2 Mayıs 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

2 Mayıs 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali Sona Erdi
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali Sona Erdi
Bu yıl 18'incisi gerçekleşen Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nin son etkinliğinde, Can Atilla's Masiva grubu ve Elif Gökalp müzikseverlerle buluştu.
Sucuk Ekmek Caz" Hüseyin Başkadem'in genel sanat yönetmenliğini üstlendiği, "19. Afyonkarahisar Caz Müzik Festivali" kapsamında sanatçı Eylem Çalı, müzikseverlerle bir araya geldi.
Şarkıcı Savaş Korkmaz Kiliste Konser Verdi
Şarkıcı Savaş Korkmaz Kilis'te Konser Verdi
Şarkıcı Savaş Korkmaz, Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KİYÜ) Bahar Şenliklerinde konser verdi.
Babıali Enderun Sohbetleri Yazar Ahmet Turgut, "Biz 21. yüzyılda muazzam bir idrak krizindeyiz.
Cem Yılmaz Şehit Çocukları İçin Sahneye Çıktı CEM Yılmaz, Türk Emniyet Teşkilatı Şehitleri, Malulleri, Dul ve Yetimlerinin Eğitim ve Yardım Vakfı(TEYEV) yararına sahneye çıktı.
Saraybosna'da "Bir Mimarın Gözünden Türkiye" Sergisi Boşnak mimar Amela Kulaglic'in fotoğraflarından oluşan "Bir mimarın gözünden Türkiye" sergisi, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da açıl..
Cem Yılmaz Şehit Çocukları İçin Sahneye Çıktı
Cem Yılmaz Şehit Çocukları İçin Sahneye Çıktı
CEM Yılmaz, Türk Emniyet Teşkilatı Şehitleri, Malulleri, Dul ve Yetimlerinin Eğitim ve Yardım Vakfı(TEYEV) yararına sahneye çıktı.
Şefik Bursalı Resim Yarışması'Nın Ödülleri Sahiplerini Buldu
Şefik Bursalı Resim Yarışması"Nın Ödülleri Sahiplerini Buldu
Ressam Şefik Bursalı'nın anısını yaşatmak ve plastik sanatlar alanındaki çalışmaları desteklemek amacıyla 18'incisi düzenlenen "Şefik Bursalı Resim Yarışması"nın ödül töreni Eskişehir'de gerçekleştirildi.
Polisiye Tedbirlerle Kültürel Varlıklar Korunmuyor'
Polisiye Tedbirlerle Kültürel Varlıklar Korunmuyor"
Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı Başkanı Doktor Öğretim Üyesi Tayyar Gürdal, "Bölgede de ülkemizde de definecilik faaliyetleri, kaçak kazı faaliyetleri çok...
Yunus Emre Gerçekten Raf Ömrü Geçmeyen Bir İlaçtır'
Yunus Emre Gerçekten Raf Ömrü Geçmeyen Bir İlaçtır"
Ordu Büyükşehir Belediyesince halk şairi ve mutasavvıf Yunus Emre'yi anmak, öğretilerini anlayıp gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen "5. Yunus Emre Sempozyumu" başladı.
Konya'da "2. Sufi Sinema Günleri" Mevlana ve Ailesinin Konya'ya Teşrifleri'nin 791. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında 2-5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 2. Sufi Sinema (Sufisin) Günle..
Atık Bilgisayarlar Kırsaldaki Çocuklara Işık Oldu Erzurum'da bir grup üniversite öğrencisi, kamu kurum ve kuruluşlarından topladıkları atık haldeki bilgisayarları onarıp çocuklara armağan ede..
Türkiyenin Kültür Mirası Ankarada
Türkiye'nin Kültür Mirası Ankara'da
Türkiye'nin gelenek ve göreneklerini yaşatmak amacıyla düzenlenen "Gelenekten Geleceğe Kültürel Miraslarımız" etkinliği başkentte başladı.
20. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali' Başladı
20. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" Başladı
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce Trabzon'da düzenlenen "20. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" başladı.
Üniversite Öğrencileri Kampüste Atık Topladı Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde öğrenciler, "Sıfır Atık Projesi"nde farkındalık oluşturmak için kampüste atık topladı.
Slogan Logo ve Afiş Yarışması'nın Ödülleri Sahiplerini Buldu Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliğince (İLESAM) düzenlenen, "Esere Saygılı, Korsana Karşıyız" 5. Ulusal Slogan..
Balkan Fest İçin Geri Sayım Başladı Halk oyunlarından türkülerine, renkli kıyafetlerinden kendine özgü lezzetlerine kadar Balkan kültürünün yansıtılacağı 'Balkan Fest' için geri sayım başladı..
Bandırmada 'Çamlık Bir Nefestir Projesi'
Bandırma'da "Çamlık Bir Nefestir Projesi"
Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında, Cumhuriyet İlkokulu tarafından doğaya saygılı, doğayı koruyan ve sahip çıkan bireyler yetiştirmek amacıyla "Çamlık Bir Nefestir" etkinliği...
Bbdso'dan Periyodik Konser Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde 20'nci yüzyılın bazı bestecilerinin müzikleriyle seyirci karşısında olacak.
Bursa'da Kültür Sanat Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT) "Üçkağıtçı", "Akide Şekeri" ve "Kapılar" oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.
Türkiyenin Modern Sanatını Dünyaya Tanıtımına Katkı Sağlayacak İş Birliği
Türkiye'nin Modern Sanatını Dünyaya Tanıtımına Katkı Sağlayacak İş Birliği
Türk Hava Yolları ve İstanbul Modern, Türkiye modern sanatını dünyaya tanıtmak üzere iş birliğine imza attı.
Opet'in "Arkeo-Köy" Etkinlikleri OPET'in "Tarihe Saygı Projesi" kapsamında, "2018 Uluslararası Troya Yılı" dolayısıyla yenileyerek "Arkeo-Köy"e dönüştürdüğü Tevfikiye'deki kültür ve sanat etk..
Eskişehirde İlginç Kostümlerle Şenlik Yürüyüşü
Eskişehir'de İlginç Kostümlerle Şenlik Yürüyüşü
Anadolu Üniversitesinin (AÜ) Bahar Şenlikleri kapsamında birbirinden ilginç kostümler giyen öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ile kentte yürüyüş yaptı.
Güneydoğu'da Kültür Sanat Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, iki oyunu tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.
Sahurda "Mehter Marşı" Çalacak Davulculara Ritim Dersi Çorum'da, ramazan ayı süresince fes, beyaz gömlek ve yelekten oluşan geleneksel giysilerle mahalleleri dolaşarak vatandaşları "Mehter Ma..
Kostüm ve Makyajla Çizgi Roman Karakterlerine Dönüştüler Anadolu Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğrencileri, "Bahar Yürüyüşü" için hazırladıkları birbirinden renkli kostümle..
Ankara Caz Festivalinde Tasarım Yarışması
Ankara Caz Festivali'nde Tasarım Yarışması
ATILIM Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 23. Ankara Caz Festivali 'Cinsiyet Eşitliği' temasıyla başladı.
Engelsiz Kocaeli İçin Çal!
'Engelsiz Kocaeli İçin Çal!'
Kocaeli Valiliği tarafından İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, özel gereksinimli ve normal gelişim gösteren lise öğrencileri ile müzik ve özel eğitim öğretmenlerinin katılımlarıyla 'Engelsiz Kocaeli İçin Çal'...
Afyonkarahisar Caz Müzik Festivali Başladı AFYONKARAHİSAR'da bu yıl 19'uncusu düzenlenen Afyonkarahisar Caz Müzik Festivali, Çek solist Barbora Sediva'nın konseriyle başladı.
Ordu'da Kültür Sanat İstanbul Devlet Tiyatrosu, "Tamamen Doluyuz" adlı oyunu Ordu'da izleyicilerin beğenisine sunacak.
Pakistan'da Mevlana Konferansı Pakistan'daki Ulusal Modern Diller Üniversitesi (NUML) Türkçe Bölümü tarafından "Rumi Çağırıyor" isimli konferans düzenlendi.
Göçerlerin Karlı Dağlardaki Zorlu Yayla Yolculuğu
Göçerlerin Karlı Dağlardaki Zorlu Yayla Yolculuğu
Doğu Anadolu Bölgesi'nde başta Iğdır olmak üzere çevre illerinden besicilerin yaz aylarında hayvanlarını otlatmak için tercih ettiği Ağrı'daki yaylalar, kış mevsiminin devam eden etkileri nedeniyle göçerlere zorluklar...
Köy Çocukları Anneler Günü Şenliğine Hazırlanıyor
Köy Çocukları Anneler Günü Şenliğine Hazırlanıyor
Diyarbakır'da 2 derslikli Güvercinlik İlkokulunda okuyan öğrenciler, Anneler Günü dolaysıyla düzenlenecekleri şenliğe okul bahçesinde hazırlanıyor.
Afyonkarahisar Caz Müzik Festivali Başladı
Afyonkarahisar Caz Müzik Festivali Başladı
AFYONKARAHİSAR'da bu yıl 19'uncusu düzenlenen Afyonkarahisar Caz Müzik Festivali, Çek solist Barbora Sediva'nın konseriyle başladı.
Akıngüç Ödülü' Başvuruları Uzatıldı İSTANBUL Kültür Üniversitesi'nin (İKÜ) bu yıl hukuk dalında düzenlediği 'Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Pozitif Ayrımcılığın Rolü' konulu 'Akıngüç Öd..
Milli Mücadele'nin 100. Yılında Senfonik Destan DHA (Kurumsal Haberler)Mili Mücadele'nin başladığı 1919'un 100. yılı anısına "19'dan Çok Önce, 23'ten Sonsuza" adlı senfonik destan, Trump Kült..
Cudi Dağı'nda Piknik Keyfi Şırnak'ta PKK'lı teröristlerden arındırılan alanlarda artık vatandaşlar piknik yapıyor.
İlkokulda "Şiddete Hayır" Klibi Batman'da bir ilkokuldaki öğrenci, öğretmen ve veliler şiddete dikkati çekmek amacıyla klip çekti.
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 9 film vizyona girecek.