19 Mayıs 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

19 Mayıs 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak'tan Exxonmobil Çalışanlarının Petrol Sahasından Çekilmesine Tepki Irak Petrol Bakanı Samir el-Gadban, Amerikan petrol ve doğal gaz şirketi ExxonMobil çalışanlarının Basra'daki petrol sah..
Bayraktar Tekrar Tzob Başkanı Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin (TZOB) 27. Genel Kurulunda Şemsi Bayraktar yeniden Genel Başkan seçildi.
TZOB’da Bayraktar yönetimi güven tazeledi
TZOB’da Bayraktar yönetimi güven tazeledi
Tek listeyle gidilen seçimde, Şemsi Bayraktar geçerli 309 oyun 308'ini aldı.
Mısır piramitleri yakınında patlama
Mısır piramitleri yakınında patlama
Mısır'ın başkenti Kahire'de, Gize Piramitleri yakınlarında turistleri taşıyan bir otobüste patlama meydana geldi.
Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Açıkladı TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı'nın (TEPAV) Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirket..
İhracatçılar Samsun'da Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "19 Mayıs ruhunu gelecek nesillere taşımak için var gücümüzle çalışacağız." ifadesini kullandı.
Manisalılar Çiçek Festivaline Büyük İlgi Gösterdi
Manisalılar Çiçek Festivaline Büyük İlgi Gösterdi
Manisa'da bu yıl ilki düzenlenen Çiçek Festivali'nde binlerce çiçek, fide ve fidan uygun fiyatlarla Fuar Merkezi'nde satışa sunuldu.
'Kıdem tazminatı mevcut haliyle devam etmeli'
"Kıdem tazminatı mevcut haliyle devam etmeli"
Türk-İş Başkanlar Kurulu sonuç bildirisinde, "Kıdem tazminatı mevcut haliyle devam etmelidir.
Özbekistan, Türk Yatırımcıları Bekliyor
Özbekistan, Türk Yatırımcıları Bekliyor
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (Manisa TSO) Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticari İlişkiler Başkatibi Azizbek Z. Salahiddinov ve Özbekistan Ankara Büyükelçiliği 2. Katibi Babür Tagaev'ın...
Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Açıklandı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde belirlenen Türkiye'nin en hı..
Canlı Yayın: Milli Mücadelenin 100. yılı için devlet erkanı Samsunda
Canlı Yayın: Milli Mücadele'nin 100. yılı için devlet erkanı Samsun'da
Samsun'da 19 Mayıs kutlamaları kapsamında tören düzenleniyor.
WorldStar 2019da Türkiye, 22 ödül kazandı
WorldStar 2019'da Türkiye, 22 ödül kazandı
WPO'nun düzenlediği WorldStar 2019 yarışmasında Türkiye, 22 ödüle layık görüldü.
Türkiyenin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Açıkladı
Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Açıkladı
TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı'nın (TEPAV) Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketini belirlediği yarışmanın sonuçları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş...
İran ihracat gelirini ülkeye getirmeyenleri yargılayacak
İran ihracat gelirini ülkeye getirmeyenleri yargılayacak
İran Ekonomi ve Maliye Bakanı Ferhad Dejpesend, ihracattan kazanılan 30 milyar doların hala ülkeye getirilmediğini ve bunu yapan iş adamlarının isimlerinin yargı erkine verileceğini ve haklarında dava açılacağın ifade...
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 310 lira 13 kuruş, en düşük 1 kuruş olarak belirlendi.
Türkiyenin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Açıklandı
Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Açıklandı
Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi Samsun'da düzenlenen törenle açıklandı.
Spot Piyasada Doğal Gaz Fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 515 lira 44 kuruş olarak belirlendi.
Worldstar 2019'da Türkiye, 22 Ödül Kazandı Dünya Ambalaj Örgütünün (WPO) düzenlediği WorldStar 2019 yarışmasında Türkiye, 22 ödüle layık görüldü.
Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Açıklanıyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı'nın ikinci çağrısı da sonuçlandı.
Bakan Pekcandan ihracatçılara çağrı
Bakan Pekcan'dan ihracatçılara çağrı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Katma değeri yüksek ve markalı ürün ihracatımızı artırmak için ihracatçımıza bu yıl 3 milyar 104 milyon TL civarında destek vermeyi öngörüyoruz.
Ramazan Ayında Vatandaşlara 1 Milyon 628 Bin TLlik Yardım
Ramazan Ayında Vatandaşlara 1 Milyon 628 Bin TL'lik Yardım
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere 41 kart vasıtasıyla yardım etti.
CHP'li Erdoğdu'dan Merkez Bankası İddiası CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, "Merkez Bankasının hemen kullanabileceği ve kendine ait rezervi yok. Bu, ani bir sıkıntıda Merkez Bankası'..
Türkiyenin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Açıklanıyor
Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Açıklanıyor
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Katma değeri yüksek ve markalı ürün ihracatımızı artırmak için KOBİ düzeyinden başlayıp, kurumsallaşma ve küresel marka olma yolunda ilerleyen her seviyedeki ihracatçımıza bu yıl 3 milyar...
Kalıntısız Asma Yaprağı İçin Bağcılar ve Tüccarlara Uyarı
Kalıntısız Asma Yaprağı İçin Bağcılar ve Tüccarlara Uyarı
Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, asma yaprağında ilaç kalıntısına dikkat edilmesi ve kalıntısız asma yaprağı elde edilmesi için üreticiler ile yaprak alım satımı yapan tüccarları uyardı.
İşte Türkiyenin en hızlı büyüyen şirketleri
İşte Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketleri
TOBB öncülüğünde, TEPAV işbirliği ile Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi.
Ordu Valisi Yavuz: 'Ordu Lojistik Merkez Olacak'
Ordu Valisi Yavuz: "Ordu Lojistik Merkez Olacak"
Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu'nun yapılacak yatırımlarla bölgenin en büyük lojistik merkezi haline geleceğini belirterek, "Biz, yeni bir şehir vizyonu çiziyoruz.
Log Esports, Red Bull Flick'in İlk Şampiyonu Oldu CS: GO turnuvası olan Red Bull Flick'in ilk şampiyonu LOG Esports oldu.
Kırmızı biber fidelerinin dikimi başladı
Kırmızı biber fidelerinin dikimi başladı
Gaziantep'in İslahiye ilçesinde baharatlık kırmızı biber fidelerinin dikimine başlandı.
İslahiye Biberi'Nin Fideleri Toprakla Buluşuyor
İslahiye Biberi"Nin Fideleri Toprakla Buluşuyor
Türkiye'nin önemli sofralık kırmızı biber üretim merkezlerinden Gaziantep'te, baharatlık kırmızı biber fidelerinin dikimine başlandı.
Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Açıklanıyor Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türk iş dünyası olarak 1919'dan 2019'a aynı ruh, aynı inançla çal..
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Tübitak Bireysel Genç Girişim Programı'nın İkinci... Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı'nın ikinci ..
Müsiad Yönetim Kurulu Üyesi Özekenden Çağrı: 'Gelin Ülkemizin Potansiyeline ve Kendi Gücünüze...
Müsiad Yönetim Kurulu Üyesi Özeken'den Çağrı: "Gelin Ülkemizin Potansiyeline ve Kendi Gücünüze...
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi, düzenlediği iftar programında iş adamlarını ve siyasi partilerin temsilcilerini bir araya getirdi.
Red Bull Basement Festival, Boğaziçi Üniversitesi'nde Yapıldı Girişimcileri ve inovasyon alanındaki fikir önderlerini buluşturan Red Bull Basement Festival, Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekle..
İmamoğlu, çarşamba günü startı veriyor
İmamoğlu, çarşamba günü startı veriyor
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, çarşamba günü düzenleyeceği toplantı ile seçim kampanyasını başlatacak.
ÖTV indirimi bu hafta komisyonda
ÖTV indirimi bu hafta komisyonda
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden hatalı geçişlerin cezalarının affı, İstanbul Galata Üniversitesi adında yeni bir üniversite kurulması, kömür madenciliğine destek, hurda araçta ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya...
Ambalajda Türkiyeye ödül yağdı
Ambalajda Türkiye'ye ödül yağdı
WorldStar 2019 Yarışması'nda Türkiye 22 ödül birden kazandı.
Otomotivin devleri, elektrikli araç teşvikinde yarışıyor
Otomotivin devleri, elektrikli araç teşvikinde yarışıyor
Klasik otomobil alışkanlıklarını yıkmayı ve otomobile yepyeni bir boyut kazandırmayı amaçlayan elektrikli araç sektörünün öncü ülkeleri, otomotivde dönüşümü yakalamak için teşvikler konusunda birbiriyle yarışıyor.
TİMin yeni durağı Ordu oldu
TİM'in yeni durağı Ordu oldu
TİM Başkanı İsmail Gülle'nin ev sahipliğinde düzenlenen TİM Karadeniz Meclisi, Ordu Valisi Seddar Yavuz'un katılımı; Ordu, Giresun ve Samsun'dan 100'ün üzerinde ihracatçı ile gerçekleştirildi.
Bozuk Orman Arazilerinde "Gelir Getirici Türler" Yeşerecek Balıkesir'in 6 ilçesinde çıplak araziler ve bozuk orman alanlarında toprak işlemesi yapılarak dikilen zeytin, ceviz, badem gibi türl..
Yaklaşık iki bin sporcu bayram için koştu
Yaklaşık iki bin sporcu bayram için koştu
İzmir'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle koşu düzenlendi.
TESK'ten Avm'lere Ramazan Mesaisi Eleştirisi Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, AVM'lerin ramazan ayı nedeniyle kapanış saatlerini 23.00- 24..
» 1 2