26 Mayıs 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

26 Mayıs 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Hayalim ülkeyi enerjide dışa bağımlılıktan kurtarmak" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerjide yerlileşmenin çok önemli olduğunu belirterek, "Şu anki hayalim ülkeyi enerjide d..
Cezayir, Total ile Anadarko arasındaki satın alım sözleşmesini iptal etti Cezayir Enerji Bakanı Muhammed Arkab, Amerikan petrol şirketi Anadarko'nun ülkenin güneyindeki petrol ve gaz sahaları..
Usta oyuncu Eşref Kolçak vefat etti
Usta oyuncu Eşref Kolçak vefat etti
Usta oyuncu Eşref Kolçak, bir süredir tedavi gördüğü Gemlik Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.
Trakyada doğalgazdan sonra kömür bulundu
Trakya'da doğalgazdan sonra kömür bulundu
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'ne bağlı taşeron firma tarafından bir süredir Tekirdağ'ın Kapaklı ve Saray ilçelerinde süren kömür rezervi arama çalışmaları sonuç verdi.
İrandan ABD ile görüştüğü iddialarına yalanlama
İran'dan ABD ile görüştüğü iddialarına yalanlama
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Musevi "İran ile ABD arasında doğrudan veya dolaylı yoldan hiçbir görüşme olmamıştır.
Raylı Sistemler Kümelenmesi Başkanlığına Hayri Avcı seçildi Raylı Sistemler Kümelenmesi Başkanı, TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı oldu.
INC 38inci kongresi ABDde yapıldı
INC 38'inci kongresi ABD'de yapıldı
Kısa adı INC olan Uluslararası Sert Kabuklu ve Kuru Meyveler Konseyi'nin 38'inci kongresi ABD'nin Florida eyaletinde yapıldı.
Yenikapıda EYT mitingi
Yenikapı'da EYT mitingi
EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Yenikapı'da miting düzenledi.
HDPli milletvekilleri açlık grevini sonlandırdı
HDP'li milletvekilleri 'açlık grevi'ni sonlandırdı
HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in de aralarında bulunduğu 4 milletvekili, "açlık grevi" eylemine son verdi.
MediaMarkt'tan akıllı telefonlarda ÖTV artışı öncesi bayram fırsatı MediaMarkt, akıllı telefonlarda yapılan ÖTV artışı öncesi teknolojiseverlere özel fırsatlar sağlarken, yasal taksit sınırın..
CHPden 'asgari ücret' raporu
CHP'den "asgari ücret" raporu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Türkiye, Avrupa Birliği ülkeleri arasında en düşük asgari ücretin uygulandığı 4. ülke konumuna gerilemiştir.
Tales Matematik Müzesi TIRı Yaratıcı Çocuk Festivalinde çocuklarla buluştu
Tales Matematik Müzesi TIR'ı Yaratıcı Çocuk Festivali'nde çocuklarla buluştu
QNB Finansbank "Minik Eller Büyük Hayaller" sosyal sorumluluk platformu kapsamında hayata geçirdiği QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR'ı, içinde yer alan 17 matematik modülüyle 25-26 Mayıs'ta Küçükçiftlik...
Cezayirde cumhurbaşkanı adayı çıkmadı
Cezayir'de cumhurbaşkanı adayı çıkmadı
Cezayir'de, 4 Temmuz'da yapılmasına karar verilen cumhurbaşkanı seçimleri için kimse adaylık dosyasını teslim etmedi.
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 308 lira 55 kuruş, en düşük 99 kuruş olarak belirlendi.
Validen arsa tepkisi
Validen arsa tepkisi
Ordu Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) olağan genel kurul toplantısı yapıldı.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 525 lira 6 kuruş olarak belirlendi.
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan, AA Finans Masası'na konuk olacak Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, yarın Anadolu Ajansı (AA) Finans Masası'na konuk olac..
Seramiksan'dan "Rusty Serisi" Seramiksan'ın, loft dekorasyon tarzını endüstriyel görünüm ile yeniden harmanlayan Rusty Serisi, sahip olduğu paslı yüzey görünümü ile mekanlara yaşanmışlık hiss..
Memleketi Tunceli'ye dönüp 2,5 milyon liralık yatırımla tesis kuruyor İSTANBUL'da sağlık sektöründe hizmet veren iş insanı Nursen Kankotan (42), memleketi Tunceli'nin Hozat ilçesine kesin dön..
QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi TIR'ı çocuklarla buluştu QNB Finansbank'ın "Minik Eller Büyük Hayaller" sosyal sorumluluk platformu kapsamında hayata geçirdiği QNB Finansbank Tales Mate..
'Kuzey Korenin kısa menzilli füze denemelerinden rahatsızlık duymadım'
"Kuzey Kore'nin kısa menzilli füze denemelerinden rahatsızlık duymadım"
ABD Başkanı Trump, "Kuzey Kore, halkımın bir kısmını rahatsız eden küçük silahlar ateşledi.
Yerlileştirme makine sektörüyle başlayacak
Yerlileştirme makine sektörüyle başlayacak
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Yerlileştirme Ürün Programı ile ilgili, "Makine sektörüyle başlamayı planlıyoruz.
Yerlileştirme makine sektörüyle başlayacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yerlileştirme Ürün Programı'na yönelik çalışmaların bittiğini belirterek, "Makine sektörüyle başlamayı pl..
Rüzgar enerjisi YEKA'ya 9 talip Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA RES-2) için açılan 4 yarışmaya toplam 9 isteklinin çı..
Emlak sektörü için güç birliği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kurulan Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri (MEYBEM) AŞ ile emlak sektöründe 30 bini aşkın üyesi..
Bacadan çıkan "atık ısı"yı enerjiye dönüştürüyorlar Bartın Çimento Fabrikası'nda 10 milyon dolarlık yatırımla kurulan "Atık Isıdan Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi" ile bacadan çıkan atık ısı,..
Osmanlı çileği almak isteyenler ön sipariş veriyor
Osmanlı çileği almak isteyenler ön sipariş veriyor
ZONGULDAK'ın Ereğli ilçesinde, pembe rengi, aroması ve kokusuyla eşsiz özelliğe sahip Osmanlı çileğinden almak isteyenler, yeterli üretim olmadığı için üreticileri arayarak ön sipariş veriyor.
Rüzgar enerjisi YEKA'ya 9 talip Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA RES-2) için açılan 4 yarışmaya toplam 9 isteklinin çı..
İranlılar Türkiyeden konut alımında ikinci, vatandaşlıkta birinci sırada
İranlılar Türkiye'den konut alımında ikinci, vatandaşlıkta birinci sırada
Yeni yıla hızlı başlayan ve ilk 3 ayda 9 bin 618 adede ulaşan yabancıya konut satışında payı her geçen ay artan İranlılar, Türkiye'nin değişik bölgelerinde ev sahibi oluyor.
Memleketi Tunceliye dönüp 2,5 milyon liralık yatırımla tesis kuruyor
Memleketi Tunceli'ye dönüp 2,5 milyon liralık yatırımla tesis kuruyor
İSTANBUL'da sağlık sektöründe hizmet veren iş insanı Nursen Kankotan (42), memleketi Tunceli'nin Hozat ilçesine kesin dönüş yapıp, 2,5 milyon liralık yatırımla dut bahçesi ve ipek böceği koza üretim tesisi kuruyor.
Meyve fiyatları düşüşe geçti
Meyve fiyatları düşüşe geçti
İlkbaharla birlikte tezgahlarda yerini almaya başlayan ancak fiyatları ile dudak uçuklatan meyvelerin havaların ısınmasıyla birlikte fiyatları normale dönmeye başladı.
TBMM yeni askerlik sistemi için mesai yapacak
TBMM yeni askerlik sistemi için mesai yapacak
TBMM, Askeralma Kanunu Teklifi ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçiş yapanlara kesilen idari para cezalarının tahsilinden vazgeçilmesi ve hurda araçlardaki ÖTV indirimi için mesai yapacak.
"Allianz Motto Hareket" ilk dönemi şenlikle sona erdi Allianz Türkiye'nin kurumsal sosyal sorumluluk programıyla çocukların sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı Allianz Mo..
'İşsizlik ödeneği ile kısa çalışma ödeneği 31 Mayıs’ta ödenecek'
"İşsizlik ödeneği ile kısa çalışma ödeneği 31 Mayıs’ta ödenecek"
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "İşsizlik ödeneği ile kısa çalışma ödeneği ödemeleri 31 Mayıs'ta yapılacak.
Tüketici örgütlerinden kredi kartı aidatına düzenleme talebi
Tüketici örgütlerinden 'kredi kartı aidatı'na düzenleme talebi
Yıllık milyarlarca liralık kredi kartı aidatlarının vatandaşları mağdur ettiğini savunan tüketici örgütü temsilcileri, buna ilişkin yeni düzenleme yapılması talebinde bulundu.
» 1 2