2 Mayıs 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

2 Mayıs 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakanlıktan metro açıklaması
Bakanlıktan 'metro' açıklaması
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, belediyelerin metro gelirlerine yönelik iddialara ilişkin, "Bu değişiklikle belediyeler yüksek bedelli metro yatırımlarına kavuşmaktadır.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından "Metro" Açıklaması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan belediyelerin metro gelirlerine ilişkin iddialara yönelik, "S..
Ulaştırma Bakanlığı'ndan 'Metro Gelirlerine El Konulacak' İddialarına Yalanlama ULAŞTIRMA ve Alt Yapı Bakanlığı, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı üzerine ortaya atılan 'Belediy..
Süper Loto Çekildi (2) Süper Loto'nun 602'inci hafta çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 4 milyon 325 bin 590 lira devretti.
ABD Büyükelçiliği: Görüşmeler pozitif ve yapıcıydı
ABD Büyükelçiliği: Görüşmeler pozitif ve yapıcıydı
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Sözcü Vekili Stokes, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey'nin Türkiye temaslarına ilişkin, "Suriye ile ilgili ortak endişelerimizi ele alma konusunda ilerleme kaydetmeye devam ediyoruz.
SpaceXin mekiği alev aldı
SpaceX'in mekiği alev aldı
ABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX'in mart ayında insansız test uçuşunu yapan Crew Dragon mekiğinin yer testi sırasında yanarak tahrip olduğu bildirildi.
Süper Loto Çekildi (1) Milli Piyango İdaresince düzenlenen Süper Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı.
Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı
Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı
Avrupa borsaları, İngiltere Merkez Bankasının (BoE) politika faizini sabit tutma kararının ve Avrupa'da üretim verilerinin zayıf gelmesinin etkisiyle günü düşüşle tamamladı.
Maduro gövde gösterisi yaptı
Maduro gövde gösterisi yaptı
Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro, askerlerle yürüyerek gövde gösterisi yaptı.
Hisarcıkloğlu: Kamudan alamadık bankaların eline kaldık
Hisarcıkloğlu: Kamudan alamadık bankaların eline kaldık
Küresel ekonomik ortamın gerek mal ticareti, gerekse finansman koşullarının zorlaştığını hatırlatan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkloğlu, "Başta biriken KDV alacaklarımız olmak üzere kamudan tüm alacakların bir takvime...
AYMden tutuklu gazeteciler kararı
AYM'den tutuklu gazeteciler kararı
Anayasa Mahkemesi, gazeteciler Kadri Gürsel ile Murat Aksoy'un yaptığı bireysel başvuruda, Gürsel ve Aksoy'un, "kişi özgürlüğü ve güvenliği ile ifade özgürlüğü" haklarının ihlal edildiğine karar verdi.
Avrupa Borsaları Günü Almanya Hariç Düşüşle Kapattı Avrupa borsaları günü Almanya hariç düşüşle kapattı.
Vali Hanım Çileğinde Dekarda 100 Bin Liralık Gelir
Vali Hanım' Çileğinde Dekarda 100 Bin Liralık Gelir
Muğla'da 'Vali Hanım Çileği Projesi' kapsamında dekar başına 90-100 bin liralık gelir elde edilirken, ekili alan oranı 134 dekara ulaştı.
Marmaristeki Lüks Motoryatlar Kargo Gemisiyle Maltaya Gönderildi
Marmaris'teki Lüks Motoryatlar Kargo Gemisiyle Malta'ya Gönderildi
Muğla'nın Marmaris ilçesine demir atan 5 lüks motoryat ile yelkenli yat, kargo gemisine yüklenerek Malta'ya doğru yola çıktı.
Erdoğan: Et ithali konusunda gerekli talimatlar verildi
Erdoğan: Et ithali konusunda gerekli talimatlar verildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'ten et ithali konusunda gerekli talimatları verildiğini bildirdi.
KPSS davasında 64 sanığa hapis
KPSS davasında 64 sanığa hapis
2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin beşinci davada 64 sanık, 6 yıl 3 ay ile 15 yıl 7 ay 15 gün arasında değişen sürelerde hapse çarptırıldı.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
TEBin ilk çeyrek kârı 312.4 milyon TL
TEB'in ilk çeyrek kârı 312.4 milyon TL
Türk Ekonomi Bankası'nın yılın ilk çeyreğindeki net karı 312.4 milyon TL olarak gerçekleşti.
Öto, Ankarada Yapılan 75. Genel Kurula Katıldı
Öto, Ankara'da Yapılan 75. Genel Kurula Katıldı
Ödemiş Ticaret Odası (ÖTO) Başkanı Rıfat Eriş ve beraberindeki yönetim kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nin 75. Mali Genel Kurulu için Ankara'daydı.
SPK Haftalık Bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), CEO Event Medya'nın pay başına 4,80 liradan halka arzını onayladı.
Borsa günü yüzde 1.30 düşüşle tamamladı
Borsa günü yüzde 1.30 düşüşle tamamladı
Borsa, yüzde 1,30 değer kaybederek 94.179,37 puana geriledi.
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kazanan 14 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 824 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.236,20 puan azalışla 94.179,37 puandan kapandı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,30'luk düşüşle tamamladı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,30 değer kaybıyla 94.179,37 puandan tamamladı.
Elazığın Boğazkere Üzümüne Coğrafi İşaret
Elazığ'ın Boğazkere Üzümüne Coğrafi İşaret
ELAZIĞ'da, Anadolu'nun en eski üzüm çeşitlerinden olan Boğazkere üzümüne, Fırat Kalkınma Ajansı'nın başvurusuyla Türk Patent ve Marka Kurumu'nca coğrafi işaret tescili yapıldı.
Piyasalar – Bist100 Son İşlemlerde Yüzde 1.52 Ekside, Dolar 5.97 Lirada – Güne yüzde 0.33 artışla 95 bin 729 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 93 bin 977 p..
Egm'den Bireysel Emeklilik Uygulamalarına İlişkin Panel Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) "Emekliliğiniz İçin Buluşuyoruz, Türkiye BES'leniyor" projesi kapsamında 6 Mayıs'ta bireysel emeklilik ..
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 244 lira oldu.
Connect For Creativity Projesi 7 Mayıs'ta Tanıtılacak Kültürlerarası Diyalog programı kapsamında, finansmanını Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin sağladığı ve yaratıcı keşif ve iş birl..
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Perşembe günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAÇinİmalat satın alma yöneticileri endeksi Nisan ayında, Mart ayındaki 50..
Merkez Bankası Altın Swap İşlemlerine Başlayacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bünyesinde TL karşılığı altın swap piyasası açılacak.
Trabzonda 'Rekabetçi Sektörler Programı'
Trabzon'da "Rekabetçi Sektörler Programı"
Trabzon'da, "Rekabetçi Sektörler Programı" ikinci dönem tanıtım toplantısı yapıldı.
Bursa Gıda Fuarı Kapılarını Açtı BURSA Gıda Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Bursa Gıda Fuarı Kapılarını Açtı
Bursa Gıda Fuarı Kapılarını Açtı
BURSA Gıda Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları Yüzde 2.0'den Çok Düştü – Petrol fiyatları, ABD ham petrol üretiminin 9.9 milyon varil artışla rekor seviye olan 470.6 milyon varile yükselmesiyle yüzde 2...
» 1 2 3 4 5 6