27 Mayıs 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

27 Mayıs 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İrandan Trumpa: Nükleer silah peşinde değiliz
İran'dan Trump'a: Nükleer silah peşinde değiliz
İran Dışişleri Bakanı Zarif, Tahran'ın nükleer silah peşinde olmadığını, ABD'nin ise yaptırımlarla İran halkına zarar vererek bölgede gerginliğe yol açtığını söyledi.
Bakan Akardan yeni askerlik sistemi açıklaması
Bakan Akar'dan yeni askerlik sistemi açıklaması
Milli Savunma Bakanı Akar, yeni askerlik sistemi hakkında, "Ülkemizin, milletimizin güvenliğine, savunmasına hiçbir şekilde halel getirmeyecek bir sistem kurgulamaya çalıştık." dedi.
On Numara çekildi (2) On Numara oyununun 877. hafta çekilişinde 10 bilen 3 kişi, 107 bin 533'er lira ikramiye kazandı.
Bakan Dönmez, İstanbul'daki Bileciklilerle bir araya geldi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İstanbul'daki Bilecikliler derneklerinin başkanları ve yöneticileriyle iftarda bir ar..
VakıfBankın yönetim kurulu belirlendi
VakıfBank'ın yönetim kurulu belirlendi
Vakıfbank'ta Abdülkadir Aksu, Abdi Serdar Üstünsalih ve Şahap Kavcıoğlu 3 yıl süre ile görev yapmak üzere yönetim kurulu üyesi olarak belirlendi.
'Tüketici refahına 16,5 milyar lira katkı sağladık'
"Tüketici refahına 16,5 milyar lira katkı sağladık"
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, "Son 5 yılda toplam 44 kararımızın 16,5 milyar lira tüketici refahına katkısını gördük." dedi.
On numara çekildi (1) On numara oyununun 877. hafta çekilişi yapıldı.
Bahçeli: Beka mücadelesinden ödün vermeyeceğiz
Bahçeli: Beka mücadelesinden ödün vermeyeceğiz
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türkiye yaşayacak, Türk milleti ebediyete kadar varlığını muhafaza edecektir.
İsrailde meclisin feshedilmesi oylandı
İsrail'de meclisin feshedilmesi oylandı
İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu'nun partisi Likud'un meclisin feshedilmesi için sunduğu tasarı, 43 hayır oyuna karşı 65 evet ile kabul edildi.
AB, kamu borçlusu ülkelere ceza verebilir
AB, kamu borçlusu ülkelere ceza verebilir
AB Komisyonu'nun, yüksek kamu borcundan dolayı İtalya ve Belçika başta olmak üzere bazı AB ülkelerine mektup göndererek açıklama isteyeceği belirtildi.
Avrupada endeksler yükselişle kapandı
Avrupa'da endeksler yükselişle kapandı
Avrupa borsaları günü, İtalya dışında yükselişle tamamladı.
Mesleki Eğitim Geliştirilmesi Projesi, 14 okulda uygulanmaya başlıyor BURSA Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), mesleki eğitime yönelik önemli bir projeye daha imza attı.
Ziraat Bankasının yönetim kurulu belirlendi Ziraat Bankası, bankanın olağan genel kurul toplantısında Mehmet Nihat Ömeroğlu, Serruh Kaleli, Faruk Çelik ve Yusuf Bilmez'in üç yıl süre ile yöne..
SPK haftalık bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Emeklilik Yatırım Fonlarına İlişkin Rehber'de değişiklik ve eklemeler yaptı.
Hazine, avro cinsi kira sertifikası ihraç edecek Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, yurt içi piyasada 31 Mayıs valör tarihli avro cinsi sabit kira ödemeli kira sertifikası ihracı gerçekle..
KRİPTOPARA – Piyasa hacmi 270 milyar doların üzerine çıktı
KRİPTOPARA – Piyasa hacmi 270 milyar doların üzerine çıktı
– Kripto para birimleri piyasalarına yönelik kurumsal yatırım ve adaptasyonun artmasıyla piyasadaki artış devam etti ve piyasa hacmi 270 milyar doların üzerine çıktı.
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 756 milyar lira olarak hesaplandı.
500 sahanın ilk ihalesi 1 Temmuzda
500 sahanın ilk ihalesi 1 Temmuz'da
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Cansız, "500 adet maden sahasının ihale ilanı bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 526,88 puan azalışla 85.545,40 puandan kapandı.
Avusturyada hükümet düştü
Avusturya'da hükümet düştü
Avusturya ulusal meclisinde güven oyu alamayan Başbakan Sebastian Kurz liderliğindeki hükümet düştü.
Borsa günü yüzde 0,61 düşüşle tamamladı
Borsa günü yüzde 0,61 düşüşle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 526,88 puan ve yüzde 0,61 azalarak 85.545,40 puana indi.
Bursa iş dünyası güçlü mesleki eğitim için harekete geçti
Bursa iş dünyası güçlü mesleki eğitim için harekete geçti
Bursa'da iş dünyasına yönelik projeleriyle uzmanlık merkezi haline gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), mesleki eğitime yönelik önemli bir projeye daha imza attı.
Madende 500 sahanın ilk ihalesi 1 Temmuz'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce (MAPEG) ihale edilecek 500 maden sahasından ilk..
Borsa günü düşüşle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,61 değer kaybıyla 85.545,40 puandan tamamladı.
Türkiye’nin ham çelik üretimi nisanda arttı
Türkiye’nin ham çelik üretimi nisanda arttı
Türkiye'nin ham çelik üretimi nisanda, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,6 artarak 3 milyon tona ulaştı.
PİYASALAR – BİST100 yüzde 0.61 düştü, dolar 6.06 lirada – Güne yüzde 0.5 artışla 86 bin 505 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 85 bin 553 puanı ve en yüksek..
Antalya'da turizmde tüm zamanların mayıs ayı gün rekoru Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından Antalya'da, tüm zamanların mayıs ayı gün rekoru 76 bin 568 turistle 25 Mayıs'ta kırıldı.
Volkswagen 50 milyar euro değerindeki pil planını değiştiriyor – Almanya merkezli otomobil üreticisi Volkswagen, Samsung SDI ile olan tedarik anlaşmasının bozulabileceği endişeleriyle 50 mily..
UNDP Başkanı ortaklığı değerlendirmek üzere Türkiyede
UNDP Başkanı ortaklığı değerlendirmek üzere Türkiye'de
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanı Achim Steiner, Türkiye'nin UNDP ile uzun süredir devam eden ortaklığını değerlendirme amacıyla İstanbul ve Ankara'yı ziyaret ediyor.
23 Haziranda elektrik güvenliği için tedbirler
23 Haziran'da elektrik güvenliği için tedbirler
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bu seçim sürecini de elektrik güvenliği açısından sağlıklı bir şekilde atlatmış olacağız" açıklamasında bulundu.
Akbank'ta Invesco LTD'nin sahip olduğu paylar yüzde 6,8'e çıktı Akbank TAŞ paylarına/oy haklarına sahip olan ve bu paylara ilişkin olarak yatırım yöneticisi olarak görev yapan OppenheimerFund..
KÜRESEL VERİ PANORAMASI – Küresel piyasaların yakından izlediği Pazartesi günü, başta ABD ve birçok Avrupa ülkesi olmak üzere, Anma Günü tatili nedeniyle açıklanan az sayıdaki veriden seçmele..
EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları ticaret gerginlikleri etkisiyle karışık – Petrol fiyatları, ABD ve Çin arasındaki ticaret gerginliklerin tırmanması, küresel ekonomik yavaşlama endişeleri ..
Renault Grubu Fiat-Chrysler'in önerisini değerlendirmeye aldı Renault Yönetim Kurulu bir araya gelerek, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile gerçekleşebilecek olası bir yüzde 50-50 birleşmeyi ..
23 Haziran'da elektrik güvenliği için tedbirler Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak yenileme seçim..
Bosch Termoteknik'ten Manisa'ya 40 milyon liralık yatırım Bosch Termoteknoloji, Manisa Fabrikası bünyesinde yeni açılan 13 bin 700 metrekarelik Lojistik Merkezi'ne 40 milyon lira yatırım yapt..
Kaftancıoğlu hakkındaki iddianame kabul edildi
Kaftancıoğlu hakkındaki iddianame kabul edildi
CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu hakkında, sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame kabul edildi.
» 1 2 3 4 5 6