23 Mayıs 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

23 Mayıs 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkler adını Marsa yazdırıyor
Türkler adını Mars'a yazdırıyor
NASA'nın başlatmış olduğu 'İsmini Mars'a Gönder' kampanyasına en fazla katılan ülkeler sıralamasında Türkiye, birinci sırada yer aldı.
Shanahandan ABDnin Orta Doğuya asker göndereceği iddialarına yanıt
Shanahan'dan ABD'nin 'Orta Doğu'ya asker göndereceği' iddialarına yanıt
ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan, Orta Doğu'ya 5 bin veya 10 bin asker gönderecekleri iddialarının doğru olmadığını ancak ek kuvvet göndermelerinin ihtimal dahilinde olduğunu söyledi.
Bakan Dönmez, TBMM Enerji Komisyonu'na iftar verdi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji sektörünün rekabetçi özelliğini korumak ve geliştirmek için milletvekilleriyle yakın t..
Ruhani: Ekonomik savaşla İran halkı hedef alınıyor
Ruhani: Ekonomik savaşla İran halkı hedef alınıyor
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "Irak Savaşı'nda askeri baskı ve saldırılarla topraklarımız işgal edildi, bugün ise ekonomik savaşla halkın geçimi ve huzuru hedef alınıyor.
Dünyanın en prestijli okulları Dubai'de şube açıyor Dünyanın önde gelen uluslararası okul ve yükseköğretim kurumlarının şube açtığı Dubai, birinci sınıf eğitim veren bir kent olma yolunda da ..
Hobi olarak başladığı keten dokumayı ticarete dönüştürdü Hobi olarak başladığı keten dokumayı ticarete dönüştürdü Unutulmaya yüz tutmuş keten dokumayı yeniden canlandırmaya çalışıyorSİNOP - S..
VERİMDER Anadolu Buluşmaları Yapılarda Enerji Verimliliği Derneğinin (VERİMDER) Türkiye'de enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı seferberliği konusunda kamuoyunu bilgilendirmek ve farkındalık yara..
Yunanistan Savunma Bakanından Türkiye açıklaması
Yunanistan Savunma Bakanından 'Türkiye' açıklaması
Yunanistan Savunma Bakanı Apostolakis, Türkiye ile Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında devam eden görüşmelere ilişkin "Biz bu kanalları açık tutacağız ve en iyi sonucu almak için çabalarımız sürecek.
30 bin sağlık çalışanına istihdam müjdesi
30 bin sağlık çalışanına istihdam müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yıl içerisinde 29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam etmek için süreci başlattık." dedi.
Süper Loto çekildi (2) Süper Loto'nun 605'inci hafta çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 12 milyon 231 bin 864 lira devretti.
Süper Loto çekildi (1) Milli Piyango İdaresince düzenlenen Süper Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı.
İSDER üyeleri gazetecilerle iftarda bir araya geldi İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) üyeleri ve gazeteciler, iftarda bir araya geldi.
Avrupada endeksler günü düşüşle kapattı
Avrupa'da endeksler günü düşüşle kapattı
Avrupa borsaları küresel ticaret savaşlarına ilişkin endişeler nedeniyle günü düşüşle tamamladı.
Turizmi Teşvik Kanunu teklifi TBMMde kabul edildi
Turizmi Teşvik Kanunu teklifi TBMM'de kabul edildi
Turizmi Teşvik Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
TÜSİAD Başkanı Kaslowski: "En acil ihtiyacımız biriken risklerimizi azaltmak" TÜSİAD Başkanı Kaslowski: "En acil ihtiyacımız biriken risklerimizi azaltmak" "Bankacılık sektöründe sorunlu olma..
Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı.
Facebook bu yıl 2,2 milyar sahte hesabı sildi
Facebook bu yıl 2,2 milyar sahte hesabı sildi
Facebook, 2019'un ilk üç ayında yaklaşık 2,2 milyar sahte hesabı sildi.
Çiğ süt destek ödemeleri başlıyor
Çiğ süt destek ödemeleri başlıyor
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "254 bin 874 yetiştiricimize 1 milyon 550 bin ton çiğ süt için 367 milyon lira ödenecek.
Erzurum Valisi Okay Memiş: "İhracat rakamları İslam üzerinden yürütüldüğü için düşük" Erzurum Valisi Okay Memiş: "İhracat rakamları İslam üzerinden yürütüldüğü için düşük"ERZURUM - Erzurum Va..
Domates fiyatı 1 liranın altına düştü
Domates fiyatı 1 liranın altına düştü
Domateste fiyat tartışması bitmiyor.
12. Çalışma Meclisi Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, teknolojide yerli ve milli çözümlerin önemini vurgulayarak, "Hem içerik hem de yazılım ve donanım olarak ..
Çiğ süt destek ödemeleri yarın başlıyor Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, şubat ve mart ayı için çiğ süt destek ödemelerine yarın başlanacağını bildirdi.
SPK haftalık bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türk Ekonomi Bankasının 15 milyar lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.
Bakan Pakdemirli: Çiğ süt desteği yarın ödenecek TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Şubat ve Mart ayı çiğ süt ödemelerinin yarın tek seferde yapılacağını açıkladı.
İngilterede Brexit oylaması ertelendi
İngiltere'de Brexit oylaması ertelendi
İngiltere'de Hükümet yetkilisi Mark Spencer, bir anlaşmaya varamamaları nedeniyle 7 Haziran'daki Brexit tasarısı oylamasının yapılamayacağını açıkladı.
İYİ Partiden tüzük kurultayı kararı
İYİ Parti'den tüzük kurultayı kararı
İYİ Parti'nin, 25 Mayıs Cumartesi gerçekleştirilecek tüzük kurultayının kapalı oturumla yapılmasına karar verildi.
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 742 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
TÜRKİYE VE DÜNYADA VERİ GÜNDEMİ ---------------------------------------------------------------------------------------------------28/05 10: 00 Ekonomik güven endeksi - Mayıs31/05 10: 00 GSYH..
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ China HomeLife Turkey 2019Yer: İstanbul Fuar MerkeziTarih: 23-25 MayısSaat: 10: 00Uluslararası JCI Türkiye'nin En Başarılı On Genci Ödül TöreniYer: Nurol Towe..
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 920,83 puan ve yüzde 1,10 artarak 84.596,16 puana çıktı.
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 920,83 puan artışla 84.596,16 puandan kapandı.
Kapadokya kanun teklifi yasalaştı
'Kapadokya' kanun teklifi yasalaştı
Kapadokya'nın tarihi, kültürel ve doğal dokusunun birlikte korunması, farklı kurumlara ait planlama yetkilerinin kurulacak Kapadokya Alan Başkanlığında toplanmasını öngören kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul...
Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,10 değer kazancıyla 84.596,16 puandan tamamladı.
PİYASALAR –BİST100 yüzde 1.1 yükseldi, dolar 6.10 lirada – Güne yüzde 0.17 düşüşle 83 bin 535 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 83 bin 535 puanı ve en yüks..
Manyasta ayçiçeği rekoltesinde artış bekleniyor
Manyas'ta ayçiçeği rekoltesinde artış bekleniyor
Manyas ilçesinde 2019 yılında 2018 yılına göre ayçiçek ekim alanında artış olduğu açıklandı.
İVME Finansman Paketi İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan İVME (İleri, Verimli, Milli Endüstri) Finansman Paketi'nin Türk t..
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 253,40 lira oldu.
IMF: Ek gümrük vergileri küresel GSYH'yı yüzde 0.3 düşürebilir – Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) yayımladığı bir analizde, ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşlarının 2019 yılı küresel ekonom..
KÜRESEL VERİ PANORAMASI – Küresel piyasaların yakından izlediği Perşembe günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaİmalat satın alma yöneticileri endeksi Mayıs ayında, Nisan ayında..
Cibali Sohbetleri'nin sekizincisi 28 Mayıs'ta yapılacak Rezan Has Müzesi'nin her ay düzenlediği Cibali Sohbetleri, "Tarladan Fabrikaya Tütünün Serüveni: TEKEL döneminde Türk Tütününün Sosyo-E..
Yetenek sınavıyla öğrenci alacak liselerin takvimi açıklandı
Yetenek sınavıyla öğrenci alacak liselerin takvimi açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığınca yetenek sınavıyla öğrenci alacak liselerin ilan edilecek kontenjanlarına başvurulara ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
» 1 2 3 4 5 6 7 8