19 Mayıs 2019 Pazar Günü Dünya Haberleri

19 Mayıs 2019 Pazar Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Avusturya'da Koalisyon Çöktü, Erken Seçime Gidiliyor Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, aşırı sağcı parti Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) ile kurulan koalisyonun sona erdiğini ve erken seçi..
Mısır'da Turist Otobüsünde Patlama: 14 Yaralı – Mısır'da turist otobüsünde patlama meydana geldi.
Almanya'da On Binler "Irkçılığa Karşı Birleşik Bir Avrupa" İçin Yürüdü Avrupa Parlamentosu seçimlerine bir hafta kala Almanya'nın çeşitli kentlerinde on binlerce gösterici, 'Irkçılığa karşı b..
ABD'li Rahip, Uganda'ya 'İlaç' Diye Çamaşır Suyu Satmış – ABD'li rahip Robert Baldwin'in, yaklaşık 50 bin Ugandalıya HIV/AIDS, kanser, sıtma ve diğer hastalıkları tedavi ettiğini iddia ederek..
Mısırda Turist Otobüsünde Patlama: 14 Yaralı
Mısır'da Turist Otobüsünde Patlama: 14 Yaralı
– Mısır'da turist otobüsünde patlama meydana geldi.
Almanyada On Binler Irkçılığa Karşı Birleşik Bir Avrupa İçin Yürüdü
Almanya'da On Binler 'Irkçılığa Karşı Birleşik Bir Avrupa' İçin Yürüdü
Avrupa Parlamentosu seçimlerine bir hafta kala Almanya'nın çeşitli kentlerinde on binlerce gösterici, 'Irkçılığa karşı birleşik bir Avrupa' adıyla bir protesto yürüyüşü düzenledi.
Avusturya Cumhurbaşkanı'ndan Erken Seçim Çağrısı – Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, ülkedeki yolsuzluk skandalının ardından Eylül ayında erken seçim yapılması çağrısı yaptı.
Çin'de Savaş Uçağı Düştü.. O Anlar Güvenlik Kamerasında – Çin'de içinde 2 pilotun bulunduğu bir savaş uçağı, yerleşim bölgesine düştü.
Şili'de Yolcu Treninde Patlama Sonrası Yangın Çıktı – Şili'de Santiago ile Chillan arasında sefer yapan bir yolcu treninde patlama sonrası yangın çıktı.
Çinde Savaş Uçağı Düştü.. O Anlar Güvenlik Kamerasında
Çin'de Savaş Uçağı Düştü.. O Anlar Güvenlik Kamerasında
– Çin'de içinde 2 pilotun bulunduğu bir savaş uçağı, yerleşim bölgesine düştü.
Uçakta 'Sarhoş Yolcu' Rezaleti Bir hava yolu şirketinin Barcelona-Kiev seferini yapan uçakta sarhoş yolcu rezaleti yaşandı.
Avustralya'daki Silahlı Mikro-taktik Drone'a Abu Dabi'den Destek – Avustralya merkezli drone teknolojileri şirketi Skyborne, silahlı mikro-taktik teknolojili insansız hava taşıtının çalışmala..
Solist Sahnede Hayatını Kaybetti – 'Los Del Fuego' ismindeki müzik grubunun solisti, Arjantin'de bir programda sahne aldığı sırada kalp krizi geçirdi.
Uçakta Sarhoş Yolcu Rezaleti
Uçakta 'Sarhoş Yolcu' Rezaleti
Bir hava yolu şirketinin Barcelona-Kiev seferini yapan uçakta sarhoş yolcu rezaleti yaşandı.
Eurovision Şarkı Yarışmasını 44 Yıl Aradan Sonra Hollanda Kazandı
Eurovision Şarkı Yarışmasını 44 Yıl Aradan Sonra Hollanda Kazandı
Hollandalı şarkıcı Duncan Laurence'in "Arcade" isimli şarkısı İsrail'in başkenti Tel Aviv'de düzenlenen 64. Eurovision şarkı yarışmasında 492 puan alarak birinciliği elde etti.
Times Meydanı'nda Korkutan Yangın – New York'un ünlü Times Meydanı'nda bulunan elektronik reklam panolarından birisinde yangın çıktı.
Almanya'da Türk Siyasetçi: Tehdit Mektubu Aldım 'Almanya'da Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BİG Parti) Genel Başkanı Haluk Yıldız, kendisine posta ile İslamofobik ve tehdit içerikli mektup..
Almanyada Türk Siyasetçi: Tehdit Mektubu Aldım
Almanya'da Türk Siyasetçi: Tehdit Mektubu Aldım
–Almanya'da Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BİG Parti) Genel Başkanı Haluk Yıldız, kendisine posta ile İslamofobik ve tehdit içerikli mektup gönderildiğini söyledi.
Sarı Yelekliler Eylemlerinin 27'nci Haftasında Katılım Azaldı – Fransa'da Kasım 2018'de akaryakıt fiyatlarına getirilen zammı protesto etmek için başlayan sarı yelekliler eylemlerinin 27'nci ..
Hondurasta Küçük Uçak Düştü: 5 Ölü
Honduras'ta Küçük Uçak Düştü: 5 Ölü
– Honduras'ta küçük uçak düştü.
Schwarzenegger'e Tekmeli Saldırı – Ünlü aktör ve eski California valisi Arnold Schwarzenegger, Güney Afrika'da katıldığı bir etkinlikte saldırıya uğradı.
Eurovision Şarkı Yarışması'nda Madonna ve İzlanda'dan "Filistin" Protestosu Eurovision Şarkı Yarışması'nda İzlanda "Filistin" yazılı bayrak göstererek İsrail'i protesto etti