22 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

22 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğandan eğitim reformu açıklaması
Erdoğan'dan eğitim reformu açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğitim gibi 82 milyonu ilgilendiren bir konuda meseleyi ideolojik zemine çekmek, yapıcı davranmak yerine yıkıcı olmak kimseye yarar sağlamaz." dedi.
İngiliz hükümetinde kritik istifa
İngiliz hükümetinde kritik istifa
İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Partinin parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasından sorumlu bakanı istifa etti.
İmamoğlu: Dağ fare doğurdu
İmamoğlu: Dağ fare doğurdu
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "Dağ fare doğurdu.
YSKnın iptal kararına karşı oyları
YSK'nın iptal kararına 'karşı oyları'
YSK'nın iptal kararına katılmayan üyeler, sandık kurulu başkanı ve üyenin kamu görevlisi olmamasının, tek başına seçimin iptalini gerektirmediği görüşünü paylaştı.
Bakan Yardımcısı Cansız: Hedefimiz Taşkömürü Üretimini Yılda 5 Milyon Tona Çıkarmak(2)
Bakan Yardımcısı Cansız: Hedefimiz Taşkömürü Üretimini Yılda 5 Milyon Tona Çıkarmak(2)
İŞÇİLERLE İFTAR YAPTIEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, beraberinde Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu ile birlikte TTK Kozlu...
Bakan Yardımcısı Cansız: Hedefimiz Taşkömürü Üretimini Yılda 5 Milyon Tona Çıkarmak ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) mekanizasyon ü..
1.5 Milyar Tonluk Taşkömürü Rezerviyle Dışa Bağımlılığın Azaltılması Hedefleniyor
1.5 Milyar Tonluk Taşkömürü Rezerviyle Dışa Bağımlılığın Azaltılması Hedefleniyor
Zonguldak'ta maden işçileriyle yerin-560 metre altında iftar yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, bölgedeki 1.5 milyar tonluk taşkömürü rezerviyle dışa bağımlılığı azaltmayı hedeflediklerini...
Müsiad'dan Bakü'de İftar BAKÜ ( AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) Azerbaycan şubesi, Bakü'de iftar programı düzenledi.
Kılıçdaroğlundan YSK açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan YSK açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Metni görmeden bir şey söylemem şu aşamada doğru olmaz." açıklamasında bulundu.
CHP’den gerekçeli karar tepkisi
CHP’den 'gerekçeli karar' tepkisi
CHP Sözcüsü Öztrak, YSK'nın gerekçeli kararıyla ilgili değerlendirmesinde, "Millet iradesi cezalandırılmıştır.
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa borsaları Çinli Huawei şirketine ilişkin gerilimlerin küresel boyutta bir teknoloji savaşına dönüşebileceği endişesi ile günü karışık seyirle tamamladı.
Irak Petrol İhracatını Arttırmayı Hedefliyor Irak, Amerikan ExxonMobil petrol şirketinin personellerini ülkeden çekmesinin ardından petrol ihracatını arttırmayı planlıyor.
Avrupa Borsaları Günü Karışık Seyirle Kapattı Avrupa borsaları günü karışık seyirle kapattı.
Torba teklif komisyondan geçti
Torba teklif komisyondan geçti
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçişlere kesilen para cezalarının tahsilinden vazgeçilmesi ve ÖTV indiriminin 15 bin liraya çıkarılmasını öngören torba teklif, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
Bakan Yardımcısı Cansız: Hedefimiz Taşkömürü Üretimini Yılda 5 Milyon Tona Çıkarmak
Bakan Yardımcısı Cansız: Hedefimiz Taşkömürü Üretimini Yılda 5 Milyon Tona Çıkarmak
ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) mekanizasyon üretim sistemi ve ilave istihdamlarla 1 milyon ton olan yıllık üretimi 3 ila 5 milyon tonlar seviyesine çıkarmaya...
Kompozit Eğitiminde İlk Sertifikalar Verildi
Kompozit Eğitiminde İlk Sertifikalar Verildi
Balıkesir'in Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu bünyesinde başlatılan Kompozit Üretim Eğitimi'ne katılan kursiyerlere belgeleri verildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Aliyevi kutladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev'i kutladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e, 28 Mayıs 1918'de ilan edilen Cumhuriyet'in yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı gönderdi.
YSK kesin sonuçları ilan etti
YSK kesin sonuçları ilan etti
YSK, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimine ilişkin kesin sonuçları ilan etti.
Bazı ABD Ürünlerine Uygulanan Ek Vergilerde İndirime Gidilmesi
Bazı ABD Ürünlerine Uygulanan Ek Vergilerde İndirime Gidilmesi
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, bazı ABD ürünlerinin ithalatında uygulanan ek vergilerde yarı yarıya indirime gidilmesinin, bu ülkeden yapılan koklaşabilir kömür...
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 736 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kazanan 10 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Suya Zam Tarifesi Komisyondan Geçti
Suya Zam Tarifesi Komisyondan Geçti
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Komisyon toplantısında içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150 zam yapılmasını öngören madde oy çokluğu ile komisyondan geçerek meclise havale...
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Qnb Finansbank 'Tales Matematik Müzesi Gezici Tır'I
Qnb Finansbank "Tales Matematik Müzesi Gezici Tır"I
QNB Finansbank, "Minik Eller Büyük Hayaller" sosyal sorumluluk platformu kapsamında oluşturduğu Tales Matematik Müzesi Gezici TIR'ında yer alan matematik modülleriyle, 25-26 Mayıs'ta Küçükçiftlik Park'ta düzenlenecek...
Çelik: CHP, hakemle kavga etmeye devam ediyor
Çelik: CHP, hakemle kavga etmeye devam ediyor
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "CHP, hırçınlaşan üslupla seçimle uğraşmak yerine sürece karar veren hakemle kavga etmeye devam ediyor.
Araştırma: Profesörlerin Yüzde 68'i Erkek, Yüzde 31'i Kadın Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi'nin son araştırmasına göre, Türkiye'deki üniversit..
Bakan Varanktan Esnafa Ceza Muafiyeti Uyarısı
Bakan Varank'tan Esnafa 'Ceza Muafiyeti' Uyarısı
SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu'nda 28 Şubat'taki değişiklikle ölçü aletinin muayenesini farkında olmayıp, yaptırmayan esnafa getirilen bir defaya mahsus idari para cezası...
Ticaret Bakanlığından Kardemiri Rahatlatan Karar
Ticaret Bakanlığından Kardemir'i Rahatlatan Karar
ABD'nin Türkiye'den çelik ithalatına uygulanan gümrük tarifesini yüzde 50'den 25'e düşürmesinin ardından, Ticaret Bakanlığı da, mütekabiliyet esası gereği ABD menşeli 22 ithal ürüne uyguladığı ek mali yükümlülükleri yarı...
Borsa kapanışta yüzde 1,92 geriledi
Borsa kapanışta yüzde 1,92 geriledi
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1.634,25 puan ve yüzde 1,92 azalarak 83.675,33 puana geriledi.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.634,25 puan azalışla 83.675,33 puandan kapandı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,92 değer kaybıyla 83.675,33 puandan tamamladı.
Piyasalar –bist100 Yüzde 1.92 Düştü, Dolar 6.10 Lirada – Güne yüzde 0.31 düşüşle 85 bin 41 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 83 bin 799 puanı ve en yüksek ..
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız Zonguldakta
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız Zonguldak'ta
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, TTK'ya alınacak 500 işçi için kura öncesi bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Zonguldak'a geldi.
KKTCde Ersin Tatar başbakanlık görevini devraldı
KKTC'de Ersin Tatar başbakanlık görevini devraldı
KKTC'de, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Cumhuriyetçi Türk Partisinin Genel Başkanı Erhürman'dan başbakanlık görevini devraldı.
Mnuchin: Trump ve Xi Buluşması Temmuz Ayı Sonunda – ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in Temmuz ayı sonunda görüşmelerinin beklendiği..
Kagiderin Yeni Başkanı Emine Erdem
Kagider'in Yeni Başkanı Emine Erdem
Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) Çarşamba günü düzenlenen 9. Olağan Genel Kurulu'nun ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında, 2019 - 2021 dönemi için Başkanlığa Emine Erdem seçildi.
Eıa: ABD Ham Petrol Stokları 4.7 Milyon Varil Arttı – ABD Enerji Bakanlığı'na bağlı Enerji Bilgi Yönetimi'nin (EIA) verilerine göre 17 Mayıs haftasında ABD ham petrol stokları 4.7 milyon vari..
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 250,20 lira oldu.
» 1 2 3 4 5 6 7