21 Mayıs 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

21 Mayıs 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kongrede Türk-Amerikan ilişkileri masaya yatırıldı
Kongrede Türk-Amerikan ilişkileri masaya yatırıldı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, ABD Kongresinde "Türk-Amerikan İlişkileri: Ortak Köken, Yeni Vizyon" başlıklı panel düzenledi.
Rakamlar Bize Sanayide Dişlilerin Döndüğünü Gösteriyor'
Rakamlar Bize Sanayide Dişlilerin Döndüğünü Gösteriyor"
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, "Piyasalarda ufak sıkıntılı bir dönem geçirdik.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hepimiz Türkiye gemisinin yolcularıyız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hepimiz Türkiye gemisinin yolcularıyız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "82 milyon vatandaşımızı 'Türkiye ortak paydası' altında bir araya gelmeye davet ediyoruz.
Mutlu Ayhan Mto Başkanı Oldu
Mutlu Ayhan Mto Başkanı Oldu
Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu'nda yapılan başkanlık oylamasında, tüm üyelerin oylarını alan Mutlu Ayhan MTO Başkanı seçildi.
Tarımda Başarının Anahtarı DSİnin Rolüdür'
Tarımda Başarının Anahtarı DSİ'nin Rolüdür"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Yeni dönemde DSİ'de 2 milyon hektar daha sulamaya açmamız gereken alan var. Bu işin hem bütçe içi kaynaklarla hem de bütçe dışı kaynaklarla üstesinden geleceğiz.
Tüpraş'taki Tis Görüşmeleri Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (Tüpraş) Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, Toplu İş sözleşmesi (TİS) görüşmelerine ilişkin, şirket olarak başından beri masada uzlaşı..
Çaykur'un Birinci Sürgün Yaş Çay Alımları ÇAYKUR'un birinci sürgün yaş çay alımı kapsamında bugüne kadar 51 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdiği bildirildi.
Bakan Dönmez, Bakanlık Çalışanlarıyla İftarda Buluştu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, iftarda bir araya geldiği mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, "Bir senenin geriye dönüp m..
Trumptan Meksikaya gözdağı
Trump'tan Meksika'ya gözdağı
ABD Başkanı Donald Trump, Meksika'nın ABD'ye yasa dışı göçmen geçişini durdurmak için yeterince çabalamadığını belirterek, "Meksika yanlış yapıyor, yakın zamanda bir cevap vereceğim." ifadelerini kullandı.
Liselerde yeni modelin detayları açıklandı
Liselerde yeni modelin detayları açıklandı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, liselerde uygulanacak yeni modelde, öğretmen eğitiminin, materyallerin geliştirilmesinin ve rehberliğin kritik bir öneme sahip olacağını bildirdi.
Mayden Brexitte son şans uyarısı
May'den Brexit'te 'son şans' uyarısı
İngiltere Başbakanı May, "Parlamenterlerin çoğunluğu, referandumun sonucunun gereğinin yerine getirilmesini istiyor.
Meteorolojiden kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı
Meteorolojiden kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı
Güney Ege, Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güneyinde yarın kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına bekleniyor.
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları, ABD'nin Çinli Huawei şirketi üzerindeki yaptırımlarını geçici olarak hafifletmesi nedeniyle günü yükselişle bitirdi.
Hollanda'da Uluslararası Özel Etiket Ticaret Fuarı'nda Türk Stantlarına İlgi Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da düzenlenen Uluslararası Özel Etiket Ticaret Fuarı'nda Türk stantları büyük ilgi..
Avrupa Borsaları Günü Yükselişle Kapattı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 751 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kazanan 17 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Ukrayna 21 Temmuzda seçime gidiyor
Ukrayna 21 Temmuz'da seçime gidiyor
Ukrayna'da 21 Temmuza'da parlamento seçimleri yapılacak.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.461,89 puan azalışla 85.309,58 puandan kapandı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,68'lik düşüşle tamamladı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,68 değer kaybıyla 85.309,58 puandan tamamladı.
Piyasalar –bist100 Yüzde 1.68 Düştü, Dolar 6.05 Lirada – Güne yüzde 0.2 artışla 86 bin 943 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 84 bin 977 puanı ve en yüksek ..
Halkımız Alışveriş Yapmıyor
Halkımız Alışveriş Yapmıyor
Eskişehir Seyyar, Tuhafiye ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, ekonomik krizinin yanı sıra İstanbul'da tekrarlanacak olan seçimlerin ekonomiyi ve Eskişehir esnafını da olumsuz etkilediğini söyledi.
Amasya Şekerden Üreticiye 13,6 Milyon Liralık Avans
Amasya Şeker'den Üreticiye 13,6 Milyon Liralık Avans
Amasya Şeker Fabrikası, Ramazan Bayramı öncesi 13,6 milyon liralık avansla çiftçinin yüzünü güldürdü.
Emtia Piyasaları – Altın Fiyatları İki Haftanın En Düşüğünde – Altın fiyatları, Fed'in faizleri düşürmeyeceği öngörüleri üzerine doların güçlenmesi ile yatırımcıların güvenli liman arayışında..
Kütahyada Arıcılığa 1 Milyon 470 Bin TL Hibe
Kütahya'da Arıcılığa 1 Milyon 470 Bin TL Hibe
Kütahya'da, 'Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor, Bir Taşla İki Kuş Projesi' kapsamında temel arıcılık teknikleri ve polen üretimi konularında eğitimlerini başarıyla tamamlayan kadın çiftçilere sertifikaları...
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 247,80 lira oldu.
Bitcoin Pizza Günü'nde Btcturk-Dominos Pizza Kampanyası Kripto para borsası BtcTurk, ticari anlamda ilk Bitcoin alışverişinin yapıldığı gün olarak kabul edilen "Bitcoin Pizza Günü" kapsamında..
Atbd/terzioğlu: Gtsden Çıkarılmak İhracatımızı Geriletmez
Atbd/terzioğlu: Gts'den Çıkarılmak İhracatımızı Geriletmez
Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi (ATBD Council) Genel Başkanı Uğur Terzioğlu, ABD'nin Türkiye'yi Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi (GTS) programından çıkarmasının, Türkiye'nin bu ülkeye yaptığı ihracatı...
Doğaya 800 bin yararlı böcek salındı
Doğaya 800 bin yararlı böcek salındı
Konya Ovası'nda süne zararlısı ile mücedele için İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce laboratuvar ortamında üretilen 800 bin faydalı böcek doğaya bırakıldı.
Irak krizin çözümü için ABD ve İrana heyet gönderiyor
Irak krizin çözümü için ABD ve İran'a heyet gönderiyor
Irak Başbakanı Abdulmehdi, "Irak, ABD ile İran arasındaki anlaşma veya gerginlikten direkt etkilenebilen bir ülke. ABD ile İran arasındaki gerginliğin azaltılması için iki ülkeye de yakında heyet göndereceğiz.
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,08 artışla 247,80 liradan tamamladı.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Salı günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPAEuro BölgesiTüketici güveni Mayıs ayında, Nisan ayındaki 7.3 puanlık düşüş..
Doğaya 800 Bin Yararlı Böcek Salındı
Doğaya 800 Bin Yararlı Böcek Salındı
Tarımda kalite ve verimliliğin arttırılması amacıyla Konya Tarım ve Orman Müdürlüğünce laboratuvar ortamında üretilen 800 bin faydalı böcek doğaya salındı.
» 1 2 3 4 5 6