17 Mayıs 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

17 Mayıs 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Seçim Sonrası Döviz Dalgalanmaları Normalleşecek'
Seçim Sonrası Döviz Dalgalanmaları Normalleşecek"
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, "Seçim sonrası kesintisiz reform süreciyle bu dalgalanmanın normalleşmeye doğru gideceğini belirtebiliriz. Türkiye ekonomisine ilişkin beklentiler...
Erdoğan: Muhtarlık seçimlerinin ayrılmasında yarar var
Erdoğan: Muhtarlık seçimlerinin ayrılmasında yarar var
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimlerinden ayrılmasında yarar var. Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı seçimlerinden önce veya sonra yapılması her...
Seçmen sorgulama e-devlette
Seçmen sorgulama e-devlette
İstanbul'da seçmenler, yenilenen İstanbul seçiminde nerede oy kullanacağını e-devlet üzerinden öğrenebilecek.
Anadolu Efes, Euroleguede finale yükseldi
Anadolu Efes, Eurolegue'de finale yükseldi
Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko'yu 92-73 yenerek tarihinde ilk kez finale yükseldi.
Bu hafta yatırım araçları kaybettirdi
Bu hafta yatırım araçları kaybettirdi
Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 1,07, euro/TL yüzde 1,26, dolar/TL yüzde 0,62 değer kaybetti.
Avrupa borsaları düşüşle kapandı
Avrupa borsaları düşüşle kapandı
Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı.
Bakan Akardan S-400 ve F-35 açıklaması
Bakan Akar'dan S-400 ve F-35 açıklaması
Milli Savunma Bakanı Akar, "Gerek S-400, gerekse F-35 konularında taahhütlerimiz, sorumluluklarımız neyse, onları eksiksiz yerine getirmeye gayret gösteriyoruz" dedi.
Tkbb 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Başkanı Metin Özdemir, geçen yıl katılım bankacılığının aktif büyüklüğünün önceki seneye göre yüzde 29 yükseliş..
Piyasalar –bist100 Yüzde 0.47 Düştü, Dolar 6.05 Lirada – Güne yüzde 0.30 düşüşle 86 bin 944 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 86 bin 552 puanı ve en yüksek..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 763 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
BDDK Başkanı Akben: Bankaların TLyi desteklemesi gerekiyor
BDDK Başkanı Akben: Bankaların TL'yi desteklemesi gerekiyor
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, "Bütün bankalarımızın Türk Lirası'nı desteklemesi gerekiyor" dedi.
Bu Hafta Yatırım Araçları Kaybettirdi Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 1,96, 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 1,07, avro yüzde 1,26, d..
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,47 değer kaybıyla 86.796,06 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 407,79 puan azalışla 86.796,06 puandan kapandı.
Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı
Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı
Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 0,47'lik düşüşle tamamladı.
Akben: "Bilhassa Mevduat Alanında, Dolarizasyondan TL'ye Geçiş Konusunda Gayretli Çalışma... Akben: "Bilhassa mevduat alanında, dolarizasyondan TL'ye geçiş konusunda gayretli çalışma bekliyor..
Akben: "Tl'nin Ülkemizin Parası Olduğu Bilincini, Sektörümüzün, Bütün Bankalarımızın, TL'ye Sahip... Akben: "TL'nin ülkemizin parası olduğu bilincini, sektörümüzün, bütün bankalarımızın, TL'y..
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Cuma günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPAEuro Bölgesi: Nisan ayında yıllık çekirdek TÜFE yüzde 1.2 olan beklentinin..
Emtia Piyasaları – Üretim Kısıntısının Azalabileceği Haberleriyle Petrol Fiyatları Karışık – Petrol fiyatları, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyeleri ve diğer petrol üreticilerinin, ..
Gebze Belediyesinden Vergi Uyarısı
Gebze Belediyesi'nden Vergi Uyarısı
Gebze Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından emlak, çevre ve ilan vergilerinin birinci taksitinin son ödeme tarihinin 31 Mayıs Cuma günü olduğu açıklandı.
Opec+ Petrol Üretim Kısıntılarını Azaltmayı Değerlendiriyor – İran hariç olmak üzere Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyeleri ve diğer petrol üreticileri, Suudi Arabistan'ın Cidde kent..
BM uyardı: 21inci yüzyılın en büyük trajedisi olur
BM uyardı: 21'inci yüzyılın en büyük trajedisi olur
BM'den yapılan açıklamada, "İdlib'de büyük çaplı askeri bir saldırı 21'inci yüzyılın en büyük trajedisi olur.
Ekrem İmamoğlundan suç duyurusu
Ekrem İmamoğlu'ndan suç duyurusu
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Aydın'daki FETÖ davası kapsamında yargılanan bir sanığın, "İmamoğlu'nu FETÖ ile bağlantılı göstermek için baskı gördüğüne" yönelik beyanlarıyla ilgili avukatı...
ASELSANdan 450 milyon liralık sözleşme
ASELSAN'dan 450 milyon liralık sözleşme
ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında 450 milyon lira tutarında sözleşme imzalandı.
Öz İplik-İşten Fabrika Önünde Baskıya Uğrayan İşçilere Destek
Öz İplik-İş'ten Fabrika Önünde Baskıya Uğrayan İşçilere Destek
Öz İplik-İş Genel Başkanı Rafi Ay, Atlas Denim'de çalışan işçilere seslenerek, "Atlas Denim büyürken, sizlere asgari ücreti reva görmektedir.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 249,20 lira oldu.
Tesla Hisseleri Son İki Yılın En Düşük Düzeyine Geriledi – ABD merkezli elektrikli araç üreticisi Tesla'nın hisseleri, şirketin CEO'su Elon Musk'ın "zorlu" maliyet tasarrufu girişimi başlatıl..
» 1 2 3 4 5 6