14 Mayıs 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

14 Mayıs 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mecliste rehin alma olayı: İki kişi gözaltında
Mecliste rehin alma olayı: İki kişi gözaltında
C ile bağlantılı olduğu belirlenen iki kişi, TBMM'de banko görevlisini rehin almaya çalıştığı için gözaltına alındı.
Türkiye'deki 32 Milyon Parseli Dijitalleştirdik" Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım alanında devlet olarak yapay zekayı, dronları ve uyduları kullanmaya başladıklarını belirterek, ..
Bakan Albayrak İftarda Kılıç Ailesine Misafir Oldu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, iftar ziyaretleri kapsamında Kadir ve Suna Kılıç çiftinin evine misafir oldu.
İrandan Trumpa 'savaş' uyarısı
İran'dan Trump'a "savaş" uyarısı
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin danışmanı Hüsameddin Aşina, "Donald Trump, İran ile daha iyi bir anlaşma peşindeydin ancak bunun yerine savaşa doğru gidiyor görünüyorsun." dedi.
Şehir Eşleştirme Projesi Eğitim Toplantısı Kuşadasında Başladı
Şehir Eşleştirme Projesi Eğitim Toplantısı Kuşadası'nda Başladı
Kuşadası-Sinaia Kardeş Şehir İlişkilerinin Sürdürülebilir Turizm Alanında Katılımcı Yaklaşımla Güçlendirilmesi Projesi'nin Şehir Eşleştirme ve Uluslararası Eğitim Programı Kuşadası'nda başladı.
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Turistik Doğu Ekspresinin biletleri çıktı
Turistik Doğu Ekspresi'nin biletleri çıktı
İlk seferini 29 Mayıs'ta yapacak olan Turistik Doğu Ekspresi'nin biletleri satışa sunuldu.
Piyasalar –bist100 Yüzde 2.02 Yükseldi, Dolar 5.99 Lirada – Güne yüzde 0.39 artışla 86 bin 615 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 86 bin 44 puanı ve en yüks..
Venezuela meclisinde bomba alarmı
Venezuela meclisinde bomba alarmı
Venezuela'da çoğunluğu muhaliflerin elindeki Ulusal Meclis (AN), bomba şüphesi nedeniyle kapatıldı.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 774 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
İngiliz Çelik Şirketinden Hükümete Mali Destek Talebi İngiliz çelik şirketi British Steel, İngiltere hükümetinden finansman talebinde bulundu.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
İlk kadın astronot Aya ayak basacak
İlk kadın astronot Ay'a ayak basacak
ABD Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, 2024 yılına kadar Ay yüzeyine bir kadın astronot çıkaracağını açıkladı.
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1740,40 puan ve yüzde 2,02 artarak 88.022,94 puana çıktı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.740,40 puan artışla 88.022,94 puandan kapandı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 2,02'lik yükselişle tamamladı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,02 değer kazancıyla 88.022,94 puandan tamamladı.
'Tahvil piyasası daha cazip hale gelmeli'
"Tahvil piyasası daha cazip hale gelmeli"
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) genel kurul toplantısının açılışında konuşan Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya, "Tahvil piyasasını daha cazip hale getirmek için çalışmalıyız" dedi.
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları Suudi Enerji Bakanı Açıklamalarıyla Yükseldi – Suudi Arabistan Enerji Bakanı Khalid al-Falih'in Aramco petrol hattındaki iki pompalama istasyonuna saldırı ..
Multitravel Müşterilerine Tasarruf Ettiriyor Multinet Up'ın akıllı seyahat yönetim platformu MultiTravel, platforma üye olacak işletmelere uçuşlarında tasarruf ettirirken ayrıcalıklar da sunu..
Hazine İki İhalede Toplam 7.58 Milyar Lira Borçlandı
Hazine İki İhalede Toplam 7.58 Milyar Lira Borçlandı
Hazine ve Maliye Bakanlığı bugün düzenlediği ve Mayıs ayı borçlanma takvimini tamamladığı iki ihale ile 5.83 milyar lirası piyasadan, toplam 7.58 milyar lira borçlandı.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 251 lira oldu.
Multitravel Müşterilerine Tasarruf Ettiriyor Multinet Up'ın akıllı seyahat yönetim platformu MultiTravel, platforma üye olacak işletmelere uçuşlarında tasarruf ettirirken ayrıcalıklar da sunu..
Marmarabirlik Ortaklarına Son Ödemeyi Yarın Yapacak Marmarabirlik, son alım kampanyasındaki ürün bedellerinin kalan yüzde 20'lik dilimini yarın hesaplara yatırarak ödemeleri tamamlayacak.
Çiftçiler Geleceğe Umutla Bakmak İstiyor
Çiftçiler Geleceğe Umutla Bakmak İstiyor
Dünya Çiftçiler Günü'nde bağ ve bahçelerinde çalışan üreticiler mazot, gübre ve ilaç gibi girdi fiyatlarının yüksek olmasından dolayı maliyetlerin sürekli arttığını belirterek devletten destek beklediklerini açıkladı.
AB mahkemesinden çalışma süresi kararı
AB mahkemesinden çalışma süresi kararı
Avrupa Adalet Divanı, işverenlerin, işçilerin çalışma sürelerini detaylı biçimde ölçmesi gerektiğine hükmetti.
Pamuk Üreticisinden Prim Tepkisi
Pamuk Üreticisinden Prim Tepkisi
Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Savaş Öztürk, pamukta dönüm başına 600-650 kilogram aralığında verim alan üreticilerin prim desteğinin 430-500 kilograma düşürüldüğünü bu nedenle çiftçinin yüzde 30 oranında gelir...
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsası'nda (UTB), Makarnalık buğdayın kilogramı 1,40-1,50 liradan satıldı.
Salihlide Çiftçiler Gününde Çiftçileri Sevindiren Açılış
Salihli'de Çiftçiler Günü'nde Çiftçileri Sevindiren Açılış
Manisa'nın Salihli ilçesinde çiftçilere daha uygun ve cazip ödeme seçenekleriyle hizmet verecek olan ziraat odasının tarım ve alet ekipman satış noktası, Çiftçiler Günü'nde düzenlenen törenle hizmete açıldı.
İmamoğlu: Aldatma ve aldatılma dönemi bitmiştir
İmamoğlu: Aldatma ve aldatılma dönemi bitmiştir
Şirinevler Pazarı'nda vatandaşlarla buluşan, Ekrem İmamoğlu, "Verdiğimiz taahhütlerden ilk bölümünü, şu anda görev alanından uzakta olsak da dün itibarıyla hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Rusya'nın Uluslararası Rezervleri Arttı MOSKOVA (AA) – Rusya'nın uluslararası rezervleri nisanda, bir önceki aya göre 3,3 milyar dolar artarak 491 milyar dolara yükseldi.
Opec 2019 Küresel Ekonomik Büyüme Beklentisini Yüzde 3.2'de Sabit Tuttu – Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) 2019 küresel ekonomik büyüme öngörüsünü Nisan'a paralel olarak Mayıs ayında y..
» 1 2 3 4 5 6