15 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

15 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bodrumda Atatürke Benzerliği ile Tanınan Oyuncuya Yoğun İlgi
Bodrum'da Atatürk'e Benzerliği ile Tanınan Oyuncuya Yoğun İlgi
Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğiyle dikkati çeken sinema oyuncusu Göksel Kaya, lösemi tedavisi gören öğrenciye destek için geldiği Muğla'nın Bodrum ilçesinde, öğrenciler ve ailelerinin ilgisiyle karşılaştı.
Minik Öğrencilerden Yıl Sonu Gösterileri Yeşilyurt'ta anaokulu öğrencilerince yıl sonu programı ve Anneler Günü etkinliği düzenlendi.
Elveren Duayenler Bu Sergide Buluştu Türk resmin sanatının önde gelen 7 isimiyle onların yetiştirdiği ressamların eserleri, "Sanatın 7 Eli" sergisinde izlenime sunuldu.
Manisa'da "Çiçek Festivali" Başladı Manisa'da ilk defa düzenlenen "Çiçek Festivali", Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde başladı.
Fotoğraf Sanatçılarından Siverek Kaymakamına Ziyaret
Fotoğraf Sanatçılarından Siverek Kaymakamına Ziyaret
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde faaliyet gösteren Nida Sanat Topluluğu üyeleri, Kaymakam Mustafa Çiftçiler'i ziyaret etti.
Anneleri Ölen Yavru Kirpileri Biberonla Besliyorlar
Anneleri Ölen Yavru Kirpileri Biberonla Besliyorlar
Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir iş yerinin bahçesinde bulunan kirpi yavrularına çalışanlar sahip çıktı.
Kavuklunun Düğünü' Seyirciyle Buluşacak
Kavuklu'nun Düğünü" Seyirciyle Buluşacak
Sivas Belediye Tiyatrosu, "Kavuklu'nun Düğünü" adlı orta oyununu sahneleyecek.
Kış Kentinin 'İlkbahar' Heyecanı
Kış Kentinin "İlkbahar" Heyecanı
Türkiye'de kış mevsiminin en sert geçtiği illerden Erzurum'da, kış mevsiminin ardından çiftçileri "ilkbahar" heyecanı sararken tabiatın oluşturduğu eşsiz doğal güzellikler de adeta göz kamaştırıyor.
14. Europa Orient & Doğu Batı Dostluk Rallisi
14. Europa Orient & Doğu Batı Dostluk Rallisi
Almanya'dan 11 Mayıs'ta başlayan 14. Europa Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nde araçlar Kırklareli'nden Türkiye'ye giriş yaptı.
Kazakistan'da "Cengiz Aytmatov Okumaları" Etkinliği NUR Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un anısına "Aytmatov okumaları" etkinliği düzenlendi.
Akademisyenler Ünlü Türkülerin Bestekarını Unutmadı
Akademisyenler Ünlü Türkülerin Bestekarını Unutmadı
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi akademisyenleri, sevilen türkülere yaptığı besteleriyle tanınan Keskinli Bahri İlhan'ın unutulmaması için kitap hazırladı.
Boztepenin Marka Değeri Artacak'
Boztepe'nin Marka Değeri Artacak"
Ordu'nun eşsiz manzarasını sunan ve önemli turizm alanlarından seyir terası konumundaki Boztepe'nin cazibesi gerçekleşen yatırımlarla artırılacak.
Mardinde Eğitime 405 Bin Lira Hibe Destek
Mardin'de Eğitime 405 Bin Lira Hibe Destek
Mardin'de Midyat Telkari Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 405 bin lira hibe destek ile iki bilgisayar ve iki elektrik laboratuvarı ile donanımlı kaynak atölyesi kuruldu.
Hayvanat Bahçesinde Babun Yavrusu Heyecanı
Hayvanat Bahçesinde Babun Yavrusu Heyecanı
Bursa Hayvanat Bahçesi'nin sakinleri arasında bulunan, babun olarak da bilinen Habeş maymunları 3 yavru dünyaya getirdi.
Zeugma Mozaik Müzesinde Hedef 1 Milyon Ziyaretçi
Zeugma Mozaik Müzesi'nde Hedef 1 Milyon Ziyaretçi
Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden olan Gaziantep'teki Zeugma Mozaik Müzesi'ni yılın ilk dört ayında ziyaret eden turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artarak 113 bine ulaştı.
Tarihi Medresenin Asırlardır Süren "İlim" Serüveni Erzurum'da 1701'de inşa edilen ve yüzlerce ilim adamının yetişmesine katkı sağlayan ve restore edilen Kurşunlu Medresesi'nde akademisyenler ..
Afyonkarahisar'da "Engelliler Haftası" Etkinlikleri Afyonkarahisar'da Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe Vali Mustafa Tutulmaz başta olmak üzere protokol üyeleri gözlerine siy..
Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" Eğitimi MARDİN (AA) – Mardin"in Midyat ilçesinde jandarma trafik ekipleri öğrencilere trafikte yaya önceliğiyle ilgili eğitim verdi.
Amerikalı Ünlü Sanatçı İlk İftarını Bağcılar'da Yaptı – Michael Jackson ve Whitney Houston gibi yıldız isimlerin vokalistliğini yapan Ünlü Şarkıcı Della Miles, Bağcılar'da iftara katıldı.