18 Mayıs 2019 Cumartesi Günü Dünya Haberleri

18 Mayıs 2019 Cumartesi Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ruhani, Trump'ın Çağrısına Yanıt Verdi ABD Başkanı Donald Trump'ın Tahran yönetimin yakında ABD ile konuşmak isteyeceğine yönelik ifadelerini değerlendiren İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "B..
Ruhani, Trumpın Çağrısına Yanıt Verdi
Ruhani, Trump'ın Çağrısına Yanıt Verdi
ABD Başkanı Donald Trump'ın Tahran yönetimin yakında ABD ile konuşmak isteyeceğine yönelik ifadelerini değerlendiren İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Böylesi bir müzakereyi kabul edemeyiz" dedi.
Papa: Basın Özgürlüğü, Ülkenin Sağlık Durumunun Bir Göstergesidir Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco, basın özgürlüğünün, bir ülkenin sağlık durumuna i..
Papa: Basın Özgürlüğü, Ülkenin Sağlık Durumunun Bir Göstergesidir
Papa: Basın Özgürlüğü, Ülkenin Sağlık Durumunun Bir Göstergesidir
Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco, basın özgürlüğünün, bir ülkenin sağlık durumuna ilişkin önemli bir gösterge olduğunu ifade etti.
Bahreyn'den Vatandaşlarına 'İran ve Irak' Uyarısı – Bahreyn Dışişleri Bakanlığı vatandaşlarını İran ve Irak'a seyahat etmemeleri konusunda uyardı.
Sahte Evrakla Kredi Almaya Çalıştı, Polis Gelince El Bombası Attı – Ukrayna'da banka memurları, bir adamın sahte evraklarla kredi almaya çalıştığını fark edince polisi aradı.
KKTC'de Plajda Çıplak Gezen Adama Meydan Dayağı KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) İskele İlçesi'nin plajında, sahilde çıplak gezen adamı, vatandaşlar darp etti.
Atatürk'ün Sofya'da Kullandığı Odada 19 Mayıs Konseri TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Bulgaristan'ın başkenti Sofya Askeri Ataşelik görevini yaptığı sırada kullandığ..
Atatürkün Sofyada Kullandığı Odada 19 Mayıs Konseri
Atatürk'ün Sofya'da Kullandığı Odada 19 Mayıs Konseri
TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Bulgaristan'ın başkenti Sofya Askeri Ataşelik görevini yaptığı sırada kullandığı odada, Türk-Bulgar gençliğine ve dostluğuna ithafen piyano ve keman resitalleri...
Türkiye Karşıtı Yasemin Hareketi Kıbrıslı Türklerin Oylarıyla AP'ye Girmeyi Hedefliyor Avrupa Parlamentosu seçimlerine günler kala, oylamaya katılan partilerden biri diğerlerine göre çok daha..
Avusturya'nın Aşırı Sağcı Başbakan Yardımcısı Strache Rusya Bağlantıları Ortaya Çıkınca İstifa Etti Avusturya’da Başbakan Yardımcısı ve aşırı sağcı Özgürlük Partisi Genel Başkanı Heinz Christ..
Avustralya Göçmen Karşıtlığı ve İklim Değişikliği Tartışmalarının Gölgesinde Sandığa Gitti Avustralya’da halk, gelecek üç yıl boyunca ülkeyi yönetecek 46'ıncı hükümeti belirlemek üzere sandığ..
Uzun Namlulu Silahlarla Soyuldu, Polis Gelmeden Kaçtı – ABD'de bir alkollü içecek satan işyeri önüne yanaşan bir araçtan inen 4 soyguncu, ellerindeki uzun namlulu silahlar ile dükkandan çıkan..
Kırımoğlu: Türkiye, Rusya'nın Elindeki Tatarlar'ın Serbest Bırakılmasına Yardımcı Olacak Kırım Tatarları'nın manevi lideri olarak kabul edilen, Ukrayna Parlamentosu Milletvekili ve Kırım Tata..
Türkler Zeytinyağlarını Dünyaya Anlatmalı'
Türkler Zeytinyağlarını Dünyaya Anlatmalı"
Zeytinyağının en sağlıklı yağ olduğu ve insanları birçok hastalıklardan koruduğunu duyuran İngiliz Sağlık Örgütü'nde araştırmacı doktor olan görev yapan Simon Poole, İngiliz gazeteci Judy Ridgway ile birlikte zeytinyağı...
Türkiye – Ukrayna Sosyal Güvenlik Anlaşmasında Sona Geliniyor Ukrayna, Türkiye ile iki ülke vatandaşlarının karşılıklı sosyal ve emeklilik haklarının korunmasına ilişkin anlaşma imzalanması k..
Bulgaristan'daki Türk Siyasetçiler, AP'ye Girmek İçin Mücadele Veriyor BULGARİSTAN'da üyelerini çoğunlukla Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) ile Sorumluluk, Özgürlük ve ..
Tayland: Köpek Annesi Tarafından Canlı Canlı Gömülen Bebeği Kurtardı ayland'ın kuzeyinde bir köpek, iddiaya göre 15 yaşındaki annesi tarafından gömülen yeni doğmuş bebeğin hayatını kurtardı.
Çocuğu İçin Bilet İsteyen Kondüktörü İterek Otobüsten Attı – Rusya'da otobüse çocuğu ile binen bir adam, çocuk için bilet kesmek isteyen kadın kondüktör ile tartıştı.
Filistinlilere 'Cuma' Eziyeti Filistinliler, Cuma namazı için dün de Kudüs'te Mescid-i Aksa'ya akın etti.