21 Mayıs 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

21 Mayıs 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Üniversite Öğrencilerinden Anlamlı Proje Kastamonu'da, üniversite öğrencileri tarafından yürütülen proje kapsamında ihtiyaç sahibi insanların ev işleri yapılıyor.
Altın Elma' Görücüye Çıktı
Altın Elma" Görücüye Çıktı
Adıyaman Müzesi envanterinde bulunan ve 2004'te Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu tarafından Nemrut Dağı'na ödül olarak verilen "altın elma" ziyaretçilerden ilgi görüyor.
Darıca'da Öğrenciler Yararına Kermes KOCAELİ(AA) - Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından geliri burs olarak öğrencilere bağışlanmak üzere kermes düzenlendi.
Ara Güler Fotoğrafları Paris'te Sergilenecek CUMHURBAŞKANLIĞI tarafından düzenlenen ve nisan ayında dünyayı dolaşmaya başlayan 'Ara Güler Sergisi', ikinci durağı Paris'te sanatseverlerle bulu..
Sıcpa Türkiye Ve Müze Karttan, Galata Mevlevihanesinde İftar
Sıcpa Türkiye Ve Müze Kart'tan, Galata Mevlevihanesi'nde İftar
Müze kültürü bilincini toplumun her kesimine yaymak, yerli ve yabancı daha çok ziyaretçinin müzelerle buluşmasını sağlamak amacıyla SICPA Türkiye ve Müze Kart'ın ev sahipliğinde Galata Mevlevihanesi'nde iftar programı...
Ecdat Yadigarı İshak Paşa Sarayı Işıl Işıl Osmanlı mimarisinin Anadolu'daki en seçkin örneklerinden ecdat yadigarı İshak Paşa Sarayı, yeni ve güçlü aydınlatma sistemi ile ziyaretçilerini cezb..
Adıyamanda Öğrenciler Kazı Yaptı
Adıyaman'da Öğrenciler Kazı Yaptı
Adıyaman'da düzenlenen etkinlikte öğrenciler, müze bahçesinde kendileri için oluşturulan alanda kazı yaptı.
Bakan Selçukun Islığına Öğrencilerden Klipli Karşılık
Bakan Selçuk'un Islığına Öğrencilerden Klipli Karşılık
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ıslık çalarak kendisine sevgi gösterisinde bulunan öğrencilere aynı şekilde karşılık vermesi üzerine harekete geçen Şanlıurfa'daki öğrenciler, kendi imkanlarıyla "Islık Güzeldir" adlı...
Görme Engelli Öğrencilere Kil Terapisi Etkinliği
Görme Engelli Öğrencilere Kil Terapisi Etkinliği
Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği üyeleri, görme engelli öğrencilerle kil terapisi çalışması yaptı.
Köln'de "Almanca Tecvidli Kur'an Okuma Kursu" Sertifika Töreni Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Akademisince, Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen "Almanca Tecvidli Kur'an Okuma Kurs..
Bebek Örerek Aile Bütçelerine Katkı Sağlıyorlar
Bebek Örerek Aile Bütçelerine Katkı Sağlıyorlar
Sakarya'da açılan kursta eğitim alan 12 kadın, yaptıkları örgü oyuncaklarla aile bütçelerine katkı sağlıyor.
Öğrenciler ve Öğretmenler Okulları İçin Türkü Seslendirdi Melahat Ünügür Ortaokulu öğrenciler ve öğretmenleri, Eskişehir yöresine ait "Sultan Seccadesi" adlı türküyü seslendirip hazırladıklar..
Ovacıkta Oğlaklar Merayla Buluştu
Ovacık'ta Oğlaklar Merayla Buluştu
Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki besiciler, ağıllarda özenle bakıp büyüttüğü oğlakları, doğal şartlara uyum sağlamaları ve beslenebilmesi için meraya çıkardı.
Geyik Boynuzları Safranbolu Evlerinin 'Sigortası' Gibi Görülüyor
Geyik Boynuzları Safranbolu Evlerinin "Sigortası" Gibi Görülüyor
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "en iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki tarihi evlere koruyucu ve uğur getirici özelliğe sahip olduğu inancıyla asılan "geyik boynuzları"...
Azeri Heykeltıraşın Eserleri, Türkiye'nin Dört Bir Yanında ANKARA'ya 1992 yılında gelen Azerbaycanlı heykeltıraş Sait Rüstem (63), kendi adında kurduğu 3 katlı sanat evinde şimdiye kadar yüzl..
Balıklıgöl'ün Simge Camisi İbadete Açılıyor İnanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa'daki tarihi Balıklıgöl yerleşkesinin simgesi 8 asırlık Döşeme Camisi'nde 4 yıldır süren restorasyo..
Azeri Heykeltıraşın Eserleri, Türkiyenin Dört Bir Yanında
Azeri Heykeltıraşın Eserleri, Türkiye'nin Dört Bir Yanında
ANKARA'ya 1992 yılında gelen Azerbaycanlı heykeltıraş Sait Rüstem (63), kendi adında kurduğu 3 katlı sanat evinde şimdiye kadar yüzlerce heykel yaptı ve öğrenciler yetiştirdi.
Kahramanmaraş'ın Mutfak Kültürü Müzede Yaşatılıyor KAHRAMANMARAŞ'ın mutfak kültürü, Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından yaptırılan Mutfak Müzesi'nde yaşatılıyor.
Müzeler Tiyatro Sahnesi Oluyor Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında yapılan iş birliğiyle yeni sezonda müzeler de tiyatro sahnesine dön..
Minyatür" ile "Mangala" Dünya Mirası Olma Yolunda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, geleneksel zeka ve strateji oyunu "mangala/göçürme" ile "minyatür" sanatı, Dünya Miras Listesi'ne ekle..
Kahramanmaraşın Mutfak Kültürü Müzede Yaşatılıyor
Kahramanmaraş'ın Mutfak Kültürü Müzede Yaşatılıyor
KAHRAMANMARAŞ'ın mutfak kültürü, Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından yaptırılan Mutfak Müzesi'nde yaşatılıyor.
30. Haldun Taner Öykü Ödülü Sahibini Buldu MİLLİYET gazetesi tarafından bu yıl 30'uncusu düzenlenen 2019 Haldun Taner Öykü Ödülü, Kamil Erdem'in 'Bir Kırık Segah' adlı öykü kitabına verildi.
Ankaralı Sanatçı US'tan Zeugma Mozaik Müzesi'nde Sergi Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) üyesi Erhan Us, "Sınırlar" isimli fotoğraf ve enstalasyon sergisini, Gaziantep Zeugma Mozaik..