16 Mayıs 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

16 Mayıs 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gerçekçilik Akımı Ustalarından Puccini'nin 'Tosca' Operası Paris'te Opera sanatının en önemli drama eserlerinden biri olan 'Tosca', Paris'teki Bastille Opera Binası'nda sahneleniyor
Hadrianaupolis Antik Kenti Turizme Açılacak
Hadrianaupolis Antik Kenti Turizme Açılacak
MÖ 1. yüzyılda kurularak MS 8. yüzyıla kadar yerleşim amacıyla kullanıldığı tahmin edilen ve ortaya çıkarılan mozaikler dolayısıyla "Karadeniz'in Zeugması" olarak adlandırılan Karabük'ün Eskipazar ilçesindeki...
Saraybosna Film Festivali'nin Jüri Başkanı Belirlendi Bosna Hersek'te 16-23 Ağustos'ta düzenlenecek 25. Saraybosna Film Festivali'nin (SFF) jüri başkanı ödüllü İsveçli yönetmen Ruben Östlund ..
Minikler Kendi Organik Meyve ve Sebzelerini Üretecek
Minikler Kendi Organik Meyve ve Sebzelerini Üretecek
Ağrı'da başlatılan "Uygulama Bahçesi Beslenme Dostu Okul Programı" kapsamında okullarının atıl olan bahçelerinde bostan kuran öğrenciler, organik meyve ve sebze üretecek.
Prof. Dr. Özgünel, Smintheion Kazılarını Anlattı
Prof. Dr. Özgünel, 'Smintheion' Kazılarını Anlattı
NİLÜFER Belediyesi ve Arkeologlar Derneği Bursa Şubesi tarafından düzenlenen konferansa katılan arkeolog Prof. Dr. Coşkun Özgünel, Kuzeybatı Anadolu'da, Biga Yarımadası'nın gu¨neybatısında sürdürdüğü 'Smintheion' kazı ve...
İngiltere Güzeli, Muğla'nın Tanıtım Yüzü Oldu İngiltere güzeli Alisha Cowie, Muğla'da gerçekleştirilen Türkiye turizm tanıtım filmleri çekimine katıldı.
Bursa'da Kültür Sanat Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT) "Akide Şekeri" ve "Köprüdeki Adam" oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.
Emekli Öğretmenden Kırkyama Sergisi
Emekli Öğretmenden 'Kırkyama' Sergisi
İZMİR'de yaşayan emekli öğretmen Nalan Sezgen Çelebi, son yıllarda moda olan ve 'Patchwork' denilen el işi sanatı eserlerinden oluşan bir sergi açtı.
Devlet Hastanesinde Engelliler Haftası Etkinliği
Devlet Hastanesi'nde Engelliler Haftası Etkinliği
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde Engelliler Haftası dolayısıyla farkındalık oluşturmak için hastane yöneticileri görme engelli olarak işlem yaptırmaya çalıştı.
Saint Benoît , Kurtuluş Savaşımızın 100. Yılını Unutmuyor
Saint Benoît , Kurtuluş Savaşımızın 100. Yılını Unutmuyor
Saint Benoît Lisesi, bu yıl 100. yıl dönümü kutlanacak olan Kurtuluş Savaşımızı çeşitli etkinliklerle kutlayacak.
Antalya Dob'tan Golden Voices Konseri Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Golden Voices konseriyle yaza "merhaba" diyecek.
Otizmli Oğlundan Etkilenip Engellileri Sosyalleştiriyor
Otizmli Oğlundan Etkilenip Engellileri Sosyalleştiriyor
Kırşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Aliye Sapmaz, 25 yaşındaki otizmli oğlundan yola çıkarak zihinsel engelli bireylerin sosyalleşmesi için mücadele veriyor.
Güneydoğu'da Kültür Sanat İzmir Devlet Tiyatrosu "Oğul" adlı oyununu Gaziantep'te sahneleyecek.
Duygu Asena Roman Ödülü Gaye Boralıoğlu'na Verildi Gazeteci-yazar Duygu Asena'nın anısına 2007 yılından beri verilen 'Duygu Asena Roman Ödülü' sahibini buldu.
Tarihi İlçede Geleneksel Sokak Oyunları Yaşatılıyor
Tarihi İlçede Geleneksel Sokak Oyunları Yaşatılıyor
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bir ilkokulun bahçesine şekilleri çizilen "seksek", "köşe kapmaca" ve "yağ satarım bal satarım" gibi geleneksel sokak oyunları hem yaşatılmaya çalışılıyor hem de çocuklara aşılanıyor.
En İyi Çayı Demlediler, Çay ile Ödüllendirildiler
En İyi Çayı Demlediler, Çay ile Ödüllendirildiler
Rize Ticaret Borsasının (RTB) düzenlediği "Çay Demleme ve Sunum Şampiyonası"nda dereceye girenler kuru çayla ödüllendirildi.
Malatya'da Kültür Sanat Van Devlet Tiyatrosu, "Kahvede Şenlik Var" oyununu Malatya'da izleyicilerin beğenisine sunacak.
İzmir'de Kültür Sanat İzmir'deki kültür sanat etkinlikleri, bu hafta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Spor Bayramı coşkusuyla renklenecek.
Fetöden Alındı, Kentin Gözde Okulu Oldu
Fetö'den Alındı, Kentin Gözde Okulu Oldu
Batman'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nden (FETÖ) alınarak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilen anaokulu kentin gözde okulu oldu.
Ordu'da Kültür Sanat Ankara Devlet Tiyatrosu, "Eyvah Nadir" adlı oyununu Ordu'da izleyicilerin beğenisine sunacak.
1919 Bitmeyen Yolculuk" 19 Mayıs'ta Seyirciyle Buluşacak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının ve Milli Mücadele'nin başlangıcının 100. yılı dolayı..
Cannes'da 'Türk Günü Resepsiyonu' KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı'nca dünyanın en önemli film festivali olarak kabul edilen ve bu yıl 72'ncisi düzenlenecek olan Cannes Film Festivali'nde, 'Türk Gü..
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon'da düzenlenen "20. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" kapsamında, Fransa'dan Fools & Feathers Tiyatrosu "Sıradışı Zamanlar"ı beğeniye sunacak.
Menteşe Beyliği'nin Başkentinde 12 Ay Kazı Yapılacak Muğla'nın Milas ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan, Menteşe Beyliği'ne başkentlik yapmış Beçin Antik Kenti'nde 12 a..
Huzur ve Bereket Ayı Ramazan - Göçerlerin Zorlu Mesaisi Oruca Engel Olmuyor
Huzur ve Bereket Ayı Ramazan - Göçerlerin Zorlu Mesaisi Oruca Engel Olmuyor
Şanlıurfa'da kıl çadırlarda yaşayıp hayvanları için sürekli yer değiştiren ve bölgede havaların ısınmasıyla 1919 rakımlı Karacadağ bölgesine giden göçerler, yoğun ve yorucu mesailerine rağmen ramazan ayında oruçlarını...
Görme Engellilerin 'Gözleri' Olacak
Görme Engellilerin "Gözleri" Olacak
Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) tarafından hibe edilen kabartma yazı klavyesiyle görme engelliler normal kitapları okuma olanağı bulacak.
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 9 film vizyona girecek.
Adob "Yıldızlar Geçidi" Konseriyle Sezona Veda Edecek Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB), 24 Mayıs'ta "yıldızlar geçidi" konseriyle sezona veda edecek.
Adıyamanda 'Kelimenin Kalbi' Sergisi
Adıyaman'da "Kelimenin Kalbi" Sergisi
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde polis başmüfettişi, ressam ve hattat Ahmet Sula'nın eserlerinden oluşan "Kelimenin Kalbi" sergisi açıldı.