Erzincan'da Tarihi Ankara Gar'ından hareken eden Turistik Doğu Ekspresi, 19 saatlik yolculuğun ardından Erzincan'a ulaşan yolcuları mehteran takımı karşıladı.
Röportaj Adam'a Röportaj Şoku! Bu Sefer Show TV Onu Haber Yaptı Çoğumuzun eğlenerek izlediği videoların yapımcısı Röportaj Adam Show Tv'ye yakalanmış.
Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali'ne doğru Antalya, Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali'nin ikincisine ev sahipliğine yapmaya hazırlanıyor.
Özel eğitim öğrencilerine "bayram hediyesi" Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İzmir Şehit Fethi Sekin Yurdu öğrencileri ve çalışanları, Bornova ilçesindeki okulda özel eğitim öğrencilerine bayram..
7 yaşındaki Selin, annesine ilham oldu
7 yaşındaki Selin, annesine ilham oldu
ÜRÜN yönetimi alanında Amerika'da uzun yıllar çalışan anne Öznur Aytekin, 'A Bunny Named May' (Mayıs Adlı Bir Tavşan) isimli bir kitap yazdı.
Yaşlarına Rağmen Kusursuz Güzellikleriyle Bizleri Şaşırtan 10 Ünlü
Yaşlarına Rağmen Kusursuz Güzellikleriyle Bizleri Şaşırtan 10 Ünlü
Yaşın insanları güzelleştirdiği hep söylenir ancak bunu fiziksel anlamda da taşımak oldukça zordur.
Göçer arıcıların zorlu mesaisi Arı yetiştiriciliğinin yaygın olarak yapıldığı Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, kış aylarının sert geçmesi nedeniyle sonbaharda arı kovanlarıyla Hatay, Mersin ve A..
Karakeçili Yörükleri yayla yolunda (2) Zorlu kış aylarını Denizli'nin Çal ilçesindeki ılıman bölgelerde geçiren Karakeçili Yörükleri, havaların ısınmasıyla daha serin ve verimli otlarla kaplı..
Bedri Koraman mezarı başında anıldı Karikatürist Bedri Koraman, ölümünün dördüncü yılında Muğla'nın Bodrum ilçesindeki mezarı başında anıldı.
Karakeçili Yörükleri yayla yolunda Zorlu kış aylarını Denizli'nin Çal ilçesindeki ılıman bölgelerde geçiren Karakeçili Yörükleri, havaların ısınmasıyla daha serin ve verimli otlarla kaplı yay..
Bayramda ağızlar Safranbolu lokumuyla tatlanacak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, 3 bin yıllık geçmişe sahip Karabük'ün Safranbolu ilçesinde üretilen lokum, Ramazan Bayramı'nda ağızl..
Tatarlı Höyük'te 12. dönem kazıları başladı Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) adına yürütülen Tatarlı Höyük kazılarının 12. dönem çalışmalarına başlandı.
Trabzon'da kültür sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), çocuklar için "Kılçık Mahallesi"ni beğeniye sunacak.
HUZUR VE BEREKET AYI RAMAZAN - Yarım asırdır damakları serinletiyor Şanlıurfa'da yaşayan Hacı Naci Ökkeş, 55 yıldır yaptığı lezzetli meyan şerbetiyle insanları iftar sonrası serinletiyor.
Kozluk'ta muhtaç ve yetimler yararına konser verdi Kozluk Kaymakamlığı bünyesinde öğretmen ve imamlardan oluşturulan ilahi korosu muhtaç ve yetimler yararına konser verdi.
Başkentte otobüslerde "öncelikli koltuklara" özel figür Ankara Büyükşehir Belediyesince belediye otobüslerinde engelli, yaşlı, hamile ve çocuklu kadınlar için ayrılan öncelikli koltuklar, öze..
Bu hafta 9 film vizyona girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 9 film vizyona girecek.
Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü personeli iftarda buluştu Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü personeline iftar verildi.