29 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

29 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Biz isteriz ki bu ülkede huzur içinde yaşayalım'
"Biz isteriz ki bu ülkede huzur içinde yaşayalım"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Biz isteriz ki bu ülkede hepimiz huzur içinde, birlikte, kardeşçe yaşayalım. Ramazan ayı, kavga ayı olmasın, herkesin güzel şeyler ifade ettiği bir ay olsun." dedi.
'Turistik Doğu Ekspresi' ilk seferine çıktı
"Turistik Doğu Ekspresi" ilk seferine çıktı
Turistik Doğu Ekspresi, tarihi Ankara Garı'nda ilk seferine uğurlandı.
Erdoğan: İstanbula iki dev şehir hastanesi yapıyoruz
Erdoğan: İstanbul'a iki dev şehir hastanesi yapıyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul'un iki yakasına 7 bin yataklı iki dev şehir hastanesi yapıyoruz.
Migros Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Tuncay Özilhan seçildi Migros Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Tuncay Özilhan seçildi.
BM ve ABden İdlib çağrısı
BM ve AB'den İdlib çağrısı
BM ve AB'den, İdlib'de çatışmalara son verme ve çatışmadaki tüm taraflara uluslararası insancıl hukuka saygı gösterme çağrısında bulunuldu.
Huawei ABDye dava açtı
Huawei ABD'ye dava açtı
Huawei, tahdit beyannamesinin anayasaya aykırı ilan edilmesi istemi ile 28 Mayıs'ta Texas mahkemesinde dava açtı.
Torba teklifin ilk 11 maddesi kabul edildi
Torba teklifin ilk 11 maddesi kabul edildi
TBMM Genel Kurulunda, Bazı Kanunlar ve 635 sayılı KHK'de Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin ilk 11 maddesi kabul edildi.
Hazine'den 1 milyar avroluk kira sertifikası ihracı Hazine ve Maliye Bakanlığınca, 1 milyar 1 milyon 950 bin avroluk kira sertifikası ihracı gerçekleştirildi.
Fitch: İngiltere’nin anlaşmasız ayrılma riski arttı
Fitch: İngiltere’nin anlaşmasız ayrılma riski arttı
Fitch Ratings, İngiltere'deki son gelişmelerin ardından Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşma olmadan ayrılma olasılığının arttığını bildirdi.
Huawei, ABD'ye dava açtı Huawei, tahdit beyannamesinin anayasaya aykırı ilan edilmesi istemi ile 28 Mayıs'ta Texas mahkemesinde dava açtı.
Avrupa borsalarında küresel ticaret savaşı ve İtalya endişesi
Avrupa borsalarında küresel ticaret savaşı ve İtalya endişesi
Avrupa borsaları, ABD ile Çin'in ticaret savaşının artarak devam etmesine yönelik endişeler ve Avrupa Birliği ile İtalya arasındaki İtalyan hükümetinin borçları ve bütçesi üzerinde anlaşmazlık nedeniyle günü düşüşle...
Kula Deri OSBnin ismi değişiyor
Kula Deri OSB'nin ismi değişiyor
Manisa Valisi Ahmet Deniz, Kula Deri Organize Sanayi Müteşebbis Heyeti Toplantısına katılmak üzere Kula'ya geldi.
ABDde OSB kurulması için yatırım çağrısı
ABD'de OSB kurulması için yatırım çağrısı
MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve MÜSİAD 2'nci Dönem Genel Başkanı Ali Bayramoğlu, Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) kurulması planlanan Türk Organize Sanayi Bölgesi...
AP seçimleri, Avrupa'daki siyasi süreci zorlaştırabilir Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Avrupa Parlamentosu seçimlerinin sonucunun Avrupa çapında politika oluşturulmasını ..
Erdoğan ile Trump görüştü
Erdoğan ile Trump görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump telefonda görüştü.
Yapı Kredi üst yönetiminde değişiklik
Yapı Kredi üst yönetiminde değişiklik
Yapı Kredi Bankası tepe yöneticiliğine Marco Iannaccone getirildi.
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 766 milyar lira olarak hesaplandı.
ABDde Rusya soruşturması kapatıldı
ABD'de Rusya soruşturması kapatıldı
ABD'de Özel Yetkili Savcı Robert Mueller, Rusya soruşturması dosyasını resmen kapattığını ve Adalet Bakanlığındaki görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Yapı Kredi üst yönetiminde değişiklik Yapı Kredi, bankanın Murahhas Üyesi ve Genel Müdür Vekili olarak görevini sürdüren Niccolo Ubertalli'nin yerine Marco Iannaccone'nin Operasyonlardan Soru..
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 408,68 puan artışla 87.186,30 puandan kapandı.
Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,47 değer kazancıyla 87.186,30 puandan tamamladı.
"İngiltere'nin AB'den anlaşmasız ayrılma riski arttı" LONDRA (AA) – Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İngiltere'deki son gelişmelerin ardından Avrupa Birliği'nden (AB)..
Yapı Kredi Murahhas Üyeliğine Marco Iannaccone atanacak
Yapı Kredi Murahhas Üyeliği'ne Marco Iannaccone atanacak
Yapı Kredi Operasyonlardan Sorumlu Başkan (COO) ve Murahhas Üyeliği'ne Marco Iannaccone atanıyor.
PİYASALAR –BİST100 yüzde 0.47 yükseldi, dolar 6.02 lirada – Güne yüzde 0.18 artışla 86 bin 932 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 86 bin 559 puanı ve en yük..
İKV'den AB Türkiye raporuna ilişkin açıklama İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik sürecinin canlandırılmasının öncelikli hedef olması gerektiğini be..
Porsche CEOsuna soruşturma iddiası
Porsche CEO'suna soruşturma iddiası
Almanya'nın önde gelen otomobil üreticisi Porsche'ye yapılan baskının ardından soruşturmaya şirketin CEO'su Oliver Blume'nin de dahil edildiği ileri sürüldü.
İş Bankasından çocuklara 12 yılda 14 milyon kitap
İş Bankası'ndan çocuklara 12 yılda 14 milyon kitap
Türkiye İş Bankası'nın 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı ve 12 yılda toplam 14 kitap dağıttığı "Karneni Göster, Kitabını Al" kampanyası, bu yıl 12'nci kez düzenlenecek.
KÜRESEL VERİ PANORAMASI – Küresel piyasaların yakından izlediği Çarşamba günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPAAlmanyaİşsizlik oranı Mayıs ayında, Nisan ayındaki yüzde 4.9 düzeyinde..
EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları ekonomik gerileme endişeleri etkisiyle yüzde 1.0'den fazla düştü – Petrol fiyatları, ticaret savaşlarının küresel ekonomik yavaşlamaya neden olacağı endişe..
Facebook para cezasını ödedi
Facebook para cezasını ödedi
Facebook, Kişisel Verileri Koruma Kurulunun veri ihlali gerekçesiyle verdiği 1 milyon 650 bin liralık idari para cezasını ödedi.
Motorinde indirim Motorinde litrede 11 kuruş indiririm gerçekleşti.
Huawei'den karşı hamle geldi Huawei, kısıtlamalara karşı dava açtı.
AYD'den, "AVM'ler için bayram tatili talebi"ne ilişkin açıklama Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), "Alışveriş merkezlerimiz, artık ticari işlevinden çok vatandaşlarımızın so..
25 firmaya 10 bin kişilik istihdam talebi
25 firmaya 10 bin kişilik istihdam talebi
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), İstihdam Seferberliği kapsamında Türkiye'nin en büyük işçi-işveren buluşmasına ev sahipliği yaptı.
» 1 2 3 4 5 6 7