28 Mayıs 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

28 Mayıs 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TürkTraktör 130dan fazla ülkeye yaptığı ihracatla dünya çiftçilerine ulaşıyor
TürkTraktör 130'dan fazla ülkeye yaptığı ihracatla dünya çiftçilerine ulaşıyor
2018 yılında Türkiye'nin toplam traktör ihracatının yüzde 91'ini tek başına gerçekleştiren TürkTraktör, 130'dan fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile dünya çiftçilerine ulaşıyor.
"Türkiye pazarında liderliğimizi devam ettiriyoruz" TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, geçen yıl Türkiye'nin toplam traktör ihracatının yüzde 91'ini tek başına gerçekleştirdiklerini belir..
Polonya ABDden 32 adet F-35 alacak
Polonya ABD'den 32 adet F-35 alacak
Polonya Savunma Bakanı Blaszczak, ülkesinin ABD'den 32 adet F-35 savaş uçağı satın almak istediğini açıkladı.
Erdoğan-Salih görüşmesi sona erdi
Erdoğan-Salih görüşmesi sona erdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak Cumhurbaşkanı Salih'le görüşmesi sona erdi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "CHP adayına sorsanız 'Herkesin inancına saygılıyız.' diyor ama milletin inancına hakaret eden ..
"5G çalışmaları son sürat devam ediyor" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 5G çalışmalarının son sürat devam ettiğini belirterek, "5G'de dünyanın öncü ülkeleri arasında yer alıp kendi ..
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği iftarı Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, "1993 yılından 2003 yılına kadar 25 bankanın batırıldığı, bu 10 yıllık döne..
ABDye gelen Çinli turist sayısı azaldı
ABD'ye gelen Çinli turist sayısı azaldı
Çin'den ABD'ye yapılan turizm seyahatlerinde 2003'ten bu yana ilk defa düşüş yaşandığı belirtildi.
Fenerbahçe Kulübünün acı günü
Fenerbahçe Kulübünün acı günü
Sarı-lacivertli kulübün eski başkanlarından Metin Aşık, vefat etti.
Bakan Pakdemirli Rus mevkidaşı Patrushev ile görüştü Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye ve Rusya arasındaki genel ticaret hacminin yüzde 15 artarak, 2018 yılında 25 milyar doları..
Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı
Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı
Avrupa borsaları, İtalya'nın borçları ve bu ülkenin büyüyen bütçe açığına yönelik endişelerin artması üzerine günü düşüşle kapattı.
MacKenzie Bezos servetinin yarısını bağışlayacak
MacKenzie Bezos servetinin yarısını bağışlayacak
Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'tan boşanması sonrası yaklaşık 37 milyar dolarlık servetin sahibi olan MacKenzie Bezos, mirasının yarısını bağışlayacağını açıkladı.
İTB mayıs ayı meclis toplantısı
İTB mayıs ayı meclis toplantısı
İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, don ve dolu zararlarının kısmi etkisinin olması ve doğuşların genel olarak iyi gerçekleşmesi sayesinde geçen yıldan daha iyi bir üzüm sezonu...
Sigorta ve Emeklilik Konferansı Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürü Murat Kayacı, "Sigortacılık ve özel emeklilikteki fon birikiminin potansiyel seviyelere yaklaşması, ülkeni..
'Kara para' yönergesi bankacılık için pozitif
"Kara para" yönergesi bankacılık için pozitif
Fitch Ratings, gelecek yıl tüm AB üyesi ülkelerde yürürlüğe girmesi planlanan 5. Kara Para Aklama ile Mücadele Yönergesi ile bankalarda denetimlerin artacağını bildirdi.
Denizcilerden, İzmirde kruvaziyer turizme hazırlık için çağrı
Denizcilerden, İzmir'de kruvaziyer turizme hazırlık için çağrı
DENİZ Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mihri Çelik, İzmir'de kruvaziyer turizme hazırlıklı olunmadığını belirterek, "2021'de istikrarsızlık olmazsa kruvaziyer turizm canlanacak; ancak limanda bir çivi...
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 765 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kaybeden 13 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 1..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığından ihale açıklaması Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, şirketin bugün gerçekleşen açık artırma ihalesinde muhammen satış bedeli KDV Dahil 16..
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.232,22 puan artışla 86.777,63 puandan kapandı.
Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,44 değer kazancıyla 86.777,63 puandan tamamladı.
"Türkiye, Doğu Akdeniz'den çıkamaz" Tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon kaynaklarını ciddi bir şekilde araması gerektiğini belirterek, "Doğu Ak..
PİYASALAR –BİST100 yüzde 1.44 yükseldi, dolar 6.03 lirada – Güne yüzde 0.65 artışla 86 bin 99 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 86 bin 100 puanı ve en yüks..
Altının kilogramı 249 bin 200 liraya geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 249 bin 200 liraya geriledi.
"Kara para" yönergesi AB bankacılık sektörü için pozitif LONDRA (AA) – Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde gelecek seneden itibaren yürür..
KRİPTOPARA – En büyük 100'den 58'i düştü – Kripto para birimleri piyasalarında Pazar günü başlayan artış eğiliminin etkisiyle piyasa hacminin 270 milyar doların üzerine çıkmasının ardından pi..
Çin nadir element talebinde iç pazara öncelik verecek – Çin'in, yüksek teknoloji ürünlerinin üretiminde kullanılan nadir elementlerin satışında iç talebe öncelik vereceği duyuruldu.
İzmit Belediyesinden Hizmet-İşe tepki
İzmit Belediyesi'nden Hizmet-İş'e tepki
Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy'un "İzmit Belediyesi'nde işçi kıyımı yapılıyor" açıklamasına tepki gösteren İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek, Yalçın," Ortalıkta bir işçi kıyımı olmamasına...
KÜRESEL VERİ PANORAMASI – Küresel piyasaların yakından izlediği Salı günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPAAlmanyaGFK tüketici endeksi Haziran ayında, Mayıs ayındaki 10.2 puandan, 1..
Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Başkanı Neşecan Çekici
Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Başkanı Neşecan Çekici
Gayrimenkulde Kadın Liderler (GKL) Platformu'nda Neşecan Çekici, GKL Strateji Belgesi'nde tanımlanan görev süresini tamamlayan Kurucu Başkan Av. Pınar Ersin Kollu'nun görevde ayrılmasıyla Nisan 2019'da görevi devraldı.
ÇOSBden 20 firma Türkiyenin en büyükleri arasında
ÇOSB'den 20 firma Türkiye'nin en büyükleri arasında
İstanbul Sanayi Odasının 2018 verilerine göre hazırlamış olduğu 'Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu' listesinde, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesindeki Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nden (ÇOSB) 20 sanayi kuruluşu...
'Türkiyenin uluslararası itibarını Türkiyenin markaları kuvvetlendirecek'
"Türkiye'nin uluslararası itibarını Türkiye'nin markaları kuvvetlendirecek"
–Türkiye İtibar Akademisi Başkanı Ertan Acar, "Ülkemizin uluslararası itibarının kuvvetlendirilmesi Türk markalarının dünya pazarlarında daha fazla güç kazanması ve itibarlarını artırmalarından geçiyor" dedi.
Kozuva, ilk 500e giren firmaları kutladı
Kozuva, ilk 500'e giren firmaları kutladı
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesindeki Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (Çerkezköy TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde...
EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları karışık, altın ve gümüş inişte, – Petrol fiyatları, küresel tedarik ve ABD ve Çin arasındaki ticaret gerginliklerinin petrol atalebine zarar vereceği endiş..
İSO 500 listesinde Manisadan 23 firma yer aldı
'İSO 500' listesinde Manisa'dan 23 firma yer aldı
İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından 1993 yılından bu yana her yıl yapılan ülkemizin ilk 500 sanayi kuruluşu çalışmasının 2018 yılı sonuçları açıklandı.
Pençe Harekatında 9 terörist etkisiz hale getirildi
Pençe Harekatı'nda 9 terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde dün başlatılan Pençe Harekatı'nda şu ana kadar 9 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 246,90 lira oldu.
Kaspersky: Zararlı mobil bankacılık yazılımları yüzde 58 arttı – Rusya merkezli dijital güvenlik şirketi Kaspersky Lab, kullanıcıların kimlik bilgilerini ve banka hesaplarındaki paraları çalm..
» 1 2 3 4 5 6 7