14 Mayıs 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

14 Mayıs 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Amerikalı Ünlü Sanatçı İlk İftarını Bağcılarda Yaptı
Amerikalı Ünlü Sanatçı İlk İftarını Bağcılar'da Yaptı
– Michael Jackson ve Whitney Houston gibi yıldız isimlerin vokalistliğini yapan Ünlü Şarkıcı Della Miles, Bağcılar'da iftara katıldı.
Schau Hin"/"Have A Look" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Alman sanatçılar Dagmar Göğdün ile Herbert Enz Enzner'in eserlerinden oluşan "Schau Hin"/"Have A Look" sergisi ziyarete açıldı.
Tika Kırgızistan'da Bin 500 Kişilik İftar Sofrası Kurdu Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Kırgızistan'ın başkenti Bişk..
Ramazanın Vazgeçilmezi Semaver ve Köz Çayı
Ramazanın Vazgeçilmezi Semaver ve Köz Çayı
Ağrı'da zorlu geçen kış mevsiminde genellikle evlerinde kalan ahali, havaların ısınmasıyla iftar sonrası cadde ve sokaklara kurulan işletmelere giderek semaver ve közde çayın tadını çıkarıyor.
14. Europa Orient & Doğu Batı Dostluk Rallisi Dünyanın en tanınmış otomobil rallilerinden Europa Orient & Doğu Batı Dostluk Rallisi'nin Türkiye rotası başlıyor.
Della Miles Bağcılarda Sokak İftarında
Della Miles Bağcılar'da Sokak İftarında
Kısa bir süre önce Müslüman olan Amerikalı sanatçı Della Miles, Bağcılar'da "Gönül Sofraları" adı altında geleneksel olarak düzenlenen sokak iftarına katıldı.
Tdv'den Sırbistan'da İftar Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da iftar programı organize etti.
Avrupa Araştırma Konseyi'nin Başına 2020'de Mauro Ferrari Geçecek Avrupa Araştırma Konseyi'nin (European Research Council-ERC) bir sonraki başkanı Mauro Ferrari olacak. Avrupa Komisyonu taraf..
Tdv'den Kazakistan'da İftar Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), tarafından Kazakistan'ın Türkistan kentindeki Hoca Ahmet Yesevi Camisi'nde iftar programı düzenlendi.
Gaziantepte 'Kelimenin Kalbi' Sergisi
Gaziantep'te "Kelimenin Kalbi" Sergisi
Gaziantep'te polis başmüfettişi, ressam ve hattat Ahmet Sula'nın eserlerinden oluşan "Kelimenin Kalbi" sergisi açıldı.
Adıyamana Yılın İlk Güney Koreli Turist Kafilesi Geldi
Adıyaman'a Yılın İlk Güney Koreli Turist Kafilesi Geldi
Adıyaman'a sezonun ilk turist kafilesi Güney Kore'den geldi.
Denizli'de "15 Mayıs Milli Mücadele Günü" Yıl Dönümü 15 Mayıs 1919'da Yunanlıların İzmir'i işgal etmesinin ardından Denizli'de işgale karşı başlatılan yürüyüşün 100. yıl dönümü nedeniyle "Mil..
Türkiye, Kuzey Makedonyalı Engellileri Unutmadı Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından ramazan yardımları kapsamında Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te ihtiyaç sahibi engellilere alışveriş..
Bbdso'dan "19 Mayıs" Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" dolayısıyla düzenleyeceği konserinde, Meksika müziğinin ..
Yozgatlı Traktör Üreticisinden Tunceli Belediyesine Traktör Bağışı
Yozgatlı Traktör Üreticisinden Tunceli Belediyesine Traktör Bağışı
Yozgat'ta traktör üreten bir firmanın sahibi olan Mehmet Şimşeker, Tunceli Belediyesine traktör bağışladı.
19 Mayıs'ın 100'üncü Yılına Özel Sergi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yılına özel hazırlanan 'Asırlık Gençlik Kutlaması Özel Sergisi' ile Türk afiş ve tasarımını..
Selçuklu ve Osmanlı Dönemi Eserleri Evinde Sergiliyor KAYSERİ'de küçüklüğünden bu yana antika eşyalara merakı olan Mehmet Akgül (66), evini adeta müzeye dönüştürdü.
Selçuklu ve Osmanlı Dönemi Eserleri Evinde Sergiliyor
Selçuklu ve Osmanlı Dönemi Eserleri Evinde Sergiliyor
KAYSERİ'de küçüklüğünden bu yana antika eşyalara merakı olan Mehmet Akgül (66), evini adeta müzeye dönüştürdü.
19 Mayısın 100üncü Yılına Özel Sergi
19 Mayıs'ın 100'üncü Yılına Özel Sergi
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yılına özel hazırlanan 'Asırlık Gençlik Kutlaması Özel Sergisi' ile Türk afiş ve tasarımının öncü isimlerinden İhap Hulusi Görey'in eserleri, İstanbul Kültür...
Red Bull Music Warm Up Kampüs Başvuruları Başladı
Red Bull Music Warm Up Kampüs Başvuruları Başladı
Genç müzisyenlere destek olmak amacıyla düzenlenen Red Bull Music Warm Up kampüs başvuruları başladı.
Empati İçin Bir Gün Tekerlekli Sandalyede Çalıştılar
Empati İçin Bir Gün Tekerlekli Sandalyede Çalıştılar
Bursa'nın İnegöl ilçesinde faaliyet gösteren reklam ajansının personeli, "Engelliler Haftası"nda engellilerle empati kurabilmek amacıyla tekerlekli sandalyede çalıştı.
Lagina'nın Sütunları Ayağa Kaldırılıyor Muğla'nın Yatağan ilçesinde pagan inanışının merkezi kabul edilen 3 bin yıllık Lagina Kutsal Alanı'nda, 2 bin yıllık sütunlar bulundukları yerde ziyare..
73 Yaşında Resim Yapmaya Başladı Kırşehir Aile Yaşam Merkezi'nde resim öğretmeninin teklifiyle yağlı boya kursuna başlayan 73 yaşındaki Hasibe Dernek, ilerlemiş yaşına rağmen yaptığı yağlı bo..