18 Mayıs 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

18 Mayıs 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dadaşların Ramazan Akşamlarında Semaver Keyfi
Dadaşların Ramazan Akşamlarında Semaver Keyfi
Erzurum'da, sert geçen kış dolasıyla zamanlarının büyük çoğunluğunu evlerinde geçiren vatandaşlar, ramazanda ısınan havaları fırsat bilip özellikle iftar sonrası cadde ve sokaklarda semaverle çay içmenin keyfini...
Mescid-i Aksa'da Şiir Akşamı Türk yazar, şair ve edebiyatçılar, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da "Kudüs Şiirleri" dinletisi düzenledi.
Bilecik'te "Müzeler Günü" Etkinlikleri Bilecik'te "Müzeler Günü" etkinliklerle kutlandı.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na Doğru Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz ve CHP İl Başkanı Mahir..
Teknoloji Bağımlılığını Geleneksel Oyunlarla Yenecekler
Teknoloji Bağımlılığını Geleneksel Oyunlarla Yenecekler
Düzce'nin Çilimli ilçesinde "Ekran başında değil doğada ol" projesi kapsamında, çağın hastalığı olarak nitelendirilen teknoloji bağımlılığından kurtarmak amacıyla çocukların yumurta taşıma, halat çekme, mendil kapmaca ve...
Okulda Yetiştirdikleri Fideleri Pazarda Satıp Girişimciliği Öğrendiler
Okulda Yetiştirdikleri Fideleri Pazarda Satıp Girişimciliği Öğrendiler
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bir grup ilkokul öğrencisi, tohumdan yetiştirdikleri fideleri pazarda satarak girişimciliğin en önemli aşamalarından pazarlama sürecini deneyimledi.
100. Yılında İşgalden İstiklale İzmir" Paneli Ege Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi işbirliğinde Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde "100. Yılında İşgalden İstiklale İzmi..
70 Milyon Turist, 70 Milyar Dolar Hedefliyoruz'
70 Milyon Turist, 70 Milyar Dolar Hedefliyoruz"
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, 70 milyon turist, 70 milyar dolar turizm hedefi planladıklarını belirterek, "Bu gelirlere ve hedeflere ulaşabilmek için de çok kapsamlı çok alanlı çalışmalar yürütüyoruz.
Çocuklara Tiyatroyla Çevre Bilinci Kazandırıyorlar
Çocuklara Tiyatroyla Çevre Bilinci Kazandırıyorlar
Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde belediye ile Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) iş birliğiyle ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik eğitici oyun sahnelendi.
Europa-Orient/doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Zonguldakta
Europa-Orient/doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Zonguldak'ta
Dünyanın en tanınmış otomobil rallilerinden olan ve Türkiye etabının startı Sultanahmet'te verilen "Europa-Orient / Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi" Zonguldak'ın Ereğli ilçesine ulaştı.
İngiltere Güzeli Mavi Yolculuğa Çıktı, Yoga Yaptı
İngiltere Güzeli Mavi Yolculuğa Çıktı, Yoga Yaptı
İngiltere 2018 güzeli Alisha Cowie, Muğla'da gerçekleştirilen Türkiye turizm tanıtım filmleri çekimleri kapsamında Göcek'ten mavi yolculuğa çıkarak yatta yoga yaptı.
Doğasever İşletmeci Çınar Ağacını Yapılara Dahil Etti
Doğasever İşletmeci Çınar Ağacını Yapılara Dahil Etti
Düzce'de işletme sahibi Ali Çubukçu'nun, çay ocağını ve mescidi, doğaya zarar vermemek için iş yerinin çevresindeki çınar ağacını dahil ederek inşa ettirmesi takdir topluyor.
Gelecek Nesillerin de Oynayabilmesi İçin Topaç Yapıyor
Gelecek Nesillerin de Oynayabilmesi İçin Topaç Yapıyor
Türkiye'de unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyuncağı topacın ustalarından Ekrem Demirbaş, yurdun dört bir yanında kültürel etkinliklere katılarak bu kültürü yaşatmaya çalışıyor.
Bilimi Okul Koridorlarıyla Buluşturdular
Bilimi Okul Koridorlarıyla Buluşturdular
Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki lise öğrencileri, bilimi sevdirmek ve daha kolay öğrenmeyi sağlamak amacıyla "Bilim Sokağı" oluşturuyor.
Van'da Kaçak Avlanılan Yaklaşık 2,5 Ton İnci Kefali Ele Geçirildi Van'ın Muradiye ilçesinde kaçak avlanıldığı belirlenen 2 ton 460 kilo inci kefali yakalandı.
Otomobil Parçalarından "Kartal Başı Heykeli" Yaptı Muğla'nın Bodrum ilçesinde, ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak'ın hurdaya ayrılmış otomobil ve diğer metal parçalardan yapıp kaya üzerine mon..
Pink Martini, İzmirli Hayranları İçin Söyledi TÜRKİYE turnesinin üçüncü konserini İzmir'de veren Amerikalı ünlü müzik grubu Pink Martini'yi 3 bin İzmirli hayranı dinledi.
Geleneksel Türk Sanatları Öğrencilerin Elinde Yeniden Hayat Buldu – GELENEKSEL Türk Sanatları bölümü öğrencilerinin eserleri 'Nevbahar Sergi' ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Çıldır Gölü Göçmen Kuşlarla Şenlendi
Çıldır Gölü Göçmen Kuşlarla Şenlendi
Ardahan-Kars sınırında yer alan ve kışın üzerinde Eskimo usulü balık avcılığı ile atlı kızakla gezinti yapılan Çıldır Gölü'ne yavrulama dönemi dolayısıyla göçmen kuşlar gelmeye başladı.
Göçerlerin Ramazanda Günler Süren Zorlu Yolculuğu
Göçerlerin Ramazanda Günler Süren Zorlu Yolculuğu
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde göçerlerin havanın ısınmasıyla kışlaklardan çıkardıkları hayvanlarını yüksek kesimlere götürmek için günler süren yolculuğu ramazanda da devam ediyor.
Parmak Uçlarıyla Mukabele Yapıyorlar
Parmak Uçlarıyla Mukabele Yapıyorlar
Şanlıurfa'da Braille alfabesi öğrenen görme engelliler, ramazanda mukabeleyi parmak uçlarıyla takip ediyor.
Munzur Çayı'nda "Zipline" Keyfi Tunceli'de hayata geçirilen "Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Su Sporları Merkezi" bünyesinde kurulan zipline istasyonu, kente gelen adrenalin tutkunları..
Bu Müzede 'İnsana Değer' Sergileniyor
Bu Müzede "İnsana Değer" Sergileniyor
Osmanlı döneminin sosyal devlet olma ve insana verilen değerin en iyi gözlendiği yer olarak bilinen Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, her geçen gün ziyaretçi sayısını artırıyor.
Ufuk Uğuriş Sevenleriyle Buluşacak
Ufuk Uğuriş Sevenleriyle Buluşacak
/ (KURUMSAL HABER) - Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ufuk Uğuriş'in, ramazan ayı boyunca her hafta sonu Venezia Mega Outlet'te ziyaretçileri ile buluşacağı duyuruldu.
Milli Mücadelenin Kadınları' Samsunda Sergilenecek
Milli Mücadele'nin Kadınları" Samsun'da Sergilenecek
Milli Mücadele'de büyük yararlılıklar göstermiş kadınları konu alarak polimer kilden 15 kahramanın figürlerini yapan Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü, geleceğe ışık tutacak eserleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor...
Google'dan Ömer Hayyam'a Özel Doodle Google, İranlı şair ve bilim insanı Ömer Hayyam'ın doğum gününe özel doodle hazırladı.