12 Mayıs 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

12 Mayıs 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul İl Seçim Kuruluna yeni başkan
İstanbul İl Seçim Kurulu'na yeni başkan
Emekliliğini isteyen İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal'ın yerine Hakim Ziya Bülent Öner getirildi.
Hazine iki ihale düzenleyecek
Hazine iki ihale düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığınca, yarın iki tahvil ihalesi gerçekleştirilecek.
“Yükte ağır, pahada hafif ürünler üretiyoruz”
“Yükte ağır, pahada hafif ürünler üretiyoruz”
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi üyeleri iftar programında bir araya geldi.
Kayapa OSB’nin Yönetim Kurulu Başkanlığına Yalçın Toy seçildi
Kayapa OSB’nin Yönetim Kurulu Başkanlığına Yalçın Toy seçildi
Kayapa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığına, daha önce Kayapa Sanayici ve İş Adamları Derneği (KSİAD) Başkanlığı da yapan Yalçın Toy seçildi.
Bursa tarihine lazerli koruma kalkanı
Bursa tarihine lazerli koruma kalkanı
Bursa Büyükşehir Belediyesi, olası bir Notre Dame felaketinin tarih başkenti Bursa'da yaşanması ihtimaline karşı kentteki ecdat emaneti eserleri 4 yıldır lazer tarama cihazları ile 3 boyutlu olarak birebir modelliyor.
Geleceğin pilotları Bursa’da yetişecek
Geleceğin pilotları Bursa’da yetişecek
Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği (BUMİAD) bünyesinde kurulan UTEK Uçuş Okulu AŞ, Bursa'da bir ilki hayata geçirerek pilotluk eğitimi verecek bir okul kurdu.
İmalat ve ihracatı destekleyecek paket
İmalat ve ihracatı destekleyecek paket
Bakan Albayrak, "İmalat ve ihracat sektörünü destekleyecek bir paket açıklayacağız. Uzun vadeli, Türk lirası bazlı, düşük maliyetli bir paketi mayıs, haziran gibi açıklayacağız." dedi.
Bakan Dönmez'den "Kendi Elektriğini Kendin Üret" Çağrısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, işletmeler ya da vatandaşların lisans alma ya da şirket kurma zorunluluğu olmadan daha ..
Hazine Yarın İki İhale Düzenleyecek Hazine ve Maliye Bakanlığınca, yarın iki tahvil ihalesi gerçekleştirilecek.
Yağışlardan Etkilenen Çiftçi Sırt Pompasıyla İlaçlama Yaptı
Yağışlardan Etkilenen Çiftçi Sırt Pompasıyla İlaçlama Yaptı
Diyarbakır'da başak tutan ekinlerini aşırı yağışlar nedeniyle traktörle ilaçlamayan çiftçi, çareyi sırt pompasıyla ilaçlamada buldu.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, imalat ve ihracat sektörüne yönelik bir destek paketi hazırlığında olduklarını belirterek, "Uzun vade..
Bodrum Artık Fuarlarda Değil Sosyal Medyada Tanıtılacak
Bodrum Artık Fuarlarda Değil Sosyal Medyada Tanıtılacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, Bodrum Belediyesi ve Sosyal Medya Kampüsü'nün destekleriyle düzenlenen "Dijital Turizm Zirvesi 2019" toplantısında Bodrum'un dijital pazarlama kanallarında marka haline getirilmesi ele...
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 303 lira 26 kuruş, en düşük bir lira olarak belirlendi.
Bakan Varanktan esnafa 28 Mayıs uyarısı
Bakan Varank'tan esnafa 28 Mayıs uyarısı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ölçü aletinin muayenesini yaptırmayan esnafa bir defaya mahsus sağlanan muafiyetin 28 Mayıs'ta sona ereceğini belirterek, esnafa "mağdur olmayın" uyarısında bulundu.
Spot Piyasada Doğal Gaz Fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 523 lira 63 kuruş olarak belirlendi.
TOKİnin 50 Bin Yeni Konutu İçin Konyada Kuralar Çekildi
TOKİ'nin 50 Bin Yeni Konutu İçin Konya'da Kuralar Çekildi
TOKİ tarafından 50 bin yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Konya'da talep toplanan projelerin kurası gerçekleştirildi.
Açık Bankacılık Dünyada Giderek Yayılıyor Forbes dergisinde "30 under 30" iş adamı listesinde yer alan Figo ve FinReach bankalarının Yönetici Ortağı Taner Akçok, açık bankacılığın dünyada gid..
Yaklaşan Ramazan Bayramı Tatili 2. El Araç Fiyatlarını Arttırdı
Yaklaşan Ramazan Bayramı Tatili 2. El Araç Fiyatlarını Arttırdı
Ramazan Bayramı öncesinde tatilcilerin 2. el araç almaya yönelmesi, fiyatların yaklaşık 5 bin TL artmasına neden olduğunu söyledi.
Kavak: 'Güçlü ve Birlik Olursak Mazlum Kalmaz'
Kavak: "Güçlü ve Birlik Olursak Mazlum Kalmaz"
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Adana Şube Başkanı Burhan Kavak, güçlü ve birlik olmayı başaran Türkiye oldukça gerek Filistin'de gerekse dünyanın bir başka noktasında mazlumların katledilemeyeceğini...
Tüketiciye Sarımsak Şoku
Tüketiciye Sarımsak Şoku
Ülke genelinde yükselen sebze fiyatlarında bu kez başı sarımsak çekecek.
Bakan Varank'tan Esnafa 28 Mayıs Uyarısı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ölçü aletinin muayenesini yaptırmayan esnafa bir defaya mahsus sağlanan muafiyetin 28 Mayıs'ta sona ereceği..
Meclis, Kapadokya için mesai yapacak
Meclis, Kapadokya için mesai yapacak
Meclis, bu hafta Kapadokya'nın farklı kurumlara ait planlama yetkilerinin kurulacak Kapadokya Alan Başkanlığında toplanmasını öngören kanun teklifi görüşmeleri için mesai yapacak.
Bakan Varank'tan Esnafa Kritik Uyarı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu'nda 28 Şubat'ta yapılan değişiklikle sağlanan muafiyetin 28 Mayıs'ta sona er..
THYnin İstanbul-Zonguldak seferleri başladı
THY'nin İstanbul-Zonguldak seferleri başladı
İstanbul Havalimanı'ndan Zonguldak Havalimanı'na gelen ilk uçak, su takıyla karşılandı.
Bayramda 300 Bin Kişi Otel Konaklamalı Tatil Yapacak TÜRKİYE Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Ramazan Bayramı tatilinde Türkiye genelinde 300 bin yerli turistin otel konakl..
Antalyalı Çiftçi Serasında Ezber Bozdu
Antalyalı Çiftçi Serasında Ezber Bozdu
Antalya'da domates yetiştirilen seralarda bir üreticinin ek gelir olsun diyerek ektiği süt mısırlar yüzünü güldürdü.
Çin borsası ticaret savaşı dinlemedi
Çin borsası 'ticaret savaşı' dinlemedi
Finansal piyasalardaki dalgalanmaya temel faktör olarak gösterilen "ticaret savaşı" tedirginliklerine rağmen yılın ilk çeyreğinde Çin'in Şanghay ve Şenzen borsalarının değeri 1 trilyon 839,3 milyar dolar arttı.
Bayramda 300 Bin Kişi Otel Konaklamalı Tatil Yapacak
Bayramda 300 Bin Kişi Otel Konaklamalı Tatil Yapacak
TÜRKİYE Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Ramazan Bayramı tatilinde Türkiye genelinde 300 bin yerli turistin otel konaklamalı tatil yapacağını söyledi.
Sanayicilerden Özel Endüstri Bölgelerine Destek Cumhurbaşkanı Kararı ile Bursa, İstanbul, Mardin, Balıkesir ve İzmir'de toplam 3,7 milyar dolarlık yatırımla kurulacak 6 özel endüstri bölgesin..
'Yarı uyumlu kök hücre nakli 20 milyon doları yurtta tutar'
"Yarı uyumlu kök hücre nakli 20 milyon doları yurtta tutar"
LLMBİR Derneği Başkanı Muhit Özcan, yurt dışından her yıl yaklaşık 20 milyon dolarlık kök hücre alımı yapıldığını vurgulayarak, "Önerimiz öncelikle aile içi tarama yapılsın.
Hgs'de İş Birliği PTT AŞ ve Türkiye'nin tamamı yerli sermayeli en büyük kiralama şirketlerinden Derindere (DRD) Filo Kiralama arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Zonguldakta İlk Organik Fındık Fabrikası Kuruluyor
Zonguldak'ta İlk Organik Fındık Fabrikası Kuruluyor
Alaplı Ziraat Organik Fındık Fabrikası AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Recep Gündoğdu, Ereğli Organize Sanayi Bölgesi'ne kurulmakta olan organik fındık fabrikasını yeni sezona yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi.
Simav'ın Tescilli Lezzeti Avrupa'ya İhraç Ediliyor KÜTAHYA'nın Simav ilçesinin coğrafi işaretli ürünü 'Simav kestanesi', Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.
Petrol ve Doğal Gaz Şirketleri Temiz Enerjiye Yönelmeli Küresel ısınma ve iklim değişikliği etkilerinin giderek arttığı bir dönemde, uzmanlar şirketlerin petrol ve doğal gaz projelerine yatır..
» 1 2