10 Mayıs 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

10 Mayıs 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Antalyada Masalsı Hint Düğünü
Antalya'da Masalsı Hint Düğünü
İngiltere'de yaşayan 200 Hindistanlı, lüks bir otelde 3 gün 3 gece sürecek düğün için Antalya'ya geldi.
Ressam Osman Kehri, Hayatını Kaybetti Suluboya ressamı olarak tanınan, ressam, grafiker ve c¸ocuk kitapları c¸izeri Osman Kehri, 70 yaşında vefat etti.
Engelsiz Yaşam Korosu' Konser Verdi
Engelsiz Yaşam Korosu" Konser Verdi
Tekirdağ'da, down sendromlu, otizmli, görme ve bedensel engellilerin oluşturduğu "Engelsiz Yaşam Korosu" konser verdi.
2 Bin Yıllık Örükaya Barajında Kurtarma Kazısı Tamamlandı ÇORUM'un Alaca ilçesindeki 2 bin yıllık Örükaya Barajı'nda 2 yıl önce başlatılan kurtarma kazı çalışmaları tamamlandı.
Mdob "Yunus Emre Oratoryosu" Sahneleyecek Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Ahmet Adnan Saygun'un bestelediği "Yunus Emre Oratoryosu"nu seslendirecek.
Engelliler Derneğini Ziyaret
Engelliler Derneğini Ziyaret
Midyat ilçesinde Sosyal Hizmet Merkezi (SHM) Midyat Engelliler Derneğine ziyaret etti.
8. Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler, Etkinlikler Sergisi" Turkcell'in katkılarıyla Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlene..
Bölgede Kış, Doğa ve Ekoturizmde Potansiyeli En Yüksek İliz'
Bölgede Kış, Doğa ve Ekoturizmde Potansiyeli En Yüksek İliz"
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, "Bölgede kış turizmi, doğa turizmi ve ekoturizmi alanında belki de en şanslı ve potansiyeli yüksek iliz. Ordu artık sadece 3 ay yaz mevsiminin yaşandığı yer olmayacak.
Şanlıurfada Çekirge İstilası
Şanlıurfa'da Çekirge İstilası
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinin kırsal bölgeleri çekirge istilasına uğradı.
Silopide Tekstil Kent Projesi
Silopi'de Tekstil Kent Projesi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şırnak Temsilcisi Yusuf Bilin, Tekstil Kent Projesinin yakın zamanda hayata geçirilmesini beklediklerini bildirdi.
Anneler Günü'ne Doğru Afyonkarahisar Kazım Özer ilkokulu anasınıfı öğrencileri, yaklaşan Anneler Günü dolayısıyla PTT Genel Müdürlüğü tarafından bastırılan kutlama kartlarını annelerine gönde..
2 Bin Yıllık Örükaya Barajında Kurtarma Kazısı Tamamlandı
2 Bin Yıllık Örükaya Barajında Kurtarma Kazısı Tamamlandı
ÇORUM'un Alaca ilçesindeki 2 bin yıllık Örükaya Barajı'nda 2 yıl önce başlatılan kurtarma kazı çalışmaları tamamlandı.
Kitap Okumayı Sevdirmek İçin Roman Kahramanı Oldular
Kitap Okumayı Sevdirmek İçin Roman Kahramanı Oldular
Siirt'in Şirvan ilçesinde düzenlenen etkinlikte lise öğrencileri, kitap okumayı sevdirmek amacıyla Türk ve dünya edebiyatından ünlü karakterlerin kostümlerini giydi.
Yumurta Kabuklarını Sanat Eserine Dönüştürüyor Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yaşayan "yumurta kabuğu oyma sanatkarı" Hamit Hayran'ın (63), yumurta kabuklarına yaptığı resimler ilgi görüyor.
Kül, 8 Yıl Aradan Sonra Ait ve Dair İle Geri Döndü
Kül, 8 Yıl Aradan Sonra 'Ait ve Dair' İle Geri Döndü
ROCK müzik grubu Kül, 2011 yılında yayımlanan ve yılın en ilgi çekici albümlerinden biri olarak gösterilen 'Artık Güçler Dengede'den 8 yıl sonra 'Ait ve Dair' albümü ile piyasaya geri döndü.
Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali"Ne Doğru Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, ilçede bu yıl 30'uncusu düzenlenecek "Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Tu..
Özel Eğitim Gören Öğrencilerden Fotoğraf Sergisi
Özel Eğitim Gören Öğrencilerden Fotoğraf Sergisi
Başkentte, özel eğitim öğrencilerinin vizöründen yansıyan fotoğrafların yer aldığı "Birlikte Daha Güzeliz" sergisi açıldı.
Engellilere Dikkati Çekmek İçin Birlikte Yürüdüler Erzurum'da, "Engelliler Haftası" dolayısıyla engellilerin sorunları konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla Vali Okay Memiş ve engellil..
Kayıp Masallar Gün Yüzüne Çıkarılıyor Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünün Türk masal külliyatı çalışmaları doğrultusunda 278 masal derlendi.
İletişim Ödülleri Sahiplerini Buldu konuşan Yılın En İyi Filmi seçilen Yol Arkadaşım'ın başrol oyuncusu İbrahim Büyükak çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Üniversitelerden ödül almak bizim içi..
İletişim Ödülleri Sahiplerini Buldu
İletişim Ödülleri Sahiplerini Buldu
konuşan Yılın En İyi Filmi seçilen Yol Arkadaşım'ın başrol oyuncusu İbrahim Büyükak çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Üniversitelerden ödül almak bizim için çok büyük bir gurur çünkü üniversiteler bu ülkenin geleceği. 39...
Bir Nefes Dede Korkut" Oyunu Tataristan Yolcusu İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı "Bir Nefes Dede Korkut" oyunu, Tataristan'da da sergilenecek.
Görme Engelliler Artık Daha Kolay Mühendis ve Matematikçi Olacak
Görme Engelliler Artık Daha Kolay Mühendis ve Matematikçi Olacak
Doğuştan görme engelli 33 yaşındaki Oğuz Karadağ, görme engellilerin matematikçi ve mühendis olabilmesi için pratik geometri ve matematik aracı tasarladı.
Diyarbakırda Bu Sezon 40 Bin Çocuk Tiyatroyla Buluştu
Diyarbakır'da Bu Sezon 40 Bin Çocuk Tiyatroyla Buluştu
Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Müdürü Gonca Coşkun, bu sezon 40 bin çocuğu tiyatroyla buluşturduklarını belirtti.
Sümela Manastırı'nın Açılışı Ertelendi Trabzon Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Sümela Manastırı'nın daha önce 18 Mayıs olarak planlanan birinci etabın ziyarete açılış tarihinin, hava ş..
Midyat Belediye Başkanı Şahinden Kaymakam Tekine Ziyaret
Midyat Belediye Başkanı Şahin'den Kaymakam Tekin'e Ziyaret
Mardin'in Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Kaymakam Hüseyin Tekin'i ziyaret etti.
Çobanların İlkbahardaki Zorlu Mesaisi
Çobanların İlkbahardaki Zorlu Mesaisi
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde kışın ahırlarda beslenen koyunların ilkbaharda meralara sürülmesiyle çobanların zorlu mesaisi başladı.