24 Mayıs 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

24 Mayıs 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
100. yılda 100 liseli genç, Ankara'yı ziyaret edecek Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları kapsamında, Türkiye'nin dört bir yanından 100 liseli ..
Gemi maketiyle dolaşarak bahşiş topladılar Sinop'ta, her yıl ramazan ayında düzenlenen "Helesa Şenliği" kapsamında öğrenciler için yardım toplandı.
Türk sanatçılar Louvre Müzesi'nde sergi açtı Türk sanatçılar, Fransa'nın başkenti Paris'teki Louvre Müzesi'nde düzenlenen Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı'nda sergi açtı.
"Halk Kültürü Ahilik ve Kastamonu Sempozyumu" sona erdi Kültür Konseyi Derneği Başkanı Metin Eriş, "Ahilik teşkilatı bütün bir Türk coğrafyasının müessesesidir.
Almanya'da "Kuşların şarkısı" minyatür sergisi Almanya'nın Köln kentinde "Mantıku't Tayr - Kuşların Şarkısı" minyatür sergisi açıldı.
Öğrenciler ünlü sanat eserlerini canlandırdı İzmir'de öğrenciler tarafından "canlı portreler" sergisi açıldı.
En İyi Özgün Film Müziği Ödülü Yuvaya
En İyi Özgün Film Müziği Ödülü 'Yuva'ya
– 'Yuva' filmi, 30. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Özgün Film Müziği ödülüne layık görüldü.
Akçatekir yaylasına yaşam parkı kuruluyor (AA) - Türkiye'nin en ünlü yayla merkezlerinden biri olan Akçatekir yaylasına yaşam parkı kuruluyor.
Avrupalı turistler Takoran Vadisi'ne hayran kaldı ŞANLIURFA'nın Siverek ilçesinde bulunan ve 'saklı cennet' olarak isimlendirilen Takoran Vadisi'nde başlayan tekne turlarının ilk misafirleri ..
Konuk ralliciler İshak Paşa Sarayı'na hayran kaldı Almanya'dan 11 Mayıs'ta başlayan 14. Europa Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi kapsamında Kars üzerinden Ağrı'ya gelen konuk rallic..
"Büyük Göztepe Tümülüsü" turizme açılacak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki Büyük Göztepe Tümülüsü turizme açılacak.
Avrupalı turistler Takoran Vadisine hayran kaldı
Avrupalı turistler Takoran Vadisi'ne hayran kaldı
ŞANLIURFA'nın Siverek ilçesinde bulunan ve 'saklı cennet' olarak isimlendirilen Takoran Vadisi'nde başlayan tekne turlarının ilk misafirleri Avusturya ve Belçikalı turistler oldu.
Yuvadan düşen kuş yavrularını öğrenciler besliyor Afyonkarahisar'da yuvadan düşen ve yaralı kuş yavruları, Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama v..
Sümela Manastırı'nda 360 tonluk kaya yerinde sabitlendi -ARŞİV TRABZON'un Maçka ilçesinde, restorasyon çalışmalarının ilk etabı tamamlanıp, 4 yıl aradan sonra yarın ziyarete açılacak tarihi S..
Ezine'de "İlkbahar Panayırı" sona erdi Ezine ilçesinde belediye tarafından düzenlenen "İlkbahar Panayırı" sona erdi.
14 Alışılmadık İllüstrasyonla Kadınların Doğal Hallerini Yansıtan Fransız Sanatçı
14 Alışılmadık İllüstrasyonla Kadınların Doğal Hallerini Yansıtan Fransız Sanatçı
Kadınları sahte bir güzellikle çizmek yerine olduğu gibi çizmekten yana tavrını koyan Fransız illüstrasyon sanatçısı Cécile Dormeau samimi çalışmalarıyla karşınızda.
Arşın Mal Alan ayakta alkışlandı
'Arşın Mal Alan' ayakta alkışlandı
MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Türk dünyasının önemli bestecilerinden Azeri Üzeyir Hacıbeyov'un, 'Arşın Mal Alan' isimli operetini sahneledi.
Yeni Hasankeyf'te yaşam başlıyor BATMAN'ın, Ilısu Baraj Gölü'nün suları altında kalacak olan tarihi Hasankeyf ilçesindeki 7 eserin taşınması tamamlandı.
9. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali başlıyor 9. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali başlıyorVAN - Van'ın Erciş ilçesinde 24-26 Mayıs tarihleri arası..
Minik Cengiz ilk kazancıyla borç sildirdi Kayseri'de, atık malzemeleri değerlendirerek çeşitli oyuncaklar tasarlayan 7 yaşındaki Cengiz Çetin, ilk kazancıyla, günümüzde unutulan "Zimem Defter..
Yeni Hasankeyfte yaşam başlıyor
Yeni Hasankeyf'te yaşam başlıyor
BATMAN'ın, Ilısu Baraj Gölü'nün suları altında kalacak olan tarihi Hasankeyf ilçesindeki 7 eserin taşınması tamamlandı.
Avusturyalı seyahat acenteleri rotayı Şanlıurfa'ya çeviriyor Avusturya'nın öne çıkan seyahat acentelerinin temsilcileri, ziyaret ettikleri UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Göbeklitepe, Balıkl..
HUZUR VE BEREKET AYI RAMAZAN - Bu kentte iftar yemekleri ocakta değil fırında pişiyor Zengin ve farklı yemek kültürüyle adından söz ettiren, ünü ülke dışına taşan "Peygamberler Şehri" Şanlıur..
"Saklı cennet" Takoran Vadisi'ne turist ilgisi Türk Hava Yolları (THY) tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tanıtımı amacıyla Türkiye'ye getirilen Belçikalı ve Avusturyalı turistler, Şanl..
Doğa ve meyve resimleriyle süslü tarihi camiye ramazan ilgisi Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, tavanı ve duvarları doğa, bitki ve meyve resimleriyle süslenmiş camide, ramazan ayı dolayısıyla..
Ankarada yaz akşamlarına 'Yaz' ile merhaba
Ankara'da yaz akşamlarına "Yaz" ile merhaba
CerModern, Ankaralı sinemaseverlere yaz boyunca açık havada sinema keyfi yaşatacak.
TSM Korosu Erol Sayanın eserlerini seslendirdi
TSM Korosu Erol Sayan'ın eserlerini seslendirdi
ANKARA'DA bulunan Atılım Üniversitesi Türk Müziği Korosu (TSM) 'Unutulmaz Erol Sayın Şarkıları'nı dinleyicilerin beğenisine sundu.
Sümela Manastırı'nın restorasyonunda en zor görevleri onlar gerçekleştirdi Sümela Manastırı'nın restorasyonunda en zor görevleri onlar gerçekleştirdi 3,5 yılı aşkın süredir süren restorasyond..
Hititlerin 3500 yıllık yaşamı yeniden canlandırılacak Hititlerin 3500 yıllık yaşamı yeniden canlandırılacak Hattuşa'da yapımı tamamlanan Hitit Köyü'nde sona gelindi Vali Mustafa Çiftçi, Hitit..
Tamamen el ürünü işlemeciliği ile aksesuarlar üretiyor Tamamen el ürünü işlemeciliği ile aksesuarlar üretiyorSİNOP - Sinop'ta yaşayan 35 yaşındaki Orçun Yılmaz, kendi imkanları ile kurduğu at..
"Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali" ödülleri sahiplerini buldu 22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivalinde bu yıl Onur Ödülü'ne sinema ve tiyatro sanatçıları Ay..