13 Mayıs 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

13 Mayıs 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Edebiyat Dergisi'nin 50. Yılında Nuri Pakdil" Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Genç Gönüllüler Kulübü tarafından "Edebiyat Dergisi'nin 50. Yılında Nuri Pakdil" paneli düzenlendi..
Miss 7 Continents 2019 Güzellik Yarışması
Miss 7 Continents 2019 Güzellik Yarışması
Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen Miss 7 Continents 2019 Güzellik Yarışması'nda Finlandiya uyruklu Katarina Juselius birinci seçildi.
Tdv'den Kuzey Makedonya'daki Osmanlı Camisinde İftar Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kuzey Makedonya'nın doğusundaki Radanya köyünde iftar verdi.
Jenifer Lopez Antalya'da Konser Verecek Dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, "Regnum Live in Concert" kapsamında Antalya'da konser verecek.
İstanbul Oyunları Festivali Ankara'da Tatbikat Sahnesi, Ankaralı tiyatro seyircisini "İstanbul Oyunları Festivali" ile buluşturacak.
742. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri Karaman'da, 742. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri düzenlendi.
Gökyüzünü Uçurtmalarla Renklendirdiler
Gökyüzünü Uçurtmalarla Renklendirdiler
Rize'de Jandarma Teşkilatı'nın 180. yılı etkinlikleri kapsamında uçurtma şenliği düzenlendi.
Kadın Gözüyle Edremitte Bahar' Resim Sergisi Açıldı
Kadın Gözüyle Edremit'te Bahar" Resim Sergisi Açıldı
Balıkesir'in Edremit ilçesinde Ceyda Güneş ve 8 öğrencisi tarafından yapılan Edremit'i anlatan karma yağlı boya resimlerin yer aldığı sergi açıldı.
Türkiye, Kuzey Makedonya Yörüklerini Sevindirdi Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV) ramazan yardımları kapsamında, Kuzey Makedonya'nın doğusunda Osmanlı döneminden beri kimlik ve kültürlerini koru..
Manisa'da Hükümlülere Yönelik "Yüz Akı 100 Genç Projesi" Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan hükümlülere yönelik Manisa Bağımlılığı Önleme ve Sağlıklı Yaşam Derneği'nin (MASDER) öncülüğün..
İzmirli Piyanistler İtalyada Birinci Oldu
İzmirli Piyanistler İtalya'da Birinci Oldu
İzmirli piyanistler Nisan Öksüz, Rüya Aydın ve İrfan Karakılıç, İtalya'da gerçekleştirilen uluslararası müzik yarışmasından birincilikle döndü.
Türk ve Suriyeli Kadınlar Hikayelerini Sanatla Anlatacak Kırkayak Kültür Merkezi bünyesinde kurulan kadın atölyesi, "Sanatta Kadın Birlikteliği" çalışması adı altında Türk ve Suriyeli kadınla..
Huzur ve Bereket Ayı Ramazan - 'Nerede O Eski Ramazanlar Diyenler Amasyaya Gelsin'
Huzur ve Bereket Ayı Ramazan - "Nerede O Eski Ramazanlar Diyenler Amasya'ya Gelsin"
Tarihi ve kültürel değerleriyle "UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi"ne alınan, efsane aşıklar Ferhat ile Şirin'in yaşadığı topraklar olarak bilinen "Şehzadeler şehri" Amasya, ziyaretçilerine farklı bir ramazan geçirmeyi...
Yeniden Doğuş" Operası Dünya Prömiyeri İstanbul'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmasının 100. yılı dolayısıyla hazırlanan, Samsun Devlet Opera ve Balesince sahneye kon..
742. Türk Dil Bayramı
742. Türk Dil Bayramı
Karaman'da, 742. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri başladı.
Urlada Engelliler Korosu Konser Verdi
Urla'da Engelliler Korosu Konser Verdi
Engelliler Haftası dolayısıyla Türk Kızılayı Urla Şubesi'nin "Hayata bağlan" projesi kapsamında engelli bireylerden oluşan koro Cumhuriyet meydanında konser verdi.
TRT Sanatçısı Ramazan Boyunca Avm Ziyaretçileriyle Buluşacak
TRT Sanatçısı Ramazan Boyunca Avm Ziyaretçileriyle Buluşacak
DHA, (Kurumsal Haber) - TRT Sanatçısı Ufuk Uğuriş eserleriyle ramazan boyunca her hafta sonu Venezia Mega Outlet ziyaretçileriyle buluşacak.
Kızılaydan 'Anneler Günü' Ziyaretleri
Kızılay'dan "Anneler Günü" Ziyaretleri
Muradiye Kızılay Şubesi Başkanı Selçuk Yay ile yönetim kurulu üyeleri, annelerle bir araya geldi.
Cep Telefonu İle Kısa Film Çekme Atölyesi 15 Haziran'da Başlıyor! Senarist, yazar ve yönetmen Handan Öztürk'ün gerçekleştireceği Cep Telefonu ile Kısa Film Çekme Atölyesi, 15 Haziran Cumarte..
Göç Konusu Filmler Üzerinden Tartışıldı – 20. Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler: Sinema ve Göç konulu film festivali kapsamında, sinemada göç konusu farklı açılardan masaya yatırıldı..
Göç Konusu Filmler Üzerinden Tartışıldı
Göç Konusu Filmler Üzerinden Tartışıldı
– 20. Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler: Sinema ve Göç konulu film festivali kapsamında, sinemada göç konusu farklı açılardan masaya yatırıldı.