29 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

29 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Denizli'de "ümmet iftarı" Denizli'de, mazlum Müslümanlara destek vermek amacıyla "ümmet iftarı" düzenlendi.
Bodrum'da öğrencilerden "atık malzeme" defilesi Muğla'nın Bodrum ilçesinde, atık malzemelerden tasarlanan kıyafetlerden oluşan defile ilgi gördü.
Yeşilyurt'ta "Kitap Tokat" ödül töreni yapıldı Tokat Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Uygulanan "Kitap Tokat" Projesi kapsamında Yeşilyurt ilçesinde ödül töreni yapıldı.
Kalede kitap fuarı açıldı
Kale'de kitap fuarı açıldı
Kale Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İzollu Çok Programlı Anadolu Lisesinde kitap fuarı açıldı.
Kıbrıs gazilerine madalya ve beratları verildi Erzincan'da, Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan 43 gaziye madalya verildi.
Çifte Minareli Medrese motifleriyle göz kamaştırıyor Erzurum'un simgelerinden Selçuklu eseri Çifte Minareli Medrese, eşsiz mimarisi ve estetik motifleriyle göz kamaştırıyor.
1967 Yılından Tarihi İstanbul Videosu British Pathe tarafından çekilmiş olan bu videoya bakınca 1967 yılının İstanbul'unu karadan, havadan ve denizden görebilirsiniz.
Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülleri yarışması Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen "5. Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülleri" yarışmasının ödül törenini 30 Mayıs'ta düzenleneceği bildir..
"Turistik Doğu Ekspresi" yolcuları mehteranla karşılanacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca hayata geçirilen Turistik Doğu Ekspresi'nin ilk seferine katılan yo..
Sarıgöl'de eski ramazan şenlikleri etkinliği Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde lise öğrencilerinin kültürlerini tanıması için eski Ramazan şenlikleri etkinliği yapıldı.
Bodrum'da sitenin sahilinde görülen fok balığı ilgi odağı oldu Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir sitenin sahilinde görülen fok balığı, tesis çalışanlarının ilgi odağı oldu.
Öğrenciler atölye dersinde "Künli" ailesinin yardımına koştular Erzincan'da, bir lisenin öğrenci ve öğretmenleri, okulun sosyal sorumluluk projesi kapsamında bronşit ve astım hastası İsmet Kü..
Öğrencilerden karikatürle 'birlik' mesajı – AYDIN Doğan Vakfı ile Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliğinde gerçekleşen 12'nci Karikatür Yarışması'nın ödül töreni yapıldı.
Avukatlar çocuk istismarına karşı bilinçlendirme için sahnede Mersin Barosu avukatlarının rol aldığı, "Sihirli Küre" adlı çocuk oyunuyla, çocuklara cinsel istismardan korunma yolları anlatıld..
Midyat'ta 30 aileye para yardımı Midyat ilçesinde Kaymakamlık aracılığıyla biner lira dağıtan hayırsever iş adamı 30 aileyi sevindirdi.
Roma dönemine ait 'ayrılık' figürüne 13 günde 1200 ziyaretçi ADIYAMAN'ın Kahta ilçesinde bulunan, Roma dönemine ait 8 tonluk kaya üzerinde ayrılığı anlatan kabartma figürünü 13 günde 1200 kiş..
"Türkiye çok güzel, nefes kesici bir yer" Tatil cenneti Bodrum'da bulunan tarihi mekanlar, dünyanın farklı bölgelerinden gelen yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.
Uluslararası İzmir Festivali'nde caz tınıları 33. Uluslararası İzmir Festivali, DEÜ Sabancı Kültür Sarayı'nda düzenlenen konserde Concertgebouw Caz Orkestrası'nı ağırladı.
Bayramı "geçmişe yolculuk" yaparak geçirecekler UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "korumanın başkenti" unvanıyla anılan Karabük'ün tarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu ilçesinde, Rama..
Hurdalardan "sanat eseri" çıkarıyor Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşayan demir ustası Turan Çetin, hurda metallerden yaptığı heykel ve süs eşyalarıyla 2 yılda 150 parçalık koleksiyona imza..
Gökova'da çadırda tatil keyfi Denizi, kumu, güneşi ve doğal güzellikleriyle ünlü "sakin kent" Akyaka Mahallesi, çadırda tatil geçirmek isteyenlerin de tercihi oldu.
Roma dönemine ait ayrılık figürüne 13 günde 1200 ziyaretçi
Roma dönemine ait 'ayrılık' figürüne 13 günde 1200 ziyaretçi
ADIYAMAN'ın Kahta ilçesinde bulunan, Roma dönemine ait 8 tonluk kaya üzerinde ayrılığı anlatan kabartma figürünü 13 günde 1200 kişi ziyaret etti.
"Mendilim Kekik Kokuyor" filminin çekimlerine başlandı Antalya'nın Akseki ilçesinde "Mendilim Kekik Kokuyor" filmin çekimleri başladı.
Ustasından çini sanatına "elmas" dokunuşlar Kütahyalı Kültür ve Turizm Bakanlığı çini ve seramik sanatçısı Fahri Çetinkaya, çininin yapım aşamasında elmas uç kullanarak eserlerine farklı bir ..
6ncı Uluslararası Gitar Festivali gerçekleşti
'6'ncı Uluslararası Gitar Festivali' gerçekleşti
ONUR konuğu dünyaca ünlü besteci Leo Brouwer olan '6'ncı Uluslararası İstanbul Gitar Festivali' gerçekleşti.
Tire'de Sunullah Efendi büstü açıldı İzmir'in Tire ilçesinde, 100 yıl önce düşman işgaline karşı milli mücadeleye destek veren Sunullah Efendi'nin büstü açıldı.